Sinema Dünyasının Vazgeçilmezleri

Düşüş Film Konusu, Oyuncuları ve Analizi

Düşüş, orijinal adıyla ‘’Fall’’ heyecan dolu sahneleriyle izleyenleri ekrana kilitleyen gerilim dolu bir filmdir. Sürükleyici ve farklı hikayesiyle izleyiciler tarafından ilgiyle karşılandığını söylemek mümkündür. Düşüş film konusu itibariyle yüksek bir kulede mahsur kalan iki yakın arkadaşın mücadelesini anlatır. Şehre 2000 fit uzaklıkta terkedilmiş bir televizyon direğinin tepesine kadar tırmanan ikili, bir sorunla karşılaşır.

Çıktıkları kuleden aşağı inemeyen Hunter ve Becky’nin hayatta kalabilmek için verdikleri mücadeleyi gözler önüne seren Düşüş, seyircilere gerilim dolu anlar yaşatır. İçeriğimizde Düşüş filmine ait daha detaylı bilgileri bulabilirsiniz. Macera dolu yapımdan etkilenen izleyiciler “Düşüş filmi gerçek mi? sorusunu sorar. Filmin başarılı kurgusu akıllara bu soruların gelmesini sağlasa da gerçek hayattan alınmış bir öykü değildir.

Düşüş Filminin Oyuncu Kadrosu

Düşüş filmi fragman görüntüleri yayınlandığı andan itibaren oyuncu kadrosu takipçiler tarafından merak ediliyor. Başarılı oyunculukların yer aldığı filmin başrolünde son dönemin çok konuşulan ismi Grace Carolina Currey bulunuyor. 27 yaşındaki genç oyuncu Becky Connor karakterine hayat vererek filmde sergilediği performansla oldukça beğenildi. Filmin geri kalan oyuncu kadrosunda ise şu isimler yer alıyor:

  • Virgina Gardner
  • Mason Gooding
  • Jeffrey Dean Morgan

Filmin senaryosunu Jonathan Frank ile birlikte yazan Scott Mann, aynı zamanda yönetmen koltuğunda oturuyor. Mann, Final Score’un yönetmenliğini yaparken yükseklik ve düşme korkusuyla ilgili film çekmenin aklına geldiğini söyledi.

Düşüş Filminin Konusu

Düşüş film konusu dağın tepesine doğru tırmanmaya çalışan Dan, Hunter ve Becky isimli üç arkadaşın sahnesiyle başlar. Dan ve Becky karı kocadır. Dan’in tırmanma sırasında ipi kopar. Havada asılı kaldıktan sonra binlerce metreden düşerek yere çakılır. Becky hayatını kaybeden kocasının ardından kendine gelemez.  Bu olaydan yaklaşık bir yıl sonra, psikolojik çöküş yaşayan Becky’nin yanına gelen Hunter, ilginç bir fikir ortaya atar.

Sosyal medyada çok izlenmeyi hedefleyerek fenomen olmak isteyen Hunter, Becky’e bir kuleye tırmanmayı teklif eder. Eski günlerdeki gibi macera yaşamak isteyen Hunter, arkadaşının korkularıyla yüzleşmesini ister. Karar verdikten sonra bir zamanlar Amerika’nın en yüksek yapısı olan televizyon kulesine gitmek için yola çıkarlar. Yaklaşık 6 saatlik yolculuktan sonra tırmanacakları kuleye varırlar.

Her anını takipçileriyle paylaşan Hunter, Becky ile birlikte tırmanmaya başlar. Eski ve sağlam olmayan bu kuleye tırmanmak oldukça zordur. Kulenin en tepesine çıkmayı başaran ikili, keyifli dakikalar geçirdikten sonra merdivenlerden aşağı inmek ister. Birkaç adım attıktan sonra paslanmış merdivenler kırılarak aşağıya düşer. Halatlara bağlı olan Becky, düşerken darbe alsa da son anda kendini yukarıya çekerek kurtulur.

Düşüş Filmi Nasıl Bitiyor?

İzleyenlere gerilim dolu dakikalar yaşatan, heyecan ve aksiyon dolu “Düşüş filmi nasıl bitiyor?” diye merak ediyor olabilirsiniz. Film, saatlerce kulede mahsur kalan Becky’nin kocası ve arkadaşıyla ilgili gerçekleri öğrenmesiyle devam eder.

Becky ve Hunter’in hayatta kalma mücadelelerini ve birbirleriyle yüzleşmelerini anlatan, şaşırtıcı sona sahip filmde yalnızca tek bir kişi hayatta kalmayı başarır. Arkadaşlardan biri hayatını kaybederek diğerinin yaşamasına umut olur. Hangi arkadaşın yaşam mücadelesini kazandığını öğrenmek ve keyifli saatler geçirmek için gerilim dolu filmi izlenecekler listenize ekleyebilirsiniz.

Emekli Maaşım Yatmadı Ne Yapmalıyım? sorusunu cevapladığımız içeriğimizi de inceleyebilirsiniz.

Düşüş Filmi Analizi

Konusu ve oyunculuklarıyla kısa sürede ilgi odağı haline gelen Düşüş, adrenalin seviyesini yüksekte tutarak 1 saat 47 dakikalık seyir zevki sunan bir film. Düşüş filmi Netflix platformunda 12 Ağustos 2022 tarihinde yayınlanarak izleyicilerin beğenisine sunuldu. 3 milyon dolarlık bütçeyle çekilen film, son verilere göre 21.8 milyon dolarlık hasılat yaptı. IMDB’de 6.4 puana sahip olan filmi yükseklik fobisi olanların izlerken zorlanacağını söyleyebiliriz.

Düşüş filmi nerede çekildi?” sorusu da izleyiciler tarafından merak edilen bir konudur. Film, Kaliforniya’da bulunan Mojave Çölü’ndeki Gölge Dağları’nda çekilmiştir. Başlangıçta sadece stüdyo çekimi olarak planlanan Birleşik Krallık-ABD ortak yapımı film, yönetmenlerin isteğiyle dış ortamda çekildi. Bir dağın tepesine yapım ekibi tarafından kule inşa edildi. Filmde daha yüksekte gözükse de gerçekte en fazla 30 metre olan kulenin tepesinde çekimler yapıldı.

Düşüş filmi yorumları dikkate alındığında başarılı bir yapımın ortaya çıktığını söylemek mümkündür. İzleyenler filmin şaşırtıcı ve sıradışı olduğunu söylüyor. Heyecan ve macerayı iliklerine kadar hissettiklerini dile getiriyorlar. Bu anlamda film, etkileyici finaliyle hafızalarda yer edinecek yapımlar arasına girmeyi başarmış gibi görünüyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu