Teknoloji'ye Dair Haberler

YouTube Video İndirme Nasıl Yapılır?

YouTube’da izleyebileceğiniz farklı alanlarda milyarlarca video bulunmaktadır. Çoğu zaman da boş vakitlerimizde bu videolar izleyerek vakit geçirebiliriz. Ancak internete erişemediğimiz zamanlarda YouTube videolarını izleyebilmek mümkün değildir. Bu nedenle videoları mobil cihazlarınıza ya da bilgisyarlarınıza indirmek istemeniz oldukça normaldir. Böylece internetinizin olmadığı boş vakitlerinizde de keyifli aktiviteler gerçekleştirebilirsiniz. Peki

YouTube video indirme nasıl yapılır? Elbette ki bunu yapabilmenizin pek çok sayıda farklı yöntemi bulunmaktadır. Bunlardan bazıları bir miktar karmaşık olabilirken bazıları ise oldukça zahmetsizdir. Buna ek olarak ücretli bir şekilde video indimenizi sağlayabilecek yöntemler de bulunmaktadır. Örneğin hesabınız için YouTube premium üyelik satın alarak videoları çevrimdışı da izleyebilirsiniz. Biz bu yazımızda sizlerle ücretsiz ve pratik yöntemlerle YouTube videolarını nasıl indirebileceğinizi paylaşacağız.

Bu yöntemleri öğrenmeden önce hatırlatmamız gereken bir nokta bulunmaktadır. YouTube’daki birçok videonun telif hakkı vardır. Bu telif hakları, içeriği oluşturan kişi ya da kurumlara ödeme yapmadan bunları YouTube’dan indirmenin yasa dışı olduğu anlamına gelmektedir. Bu nedenle herhangi bir şey indirmeden önce, bunun yasal olup olmadığını kontrol ettiğinizden emin olun. Videoyu paylaşın kişiye sorarak bunu öğrenebilirsiniz. Ayrıca indirdiğiniz hiçbir şeyi para kazanmak veya başka bir şekilde bir telif hakkını ihlal etmek için kullanmadığınızdan da emin olmalısınız.

VLC Media Player Kullanarak YouTube Video İndir

VLC Media Player, bilgisayarlarınızdan çevrimdışı şekilde video izlemenize ya da müzik çalmanıza izin veren ücretsiz bir uygulamadır. Çok sık olarak kullanılan bir uygulamadır hatta bilgisayarınıza zaten yüklemiş olma ihtimaliniz bulunmaktadır. VLC Media Player ile YouTube videosu indirebilmek için şu adımları takip etmeniz gerekmektedir.

 1. YouTube’dan indirmek istediğiniz videonun URL’sini kopyalayın.
 2. VLC’yi açın, ekranın üst kısmındaki “Medya”ya ve ardından “Ağ Akışını Aç”a tıklayın.
 3. Görüntülenen menüde yer alan arama çubuğuna istediğiniz YouTube videosunun URL’sini yapıştırın ve ardından alttaki “Oynat” seçeneğine tıklayın.
 4. En üstte “Ağ”ın seçili olduğundan emin olun.
 5. Bir süre sonra istediğiniz YouTube videosu oynamaya başlayacaktır. Daha uzun bir YouTube videosunun açılması daha uzun sürebilir.
 6. Ardından ekranın üst kısmındaki “Araçlar”a ve “Medya Bilgileri”ne tıklayın.
 7. Burada, alt kısımda bir “Konum” çubuğu olacaktır. Seçmek için bu çubuktaki URL’yi çift tıklayın ve ardından kopyalayın.
 8. Web tarayıcınıza geri dönün ve bu bağlantıyı URL çubuğunuza yapıştırarak o siteye gidin.
 9. Videonun oynatıldığı bir sayfaya Sağ taraftaki üç noktaya tıklayın ve videoyu indirin.

Pek çoğunuzun bilgisayarında hali hazırda VLC Media Player programı olacağı için bu yöntem oldukça pratiktir.

Web Tarayıcılarını Kullanarak YouTube Video İndirme

Herhangi bir program kullanmadan YouTube videosu indirebilmek isteyenler bu yöntemi tercih edebilir. Çünkü bu yöntemde ihtiyacınız olan tek şey bir web tarayıcısıdır. YouTube videolarını indirmenize olanak tanıyan birbirine benzer çok sayıda web sitesi bulunmaktadır. Arama motorunuza “YouTube Video İndirme” yazarak bu sitelere kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Ardından da videoları indirebilmek için şu adımları takip etmeniz gerekir.

 1. İndirmek istediğiniz YouTube videosuna ait URL’yi kopyalayın.
 2. Video indirme sitesinde yer alan arama çubuğuna bu linki yapıştırın.
 3. Bu aşamadan sonra karşınıza indirmek istediğiniz videonun önizlemesi çıkacaktır. Buradan doğru videoyu seçtiğinizden emin olabilirsiniz.
 4. Ardından videonuzu indirmek istediğiniz formatı ya da görüntü kalitesini seç
 5. Daha sonra ise bilgisayarınızdaki hangi dosyanın içerisine indirmek istediğinizi belirleyin.
 6. Son olarak da “İndir” butonuna tıklayın ve videonuzun inmesini bekleyin.

YouTube video indirme yöntemleri arasında en pratik olan yöntem bu olabilir. Çünkü hem program kullanmanız gerekmez hem de pek çok farklı formattan video indirebilirsiniz. Hatta videoları yalnızca ses dosyayı olarak indirebilme seçeneğini bile kullanabilirsiniz.

4K Video Downloader İle YouTube Video İndirme

4K Video Downloader, tüm YouTube videolarını istediğiniz herhangi bir formatta indirmenize olanak tanıyabilen bir programdır. Programı kurduktan sonra şu adımları takip ederek YouTube videolarını indirebilirsiniz:

 • Soldaki açılır menüde yer alan kısımdaki arama çubuğuna indirmek istediğiniz videonun linkini yapıştırın.
 • Ardından sağdaki menüyü kullanarak videonuzu indirmek istediğiniz formatı seç.
 • Daha sonra videonun kalitesini seç Videoyu TV’nizde veya PC’nizde oynatacaksanız en yüksek çözünürlüğü seçmenizi öneririz, ancak bunun daha uzun süreceğini ve daha fazla yer kaplayacağını unutmayın.
 • Ardından alttaki ‘Gözat’ düğmesini kullanarak indirilen videonun nereye kaydedileceğini belirleyin.
 • Bütün seçeneklerinizi belirledikten sonra ‘İndir’ butonuna tıklayın.

Bu yöntem de oldukça pratik ve ücretsiz olmasından kaynaklı olarak listedeki yerini almıştır. Herhangi bir yöntemi kullanarak dilediğiniz YouTube videosunu indirebilir ve keyifle izleyebilirsiniz. Youtube video indirme nasıl yapılır? sorusunu bu şekilde cevaplamaya çalıştık.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu