Sağlık Hakkında Merak Edilen Başlıklar

Madecassol Ne İşe Yarar?

Centella Asiastica isimli bitkiden elde edilen Madecassol krem, medikal bir kremdir. Bu krem cildi yenileyerek cilt lekelerini, sivilce izlerini giderir, cildi onarır, yeniler ve yaraları iyileştirir. Aynı zamanda bu krem, cilt bakımı ve lazer epilasyon sonrasında meydana gelen tahrişlerin tedavisinde de güzel sonuç vermektedir. “Madecassol ne işe yarar?” sorusuna verilecek en kısa cevap ise şöyledir: Yara, yanık, sivilce izi, cilt lekesi ve çatlak tedavisinde kullanılır ve sonuç başarılıdır. Bu kremin yan etkisi olmadığından uzmanlar tarafından hamile bayanlar ya da emziren annelerin kullanması için de tavsiye edilen bir üründür. Ancak bu kremi açık yaralara asla kullanmayın. Aksi halde yaralarınız sulanır ve iltihaplanma olur.

Madecassol Krem Nerelerde Kullanılır?

Madecassol krem içeriğinde bulunan maddeler ile geniş bir kullanım alanına sahiptir. Cilt yenileyici özelliği olduğundan yanık izlerinden tahriş olan ciltte kadar pek çok soruna çözüm olmaktadır. Medikal bir krem olması ve içeriği nedeniyle uzmanlar tarafından da tavsiye edilmektedir. Geniş bir kullanım alanına sahip olan Madecassol kremin kullanıldığı yerler aşağıdadır:

 • Yüzeysel yanıklarda özelikle 1. ve 2. derece olan yanıklarda,
 • Tahriş olan ciltte,
 • Radyoterapiden sonra oluşan radyo-epidermitis tedavisinde,
 • Dekübitus ülseri ve lokal olan deri ülserinde,
 • Ağda yapıldıktan sonra,
 • Kuru cildi nemlendirmek için kullanılması önerilir.

Madecassol Kremin Faydaları

Madecassol kremin faydaları çok geniş bir yelpaze içinde yer almaktadır. Pek çok soruna çözüm olması ile kadınların dikkatini çeken kremin faydalarını şöyle sıralayabiliriz:

Yara izi tedavisinde oldukça etkili sonuç verir.

Madecassol krem, cilt üstünde bulunan bütün yaraların izlerini geçirir ya da hafifletir. Çarpmalardan ve travmalardan sonra meydana gelen yaralarda da kullanılır. Tırnak izi, kâğıt kesici, kedi tırmalaması, bıçak kesiği, jilet kesiği ve benzeri izlerin tedavisinde kullanılır. Ayrıca çukurlaşmış olan derin yaraların, yatalak hastaların yatakta hareketsiz olmaları sonucu oluşan yaraların, akne izlerinin, ameliyat sonrasında olan ameliyat izlerin ve sezaryen dikişi gibi izlerin giderilmesinde etkilidir.

Yanık izlerinin görünümünü azaltır ya da geçirir.

Madecassol krem, hücre onarıcı ve yenileyici olduğu için cildin tahriş olmuş ve yanmış üst derisinin soyulmasını sağlar. Madecassol krem peeling etkisi de yapmaktadır. Şöyle ki deriyi yeniler ve yanık izini yanığın şiddetine göre ya görünümünü azaltır ya da geçirir. Buhar yanıkları, ütü yanıkları, sıcak bir cisme (soba, çaydanlık, motor ve benzeri) temasla meydana gelen yanıkları, kaynak suyun dökülmesi ve benzeri durumlarda meydana gelen yanıkların tedavisinden sonra kalan izleri geçirmede kullanılır.

Sivilcelerin meydana getirdiği izleri hafifleştirir.

Akne izlerinin geçmesinde etkilidir.  Ergenlik döneminden ya da herhangi bir sivilceli zamandan sonra ciltte meydana gelen izlerin giderilmesinde iyi sonuç alınır.

Çatlak tedavisinde kullanılır.

Contractubex krem ile macun kıvamında olana dek karıştırdığınızda oluşan ev yapımı kremi doğum sonrasında oluşan çatlaklarda kullanım için tavsiye edilmektedir. Ayrıca beyaz çatlaklarda, soğuk nedeniyle çatlayan ciltte, meme başı çatlağında, meme ucunda ve dudak çatlaklarında da kullanıldığında etkili sonuç vermektedir.

Güneş lekelerini geçirmede etkilidir.

Yaz aylarında omuzlarımızda, sırtımızda ya da yüzümüzde oluşan güneş lekelerine karşı etkilidir. Düzenli kullanımı sonrasında yüzde oluşan çilleri, güneş lekelerini, ciltte yaşlanmaya bağlı veya hiperpigmentasyon, melazma ve benzeri durumlarının oluşturduğu lekeler için etkilidir aynı zamanda ciltte olan renk tonu eşitsizliği için de kullanılmaktadır.

Ciltte oluşan kırışıklıkların azalmasını sağlar.

Kırışıkların üzerinde etkili sonuçlar veren bir hücre yenileyici kremdir. Ancak anti-aging amacıyla doğrudan kullanıma uygun değildir. E vitamin ampulü, Bepanthene kremle karıştırılarak kullanıldığında oldukça etkili sonuçlar vermektedir. Gözaltına ve göz çevresine uygulandığında da kırışıklıkları azaltır.

Cildi beyazlatır ve parlatır.

Önemli yara izleriniz ya da lekeleriniz olmasa bile Madecassol’u az miktarda, ince bir şekilde kullanırsanız, birkaç ay ya da birkaç hafta arasında değişikliği fark edeceksiniz. Cildiniz aydınlanacak, parlamaya başlayacak ve ten renginiz de açılacaktır.

Vücuttaki ve bacaklardaki varislerin görünümü azalır.

Varis, kılcal damarların çatlaması ile deri üstünde mavi ve mor renkte lekeler oluşmasıdır. Madecassol krem derin olmayan yüzeysel damar ve varis çatlamalarına karşı etkilidir.

Ciltte oluşan tahrişlere faydalıdır.

Her türlü cilt tahrişi ve kızarıklıklara az kullanmak şartı ile etkili olmaktadır. Ancak güneşe çıkmamaya özen göstermek gerekir.

Selülit üzerinde faydalıdır.

Selülitli bölgeye düzenli kullanım ile etkisini büyük oranda göstermektedir. Kadınlar için korkulu rüya olan selülit tedavisinde madecassol krem kullanılabilir.

Dilerseniz Siyah nokta temizleme yöntemlerine değindiğimiz içeriğimize de göz atabilirsiniz.

Madecassol Krem Kullanımı

Cilt lekesi, kuru cilt yapısı, sivilce izi, çatlayan ciltler için kullanmak istiyorsanız Madecassol krem kullanımı şöyledir:

 • Bir çay kaşığı Madecassol krem, bir tane E vitamini ampul ve bir çay kaşığı Bepanthen kremi hazırlayın.
 • Bütün malzemeleri bir cam tabakta karıştırın.
 • Madecassol krem ile Bepanthen kremi aynı ölçüde kullanın.
 • Hazırladığınız bu ev yapımı kremi dudak ve göz çevresi hariç yüzünüze, özellikle lekelerin olduğu yerlere sürün.
 • Bir saat yüzünüzde bu kremi bekletin.
 • Bir saat sonra ılık su ile yıkayın.
 • İki haftada bir defa uygulayabilirsiniz.

Madecassol ne işe yarar? sorusunu bu şekilde cevaplamaya çalıştık, güncel birçok başlık için bizleri takip etmeye devam edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu