Oyunlar'a Dair Merak EdilenlerSağlık Hakkında Merak Edilen Başlıklar

Felony Stop Nedir? Nasıl Yapılır?

GTA 5 sevenleri bir araya getiren FiveM, arkadaşlarınızla birlikte katılabileceğiniz, mükemmel bir oyun deneyimi sunuyor. Oynarken karşınıza pek çok özellik çıkıyor. Bunlar arasında en dikkat çekicisi ise Felony Stop. Oyun esnasında karşılaştığınız olumsuz durumlara müdahale etmek için harika bir özellik. Peki, Felony Stop nedir? İçeriğimizde konuyla ilgili bilgi alabilir ve nasıl yapıldığını öğrenebilirsiniz.

Felony Stop Nedir?

Oyunu oynadığınız sırada, bazı suçluların olduğunu göreceksiniz. Bu durumlarda Felony Stop, içerisinde suçlu veya suçlu olma potansiyeli olan kişileri araçtan indirmeyi sağlar. Böylece suçlular, öldürülmeden yakalanır ve tutuklanma durumunu gerçekleşir. İşlem sırasında kişilere ihtar verilmesi gerekir.

Felony Stop için örnek vermek gerekirse;

  • Bir araç içinde adam yaralamaktan aranan suçluyu gördünüz.
  • Aracın sağa çekilmesi gerektiğini söylediniz.
  • Kişiye araçtan ayrılmaması konusunda ihtar verdiniz.

Yukarıdaki aşamalar, basitçe “Felony Stop nedir?” sorusunun cevabıdır. Ancak bu noktada Felony Stop durumu için destek birim talep etmeniz mümkündür. Yani, bir suçlunun yakalanması için ihtar verilmesi, Felony Stop olarak adlandırılır.

Pilor Stenozu Nedir? sorusunu cevapladığımız içeriğimizi de ziyaret edebilirsiniz.

Felony Stop Nasıl Yapılır?

Araçta bulunan bir suçlunun telsiz üzerinden durdurulması işlemini tamamlamak için bazı prosedürlere uymanız gerekir. Tüm sorumlu kişiler, Felony Stop için hazırlanan prosedürlere uygun davranmalıdır. Bölgeye çağrılan tüm Felony Stop ekipleri, o andan itibaren suçluların yakalanmasından sorumludur.

Felony Stop yapmak için suçlunun aracının yakınına gitmeli ve kaldırıma yakın bir yere geçmesi konusunda ihtar vermelisiniz. Tabii ki bu işlemleri yaparken siren ve ışıklarınız açık olmak zorunda. Sürücüleri durdurduktan sonra Felony Stop’un yürütülmesi için üç birimin bölgeye gelmesi konusunda ihtar etmelisiniz. Bu sayede suçlunun yakalanmadan önce size herhangi bir zarar vermediği kesinleşir.

Felony Stop, aslında 4 ekip aracılığıyla gerçekleşir ve diğer birimleri beklemeniz gerekir. Ancak bu aşamada aracınızdan inmeden diğer birimlerin bölgeye gelmesini beklemelisiniz. Ekipler gelene kadar suçluya durması, beklemesi ve araçtan inmemesi konusunda ihtar vermeye özen göstermelisiniz.

Genel olarak “Felony Stop nedir?” sorusunun yanıtını içeriğimizde verdik. Kısaca, oyunun bu özelliği, var olan suçluların yakalanmasına olanak tanır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu