Oyunlar'a Dair Merak Edilenler

PUBG İsimleri (Nickname Tavsiyeleri)

Dünyanın neresinde olursanız olun, oyuna çevrim içi olarak bağlanan herkesle oynayabileceğiniz çevrimiçi video oyunları, son zamanlarda en çok tercih edilen oyun türüne dönüştü.  Strateji ve aksiyon temalı oyunlar, çevrimiçi oynanan oyunlar arasında başı çeken türleri oluşturur.  Karaktere üçüncü bir göz olarak dışarıdan bakılabilen, aksiyon ve savaş temalı bir çevrim içi oyunu olan PUBG isimli oyun, son yıllarda popülaritesi artan oyunlardan biridir. PUBG isimleri, savaş ve aksiyon temalı bir oyunda, daha oyuna başlamadan, seçilen ismin etkisi ile öne çıkmayı sağlayan etkili bir unsurdur.

Küreselleşme ile birlikte dünyanın her noktası birbirine bağlandı. Küresel piyasalar içinde pek çok sektör, dünyanın her yerine girebildi. Son yıllarda gerek kullanıcı sayısının artması gerek de teknolojinin sürekli güncellenmesi ile kullanıcılarının heyecan dozunu tavan yaptıran oyunlar, küresel piyasalarda, hacimlerini giderek arttırıyor. Bilgisayar veya oyun konsolu aracılığıyla, video bir görsellik içinde oynanan video oyunları, aksiyon, zeka, bulmaca, dövüş ve simülasyon gibi çeşitli türlere sahiptir. Video oyunlarının bazıları, karakterin gözünden oynanırken, bazıların da karakter bir beden olarak görülebilir ve oyuncular karaktere üçüncü bir göz gibi dışarıdan bakabilirler. Bu tarz oyunlara role playing game denir.  İnternetin hayatımıza girip, adeta bütün eşyaların internet sayesinde birbirleriyle bağlanabildiği bir dünyada, video oyunları da çevrim içi olarak oynanmaya başladı.

PUBG Oyunu Nasıl Oynanır?

PUBG’nin Türkçe karşılığı, bilinmeyen oyuncunun savaş alanları demektir. Oyunun isminde belirtilen bilinmeyen oyuncu kavramı, oyunda seçilecek olan takma adın aslında ne kadar önemli olduğuna yapılan bir göndermedir. PUBG, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye sınırlarında da oldukça revaçta olan bir oyundur.

  • Oyunu tek başına oynamak mümkün olduğu gibi, birden fazla kişinin çevrim içi olarak bağlanıp birlikte oynama imkânları da mevcuttur.
  • Bir adada geçen oyunda, oyuncular adaya bir uçaktan paraşütle atlayarak başlarlar.
  • En çok 100 kişinin aynı bölümde oynayabildiği oyunda, karakterler çatışmaların içine girerek, hayatta kalan son kişi olmaya çalışırlar.
  • Aksiyon temalı, savaş ortamında gerçekleşen çatışmalar üzerinden ilerleyen PUBG oyununda, oyuncular onlara verilen vazifeleri tamamlayarak ilerler.
  • Burada verilen görevleri gerçekleştirirken diğer takımların oyuncularının saldırılarından kendileri koruyabilmeleri için adada buldukları silah, sağlık ekipmanı gibi materyallerden faydalanırlar.
  • Bu ekipmanlar arasında, el bombalarını ve sis özelliği olan Flash gibi silahları kaçırmamak gerekir.

PUBG Oyunun Özellikleri

İster bireysel olarak oynansın ister takım halinde oynansın, PUBG nickleri oyununda amaç en son hayata kalan takım veya oyuncu olmaktır. Oyunda bu amacı güçleştirerek oyuna daha fazla heyecan katmak amaçlanır. Oyunun kendisi, oyuncuların kendi arasındaki rekabete ek olarak, otomatik olarak gerçekleşen bazı zorluluklar çıkarır. Ayrıca oyuncuların rahatça hareket etmelerini önleyecek birtakım engeller oluşturur.

Ortalama olarak bir oyun, en az yarım saat sürer. Bu süre boyunca oyuncu sayısı, girdikleri çatışmalar sonucu giderek azalacağından, oyunun gerçekleştiği adanın yüzölçümü de zaman ilerledikçe otomatik olarak küçülür. Böylece az sayıda kalan oyuncuların birbiriyle karşılaşma ihtimali artar. Oyundaki bir diğer otomatik gerçekleşen zorluk ise, adaya rastgele bir anda düşen bombalardır. Bu bombalardan kaçmak için oyuncular ada içerisindeki kapalı mekânlara saklanmak zorundadırlar.

Bireysel olarak yarışmak isteyen oyuncular random olarak herhangi bir takıma otomatik olarak atanırken, bir araya gelip bir takım oluşturan oyuncuların oyunu kazanma şansı kolektif mücadeleleri sayesinde daha çok artar. Takım halinde yarışan oyuncular birbirlerini seçtikleri PUBG isimleri dolayısıyla tanır ve bilinirler. İyi bir oyuncu, oyununu geliştirdikçe PUBG ismi giderek popüler bir isim haline dönüşür.

Öne Çıkan PUBG İsimleri

Hayatımıza 2016 senesinde giren PUBG oyunu, son yıllarda en çok oynanan oyunlar arasına girmeyi başardı. Kullanıcılar büyük çoğunlukla bu oyunu, telefon ekranları üzerinden oynarlar. Mobil olarak oynanabilme imkânı sayesinde, iş hayatında bile molalar esnasında PUBG oynayan birilerine denk gelinebilir. Mobil oynanabilmesi PUBG oyununun popülaritesini arttıran bir unsurdur.

Oyunun popülerleşmesindeki bir diğer unsur ise PUBG isimleri mevzusudur. Bu isimler, oyuncuların birbirlerini tanıyıp bilmeleri sağladığı gibi aynı zamanda, bir çeşit marka haline dönüşürler. Seçilen PUBG isimleri sayesinde, rakiplerin gözünü korkutmak mümkündür. Bunda dolayı daha aktif ve dominant anlamlar içeren isimler tercih etmek, oyunda hayatta kalan son oyuncu olma şansınızı arttırır.

Dilerseniz Raft sistem gereksinimlerine değindiğimiz içeriğimize de ulaşabilirsiniz.

PUBG İsimleri Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

PUBG, adada geçen çatışmalar üzerinden ilerleyen bir aksiyon oyunu olduğundan, son kalan oyuncu veya takım olabilmek için rakipleri etkileyebilecek potansiyele sahip isimler seçmek önemlidir.

  • Alpha; Türkçe karşılığı alfa olan ve bulunduğu grubun yöneticisi olan manası gelen bir isimdir.
  • Cruel demek acımasız demektir, gerçek hayatta her ne kadar olumsuz bir anlamı olsa da oyunun maksadına uygun bir isim olarak dikkat çeker.
  • Last Shot, son vuruş demek olup, popüler bir PUBG ismidir.

Pubg isimleri arasında takım olarak katılan oyuncular için Durdurulamayanlar, Dokunulmazlar, Alfa Takımı, En İyiler, Görünmez Klan vb. isimler tercih edilebilir. İster bireysel olsun ister takım ismi olsun önemli olan dosta güven düşmana korku sarmaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu