Sinema Dünyasının Vazgeçilmezleri

Amazon Prime Dizileri

Son yılların en çok konuşulan ve izlenen içerikleri, her geçen gün seçeneklerini biraz daha zenginleştiren Amazon Prime platformu üzerinden kullanıcılara sunuluyor. Alışveriş seçenekleri ile de büyük ayrıcalıklar sunan Amazon Prime, son dönemlerde adını en çok kaliteli dizi içerikleri ile duyurmaya başladı. Bu yazımızda sizin için Amazon Prime dizileri içinde en iyi 10 tanesini derledik. Hazırsanız başlayalım…

1-) Philip K. Dick’s Electric Dreams: Elektronik Rüyalar Alemi

Amerikalı bilim kurgu yazarı Philip Kingred’in hikâyelerinden oluşan ve her biri ayrı bir hikâyeye odaklanan Black Mirror konseptli bu mini dizi şimdilik tek sezonluk bir yapım. Usta yazarın hikayelerini etkili bir şekilde aktaran dizinin IMDb puanı ise 7.3.

2-) Mozart in the Jungle: Müziğin Dünyasında 30 Dakika

4 sezondan oluşan her biri 30 dakikalık bölümlerle işlenmiş olan dizi, müzikle dolu ve oldukça keyifli bir yapım. Obua sanatçısı Blair Tindall’ın hayatını konu alan dizi, senfoni orkestrasını da tüm ayrıntıları ile gözler önüne seriyor. Bir yönü ile belgesel tadı da veren yapımın IMDb puanı 8.2.

3-) Undone: Gözü Gelecekte Olan Biri

Undone, Japon anime yapımları dışında farklı örnekler sunması bakımından oldukça önemli bir animasyon dizisidir. Alma adlı genç kadının bir trafik kazası geçirmesi ve geleceği görmeye başlamasını konu alan dizi oldukça sürükleyici bir hikâyeye sahip. Prime’ın en iyi yapımlarından biri olarak görülen dizi, gerek çizgi ve renk özellikleri bakımından gerekse kurgusu açısından özellikle izlenmesi gereken bir yapım. Her bölümü 30 dakikadan oluşan dizinin IMDb puanı 8.3.

4-) Bosh: Doğru Gitmeyen Bir Şeyler Var

Bosh, polisiye kavramına farklı bir bakış kazandıran ve birçok açıdan orijinal bir yapım. Kendi içerisinde bir devamlığa sahip olan farklı davaları sezonlara bölünmüş bir şekilde işleyen dizi, Amazon Prime’in hem uzun süre devam eden hem de oldukça orijinal bir içeriğe sahip özgün yapımlarından. Dizinin IMDb puanı 8.4.

5-) Mr. Robot: Siber Gerilim

Gün geçtikçe efsaneleşen oyuncu Rami Malek’in heyecanla izlenen bu yapımı her biri 45 dakikadan oluşan bölümleri ile 4 sezon boyunca heyecan yaratıyor. Elliot adlı psikolojik sorunları olan bilgisayar dâhisinin, bir yer altı hacker grubuna katılmasını ve sırlarla dolu yolculuğunu konu alan dizinin IMDb puanı 8.5.

6-) This is Us: Aile içi Haller

Aile hikâyelerini her zaman severiz. Toplam 5 sezon boyunca 42 dakikalık bölümlerden oluşan This is Us, bir ailenin içinde yaşanan irili ufaklı birçok sorunu inceleyen ve hayat mücadelelerine mercek tutan hayatı ve aile ilişkilerini düşündüren bir yapım. Dizinin IMDb puanı 8.7.

7-) Dr. House: Akıl Almaz Bir Doktor

Dr. House, eski olmasına rağmen seyirci üzerinde etkisini yitirmeyen ve dünya genelinde sürekli uyarlamaları yapılan bir dizi. Günümüzde Amazon Prime üzerinde seyirciye sunulan dizi hala binlerce izlenme alıyor. Hastalarına açık sözlü ve doğrudan konuşması ile bilinen Dr. Gregory House’un çok yönlü düşünme yeteneği ile hastalıkları farklı bakış açıları üzerinden tedavi etmesini konu alan yapım 8.7 IMDb puanı ile her gün yeni seyirciler kazanıyor.

😎 The Marvelous Mrs. Maisel: Anneler de Komik Olabilir

3 sezonluk keyifli bir yapım olan The Marvelous Mrs. Maisel, komediye yatkınlığını keşfeden 2 çok-cuk annesi Miriam Maisel adlı ilginç karakterin hayatını ele alıyor. Amazon Prime orijinal yapımı dizi, birçok ödül almasının yanında seyirciye alternatif bir yapım sunuyor. Ev yaşamı ve çocukların bakımı ile ilgilenirken uzun süre kendini ihmal eden bir annenin komedi yeteneğini fark etmesi ve stand-up’a başlamasını anlatan bu yapımın IMDb puanı ise 8.7. İzlemek için vakit kaybedilmeyecek yapımlardan.

9-) The Boys: Yozlaşmanın Hikayesi

The Boys, dizi izleyicilerine içinde distopya ve bilim kurgu unsurlarını barındıran etkileyici ve sorgulayıcı bir hikâye sunuyor. Günümüzdeki sosyal medya kanallarının dinamiklerini de andıran herkesin kendi markasını ürettiği The Boys dizi evreninde aşırı yozlaşma ve kötülüğe giden bir hikâye söz konusu. Dizi özellikle günlük yaşamdaki davranışlarımızı ve dijitalleşme ile aramızdaki bağları sorgulatıyor. Aynı zamanda bir süper kahraman olgusunu da içinde barındıran dizi seyir zevki oldukça yüksek bir yapım ve IMDb puanı da 8.7.

Dilerseniz En iyi Netflix dizilerine göz attığımız içeriğimizi de ziyaret edebilirsiniz.

10-) Fleabag: Sıra Dışı ama Olağan

Fleabag, bir Amazon Prime Orijinal dizisi olarak bütün dünyada ilgi ile karşılanmıştır. Phoebe Waller – Bridge’in sihirli kaleminden çıkan, yazarın aynı zamanda yapımcılığını ve başrolünü de üstlendiği dizi; olağanüstü bir hızla biten 2 sezonluk ve her bölümü 27 dakikadan oluşan bir yapım. Dizi, bir kafe işletmekte olan Phoebe’nin aile ilişkileri, aşkları, iş hayatı ve dükkânı ile ilgili çalkantılı süreçleri komik ve sorgulayıcı bir dille aktarıyor. Dünya genelinde büyük başarıya ulaşan yapım ülkemizde de oldukça fazla ses getirmiş durumda. Dizinin IMDb puanı ise 8.7. Amazon Prime’ın en prestijli yapımı olarak görülen Fleabag aşağıdaki büyük organizasyonlarda ödüle layık görülmüştür:

  • Emmy Ödülleri
  • Altın Küre
  • BAFTA

Birçok faklı avantaj ve alışverişlerde bedava kargo imkânı da sunan Amazon Prime, en uygun fiyatlı dijital platformlardan biri olarak da dikkat çekiyor. Amazon Prime aboneliği yaparak yazımızda bahsi geçen dizileri izlemeye hemen başlayabilirsiniz. Amazon Prime dizileri tavsiyeleri sunduğumuz içeriğimiz genel olarak bu şekildeydi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu