Sinema Dünyasının Vazgeçilmezleri

Tayland Dizileri

Tayland dizileri, Uzak Doğu dizi sektöründe birbirinden ilginç yapıtlarla bir adım öne çıkmaktadır. Dizi senaryoları, özgün ve dikkat çekici olduğu için Tayland dizileri tüm sıcaklığıyla izleyiciyi adeta kucaklıyor. Her ne kadar Kore dizileriyle benzerlik gösterse de birbirinden güzel ve yakışıklı oyuncularıyla izleyicileri büyülemeye konusunda oldukça iddialı. Daha önce Tayland dizileri izlememiş takipçilerimiz için her türden dizi türüne uygun bir Tayland efsanelerini bir araya getirdik. IMDb puanlarına göre yapılmış olan dizi sıralamamızda ilginizi çeken Tayland dizisini izleyebilirsiniz. Beğendiğiniz Tayland dizilerine yorumlarda yer vermeyi ve önerilerde bulunmayı unutmayın. Şimdiden keyif dolu seyirler…

I Told Sunset About You

I Told Sunset About You 2020 yapımı, dram romantik türünde bir filmdir. Tossaphon Riantong’ın yönetmenliğini üstlendiği film listemize 9.3 IMDb puanıyla girmiştir. Konusu itibariyle Teh ve Oh-aew adında iki liseli çocuğun zıt kutupları temsil eden ilişkisini ele almaktadır. İki farklı karaktere sahip gencin birbirlerine karşı yoğun duygular duyduğu oldukça sürükleyici bir dizidir.

tayland dizi önerileri

Dizide var olan yan karakterlerin de etkisiyle baş roldeki gençlerin aralarında bulunan ilginç bağ her tür duyguya ev sahipliği yapmaktadır. Hırs, kıskançlık, kaybetme korkusu, vazgeçilmez arkadaşlık bağı ve belirsizlik. Bu tip duygular izleyicinin de aynı duyguları yoğun olarak yaşamasına olanak sağlar. Bilinen diziler aksine derin anlamları barındıran I Told Sunset About You, yalnızca konusuyla değil, başarılı anlatımı ve kullanılan müziklerle de izleyiciyi bir kez daha büyülemeye devam ediyor.

A Gift to the People You Hate

Korku kategorisinde oldukça ses getiren bir dizi ile devam ediyoruz. A Gift to the People You Hate 9.2 gibi ciddi bir puanla bizleri karşılıyor. Nefret üzerine kurulu olan dizi, oldukça ilginç bir senaryoya sahiptir. Maskeli bir kişinin sevmediği insanlara hediyeler dağıtması üzerine olay örgüsü ilerlemektedir. Maskeli kişinin sevmediği insanlara, 4 farklı taktikle hediye verme amacı bulunmaktadır. Birinci seviye hediyeler alıcıyı utandırmak, ikinci seviye hediyeler alıcıyı korkutma usulüyle, üçüncü seviye hediyeler ise alıcıya zarar vermek ve son olarak dördüncü seviye hediyeler alıcının ölmesini sağlamak amacıyla verilmektedir. Çok farklı methodların bulunduğu dizi, izleyicileri zaman zaman şaşkına uğratacak kimi zamanda kanını donduracaktır. Böylece korku severlerin bilinenin aksine farklı bir tarzda diziyle tanışmasına öncülük etmektedir.

The Gifted: Graduation

9.0 IMDb puanına sahip The Gifted: Graduation, fantastik dizi severler için en iddialı diziler arasındadır. Ritdha Lisesi adlı bir okulda Üstün Yetenekliler Programı yerleştirme sınavıyla bir bölüm açılır. Bölümün amacı, özel yeteneğe sahip öğrencileri bir araya toplamak ve potansiyel güçlerini açığa çıkarmaktır. Eğitim seviyelerinin ilerlemesiyle birlikte dersler giderek ağırlaşmakta ve başka zorluklarda ortaya çıkmaktadır. Öğrencilerin özel hayat gizlilikleri giderek tehlike altına girmektedir. Okul yetkililerinin de içerisinde bulunduğu bu sistem, gizlenmesi gereken bir sır haline gelmeye başlar. Gizem ve fantastik ögelerle dolu dizimiz türü baz alındığında için oldukça iyi bir seçenektir. The Gifted: Graduation, izlerken büyük bir keyif alacağınız dizidir. Kendi ilginç dünyasına izleyiciyi çeker ve fantastik kurgusuyla sizlerin beğenisini almaya devam eder.

Eullenia

Hazırlamış olduğumuz listede sırada aksiyon türünde oldukça özel bir dizi sunuyoruz. Eullenia, 8.7 IMDb puanıyla türünün eb popüler dizisi arasında yerini almaktadır. Alec Newman ve Vithaya Pansringarm gibi değerli oyuncuların yer aldığı dizi konusu bakımından da oldukça ilgi çekici. Zengin Batılı bir adamın, karanlık yollar aracılığıyla kazandığı servetini anlatmaktadır. Güç, hırs gibi duyguların ön planda olduğu dizi aksiyon sahneleriyle de izleyicinin beğenisini toplamaya devam ediyor. Ana karakterin birbirinden ilginç maceraları, izleyiciyi zaman zaman gerilime boğmaktadır.

Kleun Cheewit

Listemizde 8.4 IMDb puanına sahip Kleun Cheewit yer almaktadır. Dizi, Jee adlı bir kızın etrafında dönmektedir. Jee ünlü bir oyuncu ve modeldir. Üvey babası ona bir ilaç içirerek tecavüz etmeye kalkar. Fakat olaylar üvey babanın istemediği şekilde ilerler. Jee evden kaçar ve yolda bir kıza çarpar. Araba kazası sonucu kız hayatını kaybeder. Bu ölüm üzerine kızın sevgilisi Thit, Jee’den intikam alma tutkusuna kapılır. İntikam almayla başlayan bu ikilinin arasındaki ilişki zaman zaman oldukça tuhaf bir hal alır. Üvey babanın yalanları ve çevirdiği dolaplarla Jee etrafında korkunç duvarlar örülmeye devam eder.

En iyi Netflix Dizilerini incelediğimiz içeriğimize ulaşmak için bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Manner Of Death

2020 yapımı dizi, 8.0 IMDb puanı ile polisiye türünde oldukça keyifli bir dizidir. Bir adli tıp doktorunun bir cesedi incelemesiyle başlar. Fakat inceleme sırasında tuhaf olan bir şeyler vardır. Cesedin ölüm nedeni intihar olarak bilinse de aslında bir cinayet kurbanıdır. Bunu tespit eden ana karakterimiz, bir tehditle karşılaşır. Fakat tehdit mesajını dikkate almaz. Olayların ilerlemesiyle birlikte davaya bakan savcılardan birisi aniden sırra kadem basar. Bu olay sonrasında işler giderek korkunç bir hal alır. Doktor Bunnakit, kimse farkına varmadan kendi başına soruşturma yürütmeye başlar. Bu gizemli ve heyecan dolu soruşturma, izleyicileri şüpheliyi bulma yolunda heyecanlandırmaktadır. Polisiye türünün en yeni dizilerinden biri olan Manner of Death 14 bölümlük bir serüveni sizlerin beğenisine sunmaktadır. Tayland dizileri ve önerilerini sıraladığımız içeriğimiz bu şekildeydi, güncel içerikler için bizleri takip etmeye devam edin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu