Teknoloji'ye Dair Haberler

Torrent Siteleri

Eğer büyük çaplı dağıtım siteleri ortaya çıkmadan önce de internet kullanıyorduysanız, torrentlerin ne olduğunu biliyorsunuzdur. Daha önce kendiniz kullanmadıysanız bile, mutlaka torrent sitelerine rastlamışsınızdır. Bir filmi, oyunu veya müzik albümünü indirmek için kullanan birisini duymuşsunuzdur. Merkezi olmayan bir biçimde, bir P2P ağı aracılığıyla dağıtılan dosyalara “torrent” denmektedir. Yani vergilendirilemez ve sansürlenemez. P2P dağıtımı, iki ucun buluştuğu herhangi bir ağda gerçekleşebilir ve sunucular olmadan, dolaysız olarak yapılabilir. En köklü ve kullanışlı torrent sitelerinden seçtiklerimizi sizlerle paylaştık.

The Pirate Bay

Uzun yıllardır işinin öncülerinden olan popüler torrent sitesi The Pirate Bay, kesinlikle gözden geçirmeye değerdir. Başladığından bu yana kendi piyasasının gururu ve bayrak direği olmuştur. En başından beridir defalarca kapatılmış ve birbiri ardına tehdit mektupları almış olmasına rağmen duruşunu bozmamıştır. İsveç’de kurulduğu 2003 yılından bu yana hizmet vermektedir. Dolandırıcılar ve bilgi hırsızları tarafından pek çok kopyası bulunan bu oluşuma belirli adresler üzerinden ulaşabilirsiniz. Cihazınızı olası saldırılardan uzak tutmak adına Google üzerinden bulacağınız kopyalarına girmekten kaçınınız. Oluşumun sayfasına girebilmeniz için güvenli ve çalışır adreslerden birisi de bu sitedir. Sitede Türkçe dil desteği bulunmaktadır. Bunun için en alttaki menüden Language butonuna tıklayarak dil seçiminizi yapabilirsiniz.

RuTracker

Rusça bir torrent forum arşivi olan bu site, tam bir müzik ve film cennetidir. Rusça bilmeyen kullanıcılar, Google Translate yardımıyla faydalanabilir. Aradığınız her şarkının plak kayıtlarına ulaşabilir, istediğiniz filme saniyeler içerisinde ulaşabilirsiniz. Kullanıcılar müzik dosyalarındaki en ufak ses hatalarına bile dikkat etmektedir. Bu sebeple bulacağınız bütün şarkı dosyaları mümkün olduğunca kusursuz olacaktır. Film dosyalarında ise bulacağınız çoğu film iki dil desteğiyle gelecektir; birisi orijinali, diğeri Rusça dublajlısı. İndirdiğiniz yüksek kalitede filmlere dilerseniz altyazı indirip koyabilir, dilerseniz direkt tadını çıkabilirsiniz. Dünyanın çeşitli yerlerindeki film festivallerine kadar uzanan kategorileri bulunmaktadır. Siteye bu adresten hızlıca ulaşım sağlayabilirsiniz.

1337x

Neredeyse aradığınız her şeyi bulabileceğiniz bir torrent takipçisi olan 1337x, köklü bir torrent arama sitesidir. Film çeşitliliği ve özellikle de kitap açısından muazzam bir zenginliğe sahiptir. Öyle ki, Yandex üzerinden yapacağınız çoğu dijital kitap aramasında, sonuçlar sizi 1337x’e yönlendirecektir. Zengin bir arşive sahip olmakla kalmayıp, entelektüel bir platform olarak değerlendirilmektedir. Benzerleri gibi o da defalarca kez kapanmış ve geri açılmış, hizmetine devam etmektedir. Hızlılığıyla övülmekte olan bu platformda diğer sitelerde bulamayacağınız pek çok şeye rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Bu bağlantı adresi üzerinden kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.

LimeTorrents

1337x’ten sonra bir başka torrent arama sitesi. LimeTorrents torrent sitesini, dizi ve oyunlar için idealdir. Dizileri sezonlarıyla indirebileceğiniz bu torrent sitesinde, görüntü kalitesi hakkında endişelenmenize gerek bile yok. Farklı seçenekler arasından seçiminizi kendiniz yapabilir, internet hızınız ve boş alanınıza göre dilediğinizi indirebilirsiniz. Aradığınız oyunları bütün ek ve DLC dosyalarıyla birlikte bulabilir, bağlantı hızınıza uygun olarak indirebilirsiniz. Diziler ve oyunlar için ideal olan bu meşhur torrent arama sitesi, üyelik istememektedir. Mevcutta Türkçe dil desteği bulunmamakta, İngilizce dili üzerinden kullanılmaktadır.

RARBG

Tüm niteliklerini uzun zamandır korumayı başarmış olan RARBG, filmler ve oyunlar için ideal torrent sitelerindendir. Yüksek kaliteli içeriklerle donatılmış olan site, aradığınız çoğu film ve oyunu bulabileceğiniz güvenilir arşivini sunmaktadır. Kullanıcı ve kota dostudur, tam bir hizmet sitesidir. RARBG, hem film hem de oyunlar için sağladığı çok sayılı altyazı seçenekleriyle ünlüdür. Bu sitede otuzdan fazla altyazısı bulunan film ve oyunlara rastlamanız işten bile değildir.

Dilerseniz Twitter Video İndirmesinin nasıl yapıldığını anlattığımız içeriğimize de ulaşabilirsiniz.

Torlock

Torlock bir torrent arşivi ve aynı zamanda arama sitesidir. Olabildiğine hızlı bağlantı ve dosyalara erişim sağlayan bu torrent sitesi sizi hayal kırıklığına uğratmayacaktır. 2011’den bu yana, taklitçilerini şikâyet edenlere şikâyet başı bir dolar vermektedir. Filmler, diziler, oyunlar ve şarkı kayıtlarıyla arayabileceğiniz pek çok türde şeyi barındırmaktadır. Aradığınız şeyleri rahatlıkla bulabileceğiniz bu sitenin taklitçilerinden kaçınmanız büyük önem taşımaktadır. Köklü ve popüler bir platform olmasından kaynaklı olsa gerek, gerçekten de çok fazla taklitçisi bulunmaktadır. Meşhur siteye bu adres üzerinden tek bir tıkla ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Bir film hazinesine girmek üzeresiniz, iyi keşifler dileriz. Güvenilir torrent sitelerini incelediğimiz içeriğimiz genel olarak bu şekildeydi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu