Sağlık Hakkında Merak Edilen Başlıklar

Fito Krem Nasıl Kullanılır?

Ciltteki sivilce gibi sorunları aynı zamanda lekeleri gidermek için krem arayanların sıklıkla karşısına çıkan Fito krem, günümüzde en çok tercih edilen ürünlerden olmuştur. Görünümü ile dikkat çeken ve sadece eczanelerde satılan Fito krem nasıl kullanılır? Ne işe yarar? Fito kremi kimler kullanabilir? Yan etkileri var mıdır? Merak ettiğiniz tüm bu soruları sizler için cevapladık.

Fito Krem Nedir?

Günümüzde en çok konuşulan Fito krem 40 gramlık tüpler halinde satılıyor. Sadece reçete ile satışı olan bu kremin etken maddesi triticum vulgare (buğdağ ekstresi) ve etilenglikol monifenil eter olan ve genel olarak da lavanta esansıdır. Dermatoloji uzmanlarının sık sık önerdiği Fito krem, cilt hücrelerinin kendilerini hızlıca yenilemesine yardımcı olmaktadır. Özellikle ciltte oluşan hasarların iyileştirilmesi için kullanılan bu kremi, kesinlikle uzman bir dermatolog tarafından önerilerek kullanılması gerekmektedir. Ciltte kısa zamanda göstermiş olduğu etkileri sayesinde yüzeysel hasarları gideren Fito krem, aynı zamanda çok kısa bir sürede cilt dokularının yenilenmesini de sağlamaktadır.

Vücudun her bölgesine uygulanabilen bu krem, cilt üzerinde oluşmuş ya da oluşacak birçok yarayı hızlıca iyileştirdiği için en sık tercih edilen krem olmuştur.

Fito Krem Ne İşe Yarar?

Fito krem birçok cilt sorununa iyi geldiği için son zamanlarda kullanımı artan bir krem olmuştur. Günlük yaşantımızda yaşanılan olumsuz durumlardan sonra adını sıklıkla duyduğumuz Fito krem, anında etki göstermesi sayesinde oluşan yaraları ve yara izlerini kolayca ortadan kaldıracaktır. Fito kremin yararları şu şekildedir:

 • Soğuk havadan dolayı oluşacak çatlakları ve deri kurulukları için kullanılır.
 • Ciltte meydana gelen kızarıklık, tahriş ve kaşıntıların tedavi edilmesinde kullanılır.
 • Akne, sedef hastalığı, su çiçeği gibi hastalıklardan dolayı oluşan yara izlerinin geçmesinde etkilidir.
 • Emziren annelerin, göğüs uçlarında oluşan yaralar için kullanılır.
 • Kalça, basen, karın gibi bölgelerde meydana gelen çatlakların tedavisinde kullanılır.
 • Birinci derece ve ikinci derece cilt yanıklarının iyileştirilmesinde etkilidir.
 • Ameliyat yaralarında, deri hasarlarında, kaza sonucu oluşan cilt hasarlarına iyi gelmektedir.
 • Epilasyon, lazer işlemi gördükten sonra oluşan cilt tahrişlerini kısa sürede yok eder.
 • Ciltte oluşan cilt renk eşitsizliğinde etkili olur.

Bu ve bunun gibi sorunlara iyi gelen Fito krem, dudak çatlaklarına da iyi gelmektedir. Az miktarda uygulayarak dudak çatlamasının önüne geçebilirsiniz. Çok az sürülmeli ve yutulmamasına dikkat edilmelidir.

Fito Krem Kullanımı

Fito krem vücudun her bölgesine uygulanabilen bir kremdir ve yüze de uygulanmasında bir sakınca yoktur. Krem hasarlı bölgeye en az iki kere uygulanır. Kremi sürüp iyice ovalamak gerekmektedir. Ameliyat yarası gibi derin kesik, çiziklerde kremi sürdükten sonra gazlı bez ile kapamak gerekmektedir. Tekrar krem uygulanacağı zaman yara önce su ile temizlenmeli ve sonrasında krem sürülmelidir. Sivilce ve leke gibi problemler için ise Fito kremi günde bir kez temiz cilde uygulamanız sorununuz için yeterli olacaktır.

Fito Krem Kullanırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Fİto kremi uygularken cildin zarar görmemesi için birçok detaya dikkat edilmelidir. İlk önce kremin uygulanacağı bölge temizlenmelidir ve iyice nemli yer kalmaması sağlanmalıdır. Cilt iyice temizlendikten sonra ise, temiz ellerle cilde güzelce nüfus ettirilmelidir. Kremi uyguladıktan sonra birkaç saat güneş ışığından kaçınmanız gerekmektedir. Güneşe çıkılacaksa eğer, Fito kremin üzerine güneş kremi uygulanmalıdır. Bu şekilde cildi koruma altına almış olursunuz. Aksi taktirde krem uyguladıktan sonra güneş ışınına maruz kalınırsa yanma hissiyatı olabilir ve lekeleri oluşabilir.

Fito Krem’in Yan Etkileri Var Mıdır?

Günümüzde kullandığımız birçok ürün bazı insanlarda yan etki gösterebilmektedir. Bunlarda olduğu gibi Fito kremin de nadir görülen bazı yan etkileri vardır. Yan etkiler şu şekildedir:

 • Karın ağrısı
 • Nefes alma güçlüğü çekmek
 • Boğazda ve ağızda şişlik
 • Yutkunmada zorluk
 • Vücudun herhangi bir bölgesinde şişlik

Bu etliler nadir görünüyor olsa bile siz bir uzmana danışmadan cildinize uygulamayınız.

Dilerseniz Göz kararması neden olur? sorusunu cevapladığımız içeriğimizi de ziyaret edebilirsiniz.

Fito Krem Fiyatı Nedir?

Birçok rahatsızlık verici durumda ihtiyaç duyulan Fito krem yalnızca eczanelerde satılmaktadır. Reçeteli alınabileceği gibi reçetesiz almakta mümkündür. Ciltte oluşmuş sorunların kolaylıkla üstesinden gelebilen, besleyici özelliği ile hücrelerin yenilenmesini ve cildin nemlenmesini sağlayan Fito kremin güncel fiyatı 19,33 liradır. Kremi alırken son kullanma tarihini kontrol etmeyi ihmal etmeyiniz. Bununla birlikte paketin daha önce açılıp açılmadığını ve hava alıp almadığını da kontrol etmelisiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu