Sinema Dünyasının Vazgeçilmezleri

Soygun Filmleri Tavsiyeleri

Film izlemek hayata farklı karelerden bakmanın en keyifli yollarından biri. Birkaç saat günlük koşuşturmalardan uzaklaşarak kafa boşaltmak için harika bir tercih. Drama, aksiyon korku ve soygun gibi birçok temada bolca seçeneğimiz olan filmler arasında soygun filmleri severlerin yeri azımsanamayacak kadar fazla.

Aksiyon filmlerinin arkadaşı diyebileceğimiz soygun filmleri yarattığı gerilimli ve sürükleyici dakikalar ile sinema severleri beyaz perdeye bağlıyor. Soluksuz izleyeceğiniz soygun filmlerini sizler için sıraladık.

Rezervuar Köpekleri (1992) – Quentin Tarantino

Beyaz perdenin çok konuşulanlarından Quentin Tarantino’nun yönetmenliğini yaptığı film 1992 yılında yayınlandı. Düşük bütçesine ve imkanlarına rağmen yönetmenine büyük ün kazandıran film elmas soygununu konu almaktadır. Karakterlerin renkler ile isimlendirildiği film Tarantino’nun sinemasının temellerini atar. Renklerin göründüğü kadar masum olmadığını filmin ilerleyen dakikalarında görüyoruz. Grup içi gizliliklerin doğurduğu şiddeti soluksuz izlediğimiz film, soygun suç ve gerilim alanında klasiklerdendir.

Hırsızlar Kralı (2018) – James Marsh

Soygun filmi denilince ilk akla gelen oyunculardan olan Michael Caine’nin başrol koltuğuna oturduğu film Londra merkezli olarak çekildi. Küçük yaşlardan itibaren kötü alışkanlıklar kazanan bir grup ihtiyar gencin macerasına tanık oluyoruz. Gençlik yıllarında yaptıkları hırsızlık olaylarını özleyen oyuncular başarılı bir soyguna imza atar. Çetenin birbirine olan güveninin sarsılması ise olumsuz sonuçlar doğurur. 11,4 milyon $ gişeli film soygun filmleri kategorisinde keyifle izleyeceklerinizdendir.

Focus (2015) – John Requa & Glenn Ficarra

Will Smith ve Margot Robbie’nin başrollerini paylaştığı film profesyonel bir hırsızlık çetesinin büyük bir soygunu nasıl titizlikle planladıklarını anlatır. Başarıyla tamamladıkları soygun sonrası dağılan ekip, sürprizler ile bir araya gelerek farklı maceralara yelken açar. Beklenilenin senaryonun aksi yönde ilerleyen film, seyirciyi de peşinden sürüklemektedir.

Halk Düşmanları (2009) – Micheal Mann

Johny Depp karizması ile göz doyuran film, büyük buhran döneminde rahat durmayan çetenin yakalanma maceralarını konu almaktadır. Toplumsal düzensizliklere bir başkaldırı niteliğindeki senaryosu ile film iki kardeşin zıt karakterlerinin çatışmalarını gözler önüne serer.

Ocean Eight (2018) – Gary Ross

Hapishaneden henüz çıkan bir suçlunun ilk planı ne olabilir. Tatil yapmak sevdikleriyle vakit geçirmek tabi ki. Oysaki Debbie Ocean’ın planı farklı. Kaldığı yerden devam etmeli ve mükemmel bir soygun planlamalıdır. Gala gecesinde gerçekleştirilen bir soygun ne kadar havalı olabilirse o kadar havalı ve heyecanlı dakikalar izleyici bekliyor. Kadrosu ile göz dolduran filmde yönetmen yeteneklerini sonuna kadar sergilemekten çekinmemiş.

Banka İşi (2008) – Roger Donaldson

Baker sokağında gerçekleşen soygunun ilhamıyla 2008 yılında beyaz perdede seyircisi ile buluşan Banka İşi yıllar geçmesine rağmen hala seyircisinden tam not almakta. Soygun filmleri arasında sivrilerek izleyenlerin tercih ettiği filmin başrolünde Jason Statham’i görüyoruz. Soygun, cinayet ve gerilim tatlarının karışımıyla ortaya çıkan enfes film İngiliz sinemasının ses getirenleri arasındadır.

Büyük Hesaplaşma (1995) – Micheal Mann

Başrolünde Al Pacino desek filmi izlemeniz için başka hiçbir sebebe ihtiyaç duymamanızı sağlar sanırım. İki arkadaş kahve sohbetinde bir araya gelseler belki çok iyi anlaşırlardır. Fakat bir soygunda, maalesef bunun böyle olacağını hiç sanmıyoruz. Hırsız polis oyununun en çarpıcı sahneleri ile izlediğimiz film orijinal ismi ile Heat, 125 farklı sahnede çekilerek görsel bir şölen sunuyor.

Tam Gaz (2017) – Edgar Wright

Bebek yüzlü tabiri günümüzde pürüzsüz bir cilde sahip olanlar için kullanılır. Ancak pürüzsüz ve bebek gibi bir cilt her zaman masumiyetin simgesi değildir. Orijinal ismi ile Baby Driver, genç yaşında soygun çetelerine sürücülük yapan hızlı bir gencin macerasını anlatır. 94 doğumlu Ansel Elgort’un oyunculuk becerilerini soluksuz izleyeceğimiz film soygun filmleri arasında yeni bir soluk.

Inception (2010) – Christopher Nolan

Meteforlar dünyası olarak ünlü yönetmeni Dünya’ya tanıtan ve izlenmesi gereken klasiklerde yerini alan film izlerken kafaları karıştırması ve şaşırtması ile meşhur. Rüyalarınız çalınsa üstelik bu soygunun sonu sizleri farklı rüyalara uyandırsa nasıl olurdu. İşte mükemmel ucu açık sonu ve hayretler içinde izleyeceğiniz sahneleri ile Inception, soygun ve aksiyon dalında film severlerin bir numarası olmaya aday.

Dilerseniz Ailecek izlenecek filmleri tavsiye ettiğimiz içeriğimizi de okuyabilirsiniz.

Kule Sogyunu (2011) – Brett Ratner

Acemi bir soygun çetesinin ilk hırsızlık deneyimini keyifle izleyeceğiniz film kule çalışanlarının intikam mücadelesini anlatıyor. Kule çalışanları, kulenin üst katındaki şeyin peşindedir. Sahip olmak istedikleri miktarın yanında almak istedikleri intikam ise bir hayli sürükleyicidir.

Cevapveriyorum olarak sizlere soygun filmleri başlığı altında aksiyon ve gerilim türünden birçok eser sunduk.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu