Oyunlar'a Dair Merak Edilenler

Minecraft Denizin Kalbi Ne İşe Yarar?

Minecraft denizin kalbi ne işe yarar?” sorusu Minecraft tutkunları için oyuna gelen son güncelleme ile önem kazandı. Minecraft’a 1.13 Su Altı Güncellemesi’nin gelmesi ile dahil edilen Denizin Kalbi, fazla bir işlevi olmasa da ilgi çekici görüntüsü ve zor bulunmasından dolayı oldukça merak ediliyor.

Yakın zamanda gelen 1.13 Su Altı Güncellemesi ile oyuncular, oyunda gömülü hazineler ve batıklar bulmaya başladı. Hazinelerden haritalar elde edilerek gömülü olan asıl hazineye ilerleme yoluna ulaşmak mümkün hale geldi. Gömülü olan asıl hazinelerde ise elmas, altın, demir gibi birçok farklı değerli eşya bulunabiliyor. Bu değerli eşyalar arasında en öne çıkanlarından bir tanesi ise Denizin Kalbi.

Ancak uzun bir yolculuğun ardından ulaşılan gömülü hazineden her zaman Denizin Kalbi çıkmıyor. Genellikle farklı değerli eşyalara ulaşılabiliyor. Denizin Kalbi’ne oldukça az rastlanıyor.

Denizin Kalbi Nedir?

Denizin Kalbi tatlı ve garip olarak nitelendirebileceğimiz bir görünüme sahip. Mavi tonlarında bir rengi ve top şeklinde bir görünümü bulunuyor. Bu etkileyici görünümü ile her yerden belli olabiliyor. “Minecraft denizin kalbi ne işe yarar?” sorusunun cevabını ise aslında “Tek başına hiçbir işe yaramaz.” şeklinde vermek mümkün.

Banka Yakın İzleme Süreci Nedir? isimli içeriğimizi de ziyaret edebilirsiniz.

Denizin Kalbi’nin işlevi bulunmaması fakat buna rağmen uzun ve zor yolculuklar sonunda elde edilebilmesi bazı oyuncular tarafından heyecan verici bazı oyuncular tarafından ise mantıksız bulunuyor. Birçok oyuncunun amacı ise yalnızca Denizin Kalbi kullanılarak yapılabilen Conduit adı verilen eşyayı yapmak oluyor. Conduit yapmak isteyenler uzun ve zorlu bir Denizin Kalbi bulma macerasına atılıyorlar.

Minecraft Denizin Kalbi Ne Yapımında Kullanılır?

Conduit, kazma ile kırılabilen bir boru ve suya temas ettiği taktirde 16-96 blok aralığındaki tüm karakterlere su altı madeni yorgunluğu, gece görüşü ve nefesin düşmesini önleme özelliklerini sağlıyor. Bunun yanında birçok yaratığa zarar verebiliyor ve fener gibi işlevleri bulunuyor. Farklı farklı oldukça fazla sayıda avantaj getiren Conduit’in yapımında şu maddeler kullanılıyor:

  • Nautilus Kabuğu
  • Denizin Kalbi

Bu maddelerin ikisine de sahip olunmadığı taktirde Conduit yapımı imkansız hale geliyor. Kısacası Denizin Kalbi’nin kendine özgü ve yalnız kullanıldığında sahip olduğu pek bir işlevi olmadığını söyleyebiliriz. Fakat bunun yanında asıl yararının Conduit yapımında kullanılma olduğunu söylemek de mümkün. Denizin Kalbi okyanusun dibinde, heyecanlı maceraları ile seni bekliyor!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu