Sinema Dünyasının Vazgeçilmezleri

Ailecek İzlenecek Filmler

Ailecek yapılacak en iyi aktivitelerden birisi film izlemek olabilir. Ancak bunun için ailecek izlenecek filmler bulmak şart oluyor. Çünkü birçok filmde şiddet içeren görüntüler olabiliyor. Sinema dünyasına damga vuran bazı filmler ise hem çocukların gelişimine katkıda bulunuyor hem de aile içinde sevgi ve saygıyı pekiştirebiliyor. Bu yazımızda ailecek izlenecek filmleri sizin için sıraladık. Hazırsanız başlayalım.

Coco

IMDB puanı 8,4 olan Coco, 12 yaşındaki Miguel’in maceralarını baz alıyor. Hayatını kaybeden Meksikalı gitarist Ernesto de la Cruz’u hayatının kahramanı olarak belirleyen Miguel, ünlü müzisyenin gitarını bularak sihirli bir geçişin kapısını aralar. Gitarı çaldığı anda ölüler diyarına giden Miguel, burada Hector ile tanışır. Bu ikili, Miguel’in aile tarihinin arkasındaki asıl hikâyeyi ortaya çıkarmak için türlü maceralara atılırlar.

Evde Tek Başına

Ailecek izlenecek filmler listesi yapıldığında kuşkusuz herkesin aklına ilk gelecek filmlerden birisi Evde Tek Başına filmidir. Başrolümüz Kevin’ın ailesi yılbaşı tatili için Fransa’ya gitmektedir. Fakat Kevin’ı evde unuturlar ve uçağa bindikten sonra ancak bu durumun farkına varır. Kevin, evde tek olduğunu fark ettiğinde ilk olarak durumu tam olarak kavrayamaz. Ancak daha sonra evde tek başına çok fazla eğlenmeye başlar. Kevin’ın ailesi eve dönebilmek için tüm sınırları zorlar. Bu esnada Kevin da eve girmeye çalışan hırsızlar ile baş etmeye çalışır. Yılların efsane filmi olan Evde Tek Başına, ailecek izleyebileceğiniz filmlerin başında gelmektedir.

Hachiko: A Dog’s Tale

Gerçek bir hikâyeden uyarlanan bu filmde kahramanımız Hachiko, sahibine olan sadakati ile izleyenleri mest eder. Ünü tüm dünyaya yayılmış köpek Hachi’ye hayran kalmamak mümkün değildir. Profesör Parker Wilson, tren istasyonunda yürürken Akita Inu cinsi bir köpek bulur. Köpeği eve getirerek eşine gösterir. Ancak eşi ilk başta köpeği sevmez. Daha sonra ise Hachi kendisini tüm aile fertlerine sevdirmeyi başarır. Wilson ailesinin köpeği olan Hachi, profesörün yol arkadaşı olarak da hayatının oldukça önemli bir parçasıdır. Her gün profesöre işe giderken eşlik eden Hachi, tren istasyonuna kadar ona eşlik eder ve geri dönene kadar profesörü bekler.

Terrabithia Köprüsü

Ailecek izlenecek filmler arasında oldukça iyi bir yere sahip olan Terrabithia Köprüsü, okulun farklı çocukları olan Jesse ve Leslie’nin maceralarını ele alıyor. Çocukların kendi dünyalarında yarattıkları maceraları ele alan filmde, izleyenleri büyüleyecek anlar da yaşanıyor. Evlerine yakın olan ormanda sadece ikilinin görebildiği devler, periler, troller gibi sıra dışı varlıklar ve birçok gizem filmi farklı bir dünyaya sürüklüyor. Yarattıkları bu dünyaya da Terrabithia adını veriyorlar. Jesse ve Leslie, yarattıkları bu olağanüstü dünyanın kral ve kraliçeleri olarak maceraya devam ediyorlar.

Benjamin Button’ın Tuhaf Hikayesi

Sıra dışı hikayesi ve mükemmel oyunculukları ile izleyenlerin gözünün pasını silen Benjamin Button, ailecek izleyebileceğiniz en iyi filmler arasında yer alıyor. Yönetmenliğini ünlü yönetmen David Fincher’ın yaptığı filmin başrolünde ise ünlü aktör Brad Pitt yer alıyor. Filmin kadrosunda aynı zamanda Cate Blanchett ve Julia Ormond da bulunuyor. Birinci Dünya Savaşı zamanında, saatçilik yapan bir adamın ölen kişileri geri getirmek için yaptığı tersten saat kimseyi geri getirmese de Benjamin Button’ın hayatını olağanüstü bir şekilde etkiliyor. Sıradan doğumların çok ötesinde hayata gözlerini açan Benjamin Button, hayatını tersten yaşayarak izleyenleri şaşırtıyor.

Düşler Ülkesi

Başrolünde Johnny Depp’in yer aldığı ve 1904 yılının Londra’sında geçen Düşler Ülkesi’nde, ilk olarak Barrie’nin sıradanlıktan uzak kimliğini tanıyoruz. Yazmış olduğu son oyununun galasında izleyicilerin tepkilerini ölçen bir yazar olan Barrie, önemli bir aydınlanma yaşıyor. Hayatının en büyük eserini yaratacağını düşündüğü ilhamın peşinde koşması gerektiğini düşünüyor. Ancak düşündüğü bu ilham ona hiç beklemediği bir anda gelecektir.

Umudunu Kaybetme

Başrolünü Will Smith’in yaptığı ve en iyi erkek oyuncu adaylığına gösterildiği filmde maddi sıkıntılar yaşayan Chris’in hayatının bir dönemine odaklanılmaktadır. Hayatının bu döneminde zor durumlar yaşayan Chris, karısı tarafından terk edilir ve 5 yaşındaki oğlu ile tek başına kalır. Evinden de olduktan sonra, oğlu ile zor zamanlar geçirmeye başlarlar. Yaşadığı bütün zorluklara rağmen hayata tutunmaya ve umudunu kaybetmeme çalışan Chris’in hayat hikayesi izleyenleri derinden etkilemektedir. Ayrıca küçük bir bilgi verelim. Filmde Chris’in oğlu rolünü, gerçek hayattaki oğlu Jaden Smith oynamaktadır. Ailecek izlenecek filmleri incelediğimiz içeriğimiz bu şekildeydi, birçok yeni başlık için bizi takip etmeye devam edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu