Oyunlar'a Dair Merak Edilenler

Crimson Desert Sistem Gereksinimleri

Crimson Desert sistem gereksinimleri hakkında araştırma yapıyorsanız doğru yerdesiniz. Merakla beklenen oyunlar arasında yer alan Crimson Desert, destansı bir hikâyeye sahip. Oyun kurgusuyla beraber tüm karakterlerin efsanevi hikayesine de arka planda şahit olmanız mümkün.

Crimson Desert, Pearl Abyss tarafından geliştirilmiştir. Aksiyon türünde iddialı bir giriş yapmaya hazırlanan oyun, Pywell kıtasında geçmektedir. Pywell, farklı iklimlere sahip bir kıta olduğu için oyun esnasında bu değişimlere tanık olabilirsiniz. Ayrıca Kweiden, Akaben gibi bölgeler oyunun mekanları arasında yer almaktadır.

Oyunculara, yapılacak görevler dışında eğlenceli aktivitelere de sahiptir. Bu da oyunun içine daha çok girmenizi sağlar.Hem macerayı hem de destansı bir hikâyeyi doyasıya yaşayabileceğiniz Crimson Desert’te birçok mücadeleye de şahit olacaksınız.

Crimson Desert içerisindeki yoldaşlı, son zamanlarda oyun dünyasında oldukça popüler olmaya başlayan bir sistemdir. Simyacılarla sürdürülen fantezi kısmı ise oyundaki dikkat çeken bir diğer noktadır.

Crimson Desert, bir oyun sloganıyla ortaya çıkmıştır. Bu sloganda oyuncuların, oyun dünyasının kaderini değiştirebileceği belirtiliyor. Bu da oyuncuların aldığı kararların senaryoyu etkileyebileceği düşüncesini ortaya çıkarıyor. 2024 yılında çıkacağı tahmin edilen Crimson Desert, tüm bu özellikleriyle oyun severlerin heyecanla beklediği yapımlar arasında yer almaktadır.

Crimson Desert Avantajları Nelerdir?

Crimson Desert’in oyuncularına sunduğu birçok avantaj bulunuyor. Bu avantajları şöyle sıralayabiliriz:

  • Türkçe Destek: Crimson Desert, yüksek ihtimalle Türkçe destekli bir oyun olacak. Her ne kadar kesinleşmese de ihtimaller bunu gösteriyor. Resmî web sitesinde Türkçe açıklamaların olması, bu durumu daha güçlü hale getiriyor. Yapımın önceki oyunlarında da Türkçe dil desteği olması, Crimson Desert’te de olacağını gösteren işaretler arasındadır.
  • Destansı Hikayeler: Bazı oyunlar, hikayelere pek önem vermez. Bu da oyuncuların kendilerini kurguya adapte edememelerine yol açar. Fakat Crimson Desert, efsanevi bir hikâyeye sahip. Her karakterin ve genel kurgunun hikayesine şahit olacağınız bu oyunda kendinizi farklı bir dünyadaymış gibi hissedebilirsiniz.
  • Karar Mekanizması: Oyunun sloganından anlaşıldığı üzere yaptığınız görevler ve aldığınız kararlar senaryoya etki edecek gibi görünüyor. Kurgusu buna göre tasarlanmış olan Crimson Desert’te, aldığınız her kararla senaryoyu kendiniz belirleyebilir ve oyunun içine daha çok girebilirsiniz.

Tüm bu bilgiler, kesin olmasa da oyuncuları heyecanlandıran avantajlar arasında yer alıyor. Eğer ki sistem gereksinimlerine sahipseniz çıktığında Crimson Desert oyununu  mutlaka denemelisiniz.

Nüfus piramidi nedir? sorusunu cevapladığımız içeriğimizi de ziyaret edebilirsiniz.

Crimson Desert Sistem Gereksinimleri Nedir?

Oyun hakkında bilgi sahibi olmak isteyen çoğu kişinin ilgilendikleri noktalar arasında Crimson Desert’in sistem gereksinimleri yer almaktadır.

Oyunun minimum sistem gereksinimlerini aşağıdaki tabloda görmeniz mümkündür:

İşlemci: AMD Phenom 9500 /

Dört Çekirdekli İntel Core i3-530 2.9GHz

İşletim Sistem: 32 bit Windows 7
Grafikler: NVIDIA GeForce GTS 250 ya da

AMD Radeon HD 3870 X2

RAM: 4 GB
Video RAM: 512 MB
Hard Disk: 40 GB
Grafik Kartı – DirectX 9

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu