Sağlık Hakkında Merak Edilen Başlıklar

Majezik Duo Nedir?

Ufak tefek olan ağrılar için hemen bir ağrı kesici alan insan topluluğundaysanız, bu alışkanlığı bir kenara bırakmak isteyebilirsiniz. Vücutta oluşan herhangi bir ağrı, farklı hastalıkların işaretçisi olabileceği gibi yanlış ve sürekli ilaç kullanımı normal giden sağlığınızı da bozabilir. Buna rağmen bazen ilaca herkes ihtiyaç duyabilir. Bu yazımızda sizlere “Majezik Duo nedir?” sorusu altında ilacının etkilerini ve kullanılması gereken noktaları başlık başlık açıklamaya çalışacağız.

Ağrı içinde olduğumuz bir güne gözlerimizi açmak, zaman zaman hepimizin başına gelen bir durumdur. Gün içerisinde hallolması gereken işlerin varlığı veya bir seyahatin söz konusu olması gibi durumlara bir ağrı eşlik ettiğinde çok daha can sıkıcı hale gelir. Sağlam ve dinç bir vücut ile kendinizi daha iyi hissedebilir hem de geçirdiğiniz günün keyifli olmasını sağlayabilirsiniz. Fakat bazen bu ağrılara karşı ilaç kullanmak zorunlu hale gelebilir. İşte Majezik Duo, bu noktada tercih edilen ilaçlardan biridir.

Majezik Duo Ne için Kullanılır?

Mejezik Duo genellikle kas ve kemiklerden oluşan ağrıların giderilmesinden kullanılan bir ilaç türüdür. Bir ağrı kesici türü olarak geçse de ne yazık ki her ağrıyı geçireceğini söyleyemeyiz. Buna rağmen kadınların regl günlerinde kullandığını ve bu dönemi daha ağrısız şekilde geçirmesini sağlayan bir ilaç olduğunu biliyoruz. Ek olarak hafif ve orta derece ameliyatların sonrasında, iyileşme süreci esnasında, ağrıların hafifletmesi için kullanıldığı da bilinmektedir.

Doktorunuz sizlere Majezik Duo kullanmanızı önerdiyse, ağrılı geçen günlerinizde bu ağrının giderilmesi için önerilen miktarda kullanabilirsiniz. Fakat bu ilacı daha önce hiç kullanmadıysanız ve ek olarak doktorunuza tarafından önerilmediyse kullanmadan önce mutlaka bir sağlık çalışanına danışmanız gerekebilir. Alt başlıklarda anlatacağımız yan etkileri kaldıramayabilir ve bu şekilde başka bir hastalığın başlangıcına sebebiyet verebilirsiniz. Majezik Duo ilacını eğer ki kas ağrınız varsa ve giderek şiddetleniyorsa kullanmanız fayda sağlayabilir. Çünkü ilaç genellikle kas ve iskelet odaklı bir ağrı kesici olarak karşımıza çıkmaktadır.

Majezik Duo Nasıl Kullanılır?

Her ilaçta olduğu gibi gözetim altında ilaç kullanmak sağlığınız için en iyisidir. Bu yüzden rastgele bir şekilde ilaç kullanmamaya özen gösterin. Buna ek olarak dikkat etmeniz gerekenler listesi şöyledir:

 • Hastalıklarınız ve kullandığınız ilaçları doktorunuza bildirin.
 • İlacı ezmeden, çiğnemeden bir bardak su ile ve tok bir şekilde kullanın.
 • İlacı reçete de yazılı olan doz, miktar ve sürede kullanmaya özen gösterin.
 • İlacın etkisinin zayıf veya çok güçlü olduğunu düşünüyorsanız doktorunuzu mutlaka bu konu hakkında bilgilendirin.
 • Atladığınız dozu hatırladığınız anda kullanın. Bir sonraki dozun zamanı gelmişse kaçırılan dozu almanız gerek yok. Unutulan dozu telafi etmek için çift doz almak gibi bir hataya düşmeyin.
 • Dozu fazla kaçırmanız halinde doktorunuzla bu durumu görüşün.
 • İlacı sadece tedavi edilen rahatsızlığınız için kullanmanız gerekmektedir. Diğer ağrı durumları için doktorunuza haber vermeden ilaç kullanmayın.

Majezik Duo Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekilenler

İlaç baş dönmesi, huzursuzluk, uyuklama hali ve titreme gibi yan etkileri bünyesinde barındırdığından dolayı araç ve makine kullanımı sırasında dikkatli olunması gerekmektedir. Her dozun içerisinde 23 mg’dan daha az soydum maddesi içerir. Bu sebeple sodyum diyetinde olan bir insanın kullanırken bu dozaja uygun bir şekilde kullanması önerilir. Ek olarak ilaç içerisinde laktoz içermektedir. Laktoza intoleransı olan hastaların bu ilacı kullanmadan önce yetkili kuruluş ile görüşmesinde fayda vardır.

Majezik Duo’nun Yan Etkileri

Aşağıda belirtilen yan etkiler genel olarak belirlenen ve ilacın prospektüs kağıdında da yer alan etkilerdir. Bu yan etkiler güncellenmekte ve bazen bazıları çıkarılmaktadır. En doğru bilgi ilacın içerisinde bulunan prospektüs kağıdında yazandır. Şu anda güncel olan yan etkiler ise:

 • Ağız kuruluğu ve tat almada eksiklik
 • Mide ağrısı ve rahatsızlıkları
 • Mide bulantısı ve kusma
 • Kabızlık
 • İshal
 • Halsizlik
 • Baş dönmesi
 • Titreme
 • Huzursuzluk
 • Çarpıntı
 • Kulak çınlaması
 • Döküntü ve kaşıntı gibi hafif alerjik reaksiyon

Majezik Duo Ağrı Kesici Baş Ağrısına İyi Gelir Mi?

Majezik Duo prospektüsü incelendiğinde bu ilacın çeşitli kas ve eklem ağrılarına iyi geldiğini ve hafifletici bir etkisinin olduğunu görmekteyiz. Bu bilgi ile ilacın en etkili olduğu yerler olarak iskelet yapısını söyleyebiliriz. Yani Majezik Duo ilacı baş ağrısı için pekte uygun bir ilaç değildir. Bu ağrı çeşidi için daha uygun ilaçlar sektör içerisinde bulunmaktadır. Bu ilaçları bir hekim kontrolünde kullanmak hali hazırda bulunan rahatsızlığın daha hızlı bir şekilde tedavi olmasını sağlayacaktır.

Dilerseniz Fito Krem Nasıl Kullanılır? sorusunu cevapladığımız içeriğimizi ziyaret edebilirsiniz.

Ek olarak mide ağrısı, ağız içi yaralar, diş ağrısı ve diş iltihaplanması gibi rahatsızlıklarda da Majezik Duo ilacının pek etkili bir ilaç olmadığını söylemek gerekir. Bu rahatsızlıkların tedavisini ne yazık ki bu ilaç ile yapılamaz. Fakat çok yoğun çalışıyor ve bu sebeple birlikte kas ağrılarınız arttıysa, kas ağrılarından dolayı uyumakta güçlük çekiyorsanız, Majezik Duo tercih edebileceğiniz bir ilaç olabilir. İlaç kaslarınız oluşan ağırın hafiflemesini sağlayacak ve sizin daha rahat bir gün yaşantısını geçirmenize izin verecektir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu