Oyunlar'a Dair Merak Edilenler

En İyi PC Oyunları Önerileri

Son zamanlarda birçok yeni oyun piyasaya çıkmakta. Hal böyle olunca birçok oyuncu kendilerine yeni bir oyun arayışı içine giriyor. Yeni çıkan oyunları takip etmekte zorlanan oyuncular için güzel bir haberimiz var. Bu yazımızda en iyi PC oyunları önerileri hakkında detaylı bilgi sahibi olabileceksiniz. Bu oyunlar arasında hem tek başınıza oynayabileceğiniz oyunlar hem de arkadaşlarınız ile keyifli zamanlar geçirebileceğiniz oyunlar yer almakta. Hazırsanız başlayalım.

Dragon Age Serisi

Dragon Age üçlemesinin bu kadar popüler olması ve beğenilmesinin sebebi serinin birbiri ile bağlantılı olması. Bu da demek oluyor ki her oyunda birbirinden farklı seçilmiş kişileri oynayarak yeni maceralara yelken açabiliyorsunuz. Ayrıca, oynadığınız her oyunda bir önceki oyunun save dosyasını kullanarak oyun içerisinde yaptığınız seçimleri bir sonraki oyuna aktarabiliyorsunuz. Bu noktada 3 oyun boyunca yaptığınız seçimler oyun içinde çok farklı seçimleri ve sonuçları doğuruyor.

League of Legends Taktik Savaşları

League of Legends oyununu duymayan oyuncu kalmamıştır. Dünya üzerinde en çok oynanan oyunlardan birisi olan League of Legends, 2019 yılında oyuna yeni bir oyun ekledi; Taktik Savaşları. Oyuncular arasında oldukça fazla beğenilen bu sıra tabanlı strateji oyununda amaç rakiplerinize üstünlük kuracak bir takım oluşturmak. Kısaca oyundan bahsetmek gerekirse;

  • 8 oyuncu bir oyuna denk gelerek kendilerine gelen desteden şampiyonlar için bir seçim gerçekleştiriyorlar.
  • Bu seçimler oyunda oluşturduğunuz takımın güçlenmesini sağlıyor.
  • Kendinize özgü bir strateji belirleyerek rakiplerinizi alt etmeye çalışıyorsunuz.

Rekabet yüksek olduğu ve çevrimiçi bir strateji oyunu arayanlara League of Legends Taktik Savaşları oyununu önermekteyiz.

Dishonored

Eğer tek başınıza ilerlemeli bir şekilde oynamak isteyeceğiniz bir oyun arıyorsanız Dishonored tam size göre. Oldukça beğenilen bir stealth oyunu olan Dishonored, Assassins Creed tarzı oyunlar oynamak isteyenlerin ilk tercihi olmaktadır.

PUBG

Açılımı Player Unkown’s Battleground olan PUBG, bir battle royale oyunudur. “Battle royal nedir?” diye sorduğunuzu duyar gibiyim. Battle royale oyun türleri birçok oyuncunun bir bölgeye bırakılıp hayatta kalmak için birbirlerini öldürmeleri gerektirdiği oyun türleridir. Bu örneği daha da pekiştirmek için Açlık Oyunları filmini örnek gösterebiliriz.

PUBG oyununda ise oyuncular rotası daha önceden belirlenmiş olan bir uçakta oyuna başlıyorlar. Daha sonra ise diledikleri zaman uçaktan haritanın bir bölümüne atlayarak oyuna başlıyorlar. Atladıkları alanlarda yer alan silahları ve gerekli teçhizatları toplayarak rakiplerine karşı hayatta kalmaya çalışıyorlar. Sona kalan kişi olana kadar oyun devam ediyor. Çevrimiçi ve hayatta kalma oyunu arayan kişilerin PUBG oyununu kesinlikle oynamalarını önermekteyiz.

Detroit Being Human

Kendinizi bir filmin içinde hissedeceğiniz bir oyun arıyorsanız, o halde tercihiniz Detroit Being Human olacaktır. Bu oyunda yapacağınız her seçim oyundaki hikâyeyi etkiliyor. Hatta en ufak seçimler bile hikâye üzerinde bir etkiye sahip. Mükemmel görselleri ve hikâyesi ile heyecan dolu bir oyun oynamak istiyorsanız, Detroit Being Human oyunu tam aradığınız oyun olacaktır.

Resident Evil 7

Efsanevi oyun serisi olan Resident Evil, serinin 7. oyunu ile birlikte hayranlarının beğenisini topladı. Oyunun diğer oyunlardan bir farkı ise daha çok korku oyunu olmasının yanı sıra gerilimin en yüksek safhada olduğu bir oyun olarak karşımıza çıkması. Oyun içerisinde yer alan senaryo ve müthiş grafikler oyunu oynarken gerilimi sonuna kadar hissetmenizi sağlıyor. Korku ve gerilim oyunu arıyorsanız Resident Evil 7 oyununu kesinlikle oynamanız gerek.

Hades

Hack and slash oyunu mu arıyorsunuz? O halde Hades oyunu beklentilerinizi karşılayacak. Hack and slash oyunlarını oyuncular, yüksek oynanabilirlikleri yüzünden ve aksiyon için seçmekte. Hades oyununda ise hem oynanabilirlik hem de görsel açıdan tatmin olacaksınız. Oyunda yer alan zindanları talan edeceğiniz bu oyunda saatlerce sıkılmadan zaman geçirebileceksiniz.

Raft

Arkadaşlarınız ile oynayabileceğiniz bir hayatta kalma oyunu olan Raft, keyifli dakikalar geçirmenizi sağlayacak. Okyanusun ortasında bir salın içinde başladığınız oyunda, çevrenizdeki adalardan malzeme toplayarak hayatta kalmaya çalışıyorsunuz. Tabii ki her şey bu kadar kolay değil. Hem açlıkla savaşırken hem de köpek balıkları ile uğraşmak zorunda kalacaksınız. Arkadaşlarınız ile oynadığınız bu oyunda zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksınız.

Forza Horizon 4

Araba yarışı tutkunlarının merakla beklediği Forza Horizon serisinin 4. oyununda aksiyonun son noktasını hissedeceksiniz. Aynı zamanda Forza Horizon 4’te ister tek başınıza ister diğer oyuncular ile oynayabileceksiniz. Oyunda yer alan arabaların gerçek hayatta olması ve modifiye araçlarının da oyunda bulunması oyunun keyfini arttıran diğer detaylar. Oyundaki arabalar aynı zamanda performans olarak da gerçekteki hallerine benzemekte.

Rainbow Six Siege

5’e 5 takımlarla bir savaş haline gireceğiniz bir oyun arıyorsanız Rainbow Six Siege beklentinizi karşılayacaktır. Bu oyunda doğrudan rakiplerinizi öldürmekten ziyade taktiksel olarak bir savaş veriyorsunuz. Bu anlamda rakiplerinizi alt edebileceğiniz birçok tuzak oyunda yer alıyor. En iyi pc oyunları önerilerimiz bu şekildeydi, sürekli yeni oyun içeriği için sitemizi takip etmeye devam edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu