Oyunlar'a Dair Merak Edilenler

Forza Horizon 2 Sistem Gereksinimleri

Yapımcılığını Playground firmasının yaptığı ve Microsoft Studios tarafından yayınlanan Forza Horizon 2 sistem gereksinimlerini anlattığımız, en sevilen araba yarışı oyunları arasında yer alan serinin 2. oyunu Forza Horizon 2, 2014 yılında piyasaya çıkmıştı. İlk olarak Kuzey Amerika’da çıkan oyun, daha sonra ise diğer ülkelerde Xbox One ve Xbox 360 konsolları için de çıktı.

Serinin ikinci oyunu olan Forza Horizon 2’de mükemmel bir haritayı arabanız ile gezebiliyorsunuz. Doğanın tüm güzelliğini iyi bir şekilde yansıtan oyunun haritası, kendine has olması ile birlikte de beğeni topluyor. Ayrıca, oyun içinde son derece kaliteli grafikleri ile birlikte gece gündüz döngüsü de yer alıyor. Böylelikle oyunun gerçekçiliğini sonuna kadar hissedebiliyorsunuz. Oyunda yer alan karlı, yağmurlu ve güneşli hava durumları da hem oyun mekaniğine etki ediyor hem de oyuna farklı bir gerçekçilik katıyor. Oyunda yer alan 200’den fazla araba modeli ile kendinizi sonsuz bir aksiyonun içerisinde buluyorsunuz.

Forza Horizon Sistem Gereksinimleri Nedir?

En sevilen araba oyunları arasında yer alan Forza Horizon, PC sürümü ile kullanıcıların beğenisini fazlasıyla kazanmakta. Milyonlarca oyuncuya sahip olan Forza Horizon 2 oyununda tek başınıza ya da arkadaşlarınız ile oyunun keyfini çıkarabilirsiniz. Ancak, oyundan tam verim almak için oyunu akıcı bir şekilde oynamak gerekmekte. Bunun için ise Forza Horizon 2 sistem gereksinimlerini bilmeniz gerekiyor. İşte Forza Horizon 2 sistem gereksinimleri:

Minimum Sistem Gereksinimleri

 • CPU: Core 2 Duo GHz ya da Althon X2 2.7
 • RAM: 1.5 GB
 • Ekran Kartı: 512 MB
 • Direct X: Ses kartı uyumlu sistem kartı
 • Disk Alanı: 50 GB

Tavsiye Edilen Sistem Gereksinimleri

 • CPU: Quad Core Intel ya da AMD CPU
 • RAM: 4 GB
 • Ekran Kartı: 1 GB
 • Direct X: Ses kartı uyumlu ses kartı
 • Disk Alanı: 60 GB

Forza Horizon 2 Kaç GB Disk Alanı Gerekli?

Forza Horizon 2 oyununu oynamak için sabit diskinizde 50 GB boş alan olması gerekmektedir. Minimum depolama alanı olan 50 GB boş alana ek olarak, sisteminizde 60 GB boş alan olması tavsiye edilmektedir.

Forza Horizon oyununu oynamak için gereken RAM ise 2 GB olacaktır. Ancak, bu oyunu minimum sistem gereksinimlerinde oynamanız için gereken RAM miktarıdır. Oyunu sorunsuz ve yüksek grafiklerde oynamak istiyorsanız 4 GB RAM’e ihtiyacınız olacaktır.

Forza Horizon 2 Hikayesi

Yarış festivallerini konu alan Forza Horizon serisinin ilk oyununda, ABD’nin Colorado eyaletindeki bir yarışmada kendimizi bulmuştuk. Forza Horizon 2’de ise Avrupa topraklarına adım atıyoruz. Avrupa’nın bodur maki bitki örtüsü ile kaplı topraklarına adım atarak aksiyona başlıyoruz. Oyunda yer aldığımız harita ise Güneydoğu Fransa ve Kuzeybatı İtalya. Kısacası tamamen Akdeniz ikliminin ve mimarisinin yer aldığı bir atmosferde bir yarış festivalinde yer alıyoruz.

forza horizon 2

Festivalde ise oyunun gerçekçiliğini tekrar görebiliyoruz. Özellikle arabaların festival alanına gelişi, festivaldeki insanların eğlenişi, konfetiler ve havai fişekler festivalin atmosferini başarılı bir şekilde bizlere sunuyor. Oyunun sunduğu bu detaylar sayesinde Forza Horizon 2 basit bir araba yarışı olmaktan çıkıp hikâyeli ve kaliteli bir oyun olarak karşımıza geliyor.

Forza Horizon 2 Özellikleri

Oyunun sahip olduğu haritanın büyük olması sayesinde ise 6 farklı ana mekân, 300’den fazla yol görebiliyoruz. Oyunda yer alan bu yollar sahil şeritlerinden şehir merkezlerine ve ormanlık alanlara kadar uzanmakta. Bu sayede Forza Horizon 2 oyunu içerisinde farklı mekanlar görebiliyoruz. Bu da oyunu basit bir oyun yapmanın dışında tutuyor. Oyun bir bölgede geçse bile bölgenin içindeki mekanlar farklılaştırılmış. Bu sayede oyun tek düze olmaktan çıkıyor. Oyunda yer alan diğer avantajlar ise şöyle sıralanabilir:

 • Her arabanın ağırlığı ve kontrol hissi birbirinden farklı olarak karşımıza geliyor.
 • Arabaların verdiği hız hissi çok başarılı bir şekilde aktarılmış.
 • Oyunda yer alan DLC paketleri ile birçok araba modeline sahip olabiliyorsunuz.
 • Arabaların her parçasını modifiye ederek hayalinizdeki arabayı yaratma şansına sahip olabiliyorsunuz.
 • Oyunda yer alan Perk sistemi ile birçok özelliği de açabiliyorsunuz.
 • Farklı türdeki arabalar ile yarışabileceğiniz çeşitli turnuvalar yer alıyor.

Oyunda yer alan yukarıdaki özellikler, oyunun oynanmasını çok daha cazip hale getiriyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu