Sinema Dünyasının Vazgeçilmezleri

Gençlik Filmleri Tavsiyeleri

Geçtiğimiz iki yılda; arama motorları üzerinden yapılan aramalarda, film arayışları yükselen bir trend izledi. Film izlemek; boş zamanlarımıza eğlence katan, canımız sıkkın olduğunda bizleri motive edebilen bir aktivite. Pek çoğumuz da moralimiz bozuk olduğu zamanlarda eğlenceli filmler izleme eğilimi gösteriyoruz. Gençlik filmleri bu noktada, kafa dağıtabileceğimiz ve hoş zaman geçirebileceğimiz bir etkinlik haline geliyor.

Takip ettiğimiz gençlik filmi serileri, yeni çıkan gençlik filmleri ve komedi izlemek her yaştan insan için eğlenceli bir etkinlik olabiliyor. Bazen bir nostalji duygusu içinde eski gençlik filmlerini izlerken bazen de yeni çıkan gençlik dizileri ile gülüp eğlenebiliyoruz. Hal böyle olunca, sizler için hem çok popüler hale gelmiş hem de yeni çıkan ve henüz keşfedilmemiş filmleri derledik. Siz de ayaklarınızı uzatıp listeden seçtiğiniz filmin keyfini çıkarmaya başlayabilirsiniz.

En İyi Gençlik Filmleri

Gençlik, neredeyse herkesin özlemle andığı, pek çok duyguyu barındıran bir dönem. Bu doğrultuda gençlik filmleri de çeşitli duygulara yoğunlaşmakta. Bazı filmlerde gençliğin vurdumduymaz yönleri dikkat çekerken bazılarında tatil heyecanı, ilk aşklar, ilk ayrılıklar gözler önüne seriliyor. Sizler için seçtiğimiz en iyi 5 gençlik filmini izlerken birçok duyguyu tadabilir, kâh gülüp kâh ağlayabilirsiniz.

The Edge of Seventeen

2016 yılında gösterime giren film, lise yıllarının pek çok duygusunu barındırıyor. Filmde Hailee Steinfeld tarafından canlandırılan Nadine, zorlu bir lise hayatı geçirmekte. Bu da yetmezmiş gibi, abisi ile en yakın arkadaşı sevgili oluyor. Okulun en popüler çocuklarından biri ile sevgili olan Krista ile Nadine’in arası hızla bozulur. Nadine geçirdiği bunalımın ardından her şeyin sandığı kadar kötü olmadığını fark edecektir. The Edge of Seventeen, 17 yaşın gerektirdiği tüm hisleri barındırmakta ve izleyicilere keyifli bir anlatı sunmakta.

Moxie

Moxie, tipik bir lise hayatının neredeyse bütün unsurlarını barındırıyor, beklenmedik olaylar dışında! Çevresi tarafından utangaç ve uysal oluşu ile tanınan 16 yaşındaki Vivian, okul hayatından bunalmış olsa da ses çıkarmamaktadır. Ta ki, annesinin ilham verici geçmişini öğrenene kadar. Bu sırada okula yeni gelen kızla gitgide daha yakın arkadaş olan Vivian, kurallara baş kaldırmak üzeredir. Okulun cinsiyetçi politikalarına, erkek futbol takımının her daim daha ön planda tutuluşuna ve daha pek çok şeye karşı söyleyecek bir sözü olan Vivian, beklenmedik bir ortamın doğuşuna öncülük eder. Bu sırada özel hayatını da dengede tutması gerekecektir.

Moxie, alışıldık gençlik dizilerinden farklı bakış açıları sunarak izleyicinin beklentisini arttırmayı başarıyor. 2021 yapımı film, kısa bir süre içinde popülerliğine kavuşmuş durumda.

Vicky Cristina Barcelona

Barselona Barselona olarak da bildiğimiz bu film, Woody Allen klasiklerinden biri. Film 2008 yılında çıkarılmış olsa da geçtiğimiz yıllarda popülerliğinden hiçbir şey kaybetmemiş durumda. Aşk, tatil, heyecan gibi klasik gençlik filmi unsurlarını barındıran film, Barselona sokaklarının romantikliğini de seyirciye yansıtmakta. Barselona Barselona, izlediği filmde bir sonraki adımı görememekten keyif alan izleyiciler için bir numara.

Scarlett Johansson, Javier Bardem ve Penélope Cruz gibi dev aktörleri oyuncu kadrosu içinde gördüğümüz film, birbirinden çok farklı karakter özelliklerine sahip olan iki yakın arkadaşı konu ediniyor. Tatili geçirmek üzere İspanya’ya giden Vicky ve Cristina, tatilde gelişecek olaylardan habersizler. Gelişen beklenmedik romantik ilişkiler, karakterlerimizin değişimi ve sabırsızlıkla beklediğimiz final anı bu filmi unutulmaz kılıyor. Gençlik filmi sevenler, bu efsanevi filmi atlamamalılar.

Sevdiğim Tüm Erkeklere

Kitaplardan uyarlanan filmler, çoğunlukla bir derinlik barındırmakta. Jenny Han tarafından kaleme alınan Sevdiğim Tüm Erkeklere serisi, filme uyarlanarak 2018 yılında çıkarıldı. Hal böyle olunca ilk filmin devamı pek çoğumuz tarafından merakla beklendi.

Sevdiğim Tüm Erkeklere, 16 yaşındaki lise öğrencisi Lara Jean’in hayatını konu alıyor. Gerçek bir romantik olan Lara Jean, sevdiği her erkeğe bir mektup yazmıştır. Mektupları göndermeyerek odasında saklayan Lara Jean, bir gün bundan pişman olacaktır. Okulda anlaşılmaz olaylar yaşayan Lara Jean, mektupların sahiplerine postalandığını fark eder. Bir yandan bu gizemi çözüp bir yandan büyük aşkı ile yakınlaşan Lara Jean, gençliğin heyecanını izleyicilere hissettirmektedir.

Biraz aksiyon arıyorsanız Soygun filmleri tavsiyeleri verdiğimiz içeriğimize de göz atabilirsiniz.

Before Sunrise

IMDb puanı 8.1 olan Before Sunrise, listeye ilk sıradan girmeyi oldukça hak ediyor. Gençliğin getirdiği romantizm, sürprizler, belirsizlik ve daha pek çok hissi yaşatan film gerçek bir klasik. Before Sunrise (Gün Doğmadan) ile başlayan seri; Before Sunset (Gün Batmadan) ve Before Midnight (Gece Yarısından Önce) ile devam ediyor. Serinin her filmi izleyiciler tarafından birbirinden çok beğenilmekte.

Serinin ilk filminde tanışacağımız biri Amerikalı öteki Fransız olan baş kahramanlarımız, Jesse ve Celine. Bu ikilinin yıllarca sürecek hikayesi, Viyana’da başlıyor. Trende tanışan Jesse ve Celine, Viyana sokaklarında eşsiz saatler geçirdikten sonra ayrılmak zorundadır. 6 ay sonra buluşmak üzere sözleşen karakterlerimizin buluşması, beklenmedik bir zamana ertelenecektir.

Romantizm ve gençlik filmlerini sevenler için Before üçlemesi mükemmel bir tercih olacaktır. Gençlik filmleri tavsiyeleri verdiğimiz içeriğimiz bu şekildeydi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu