Yaşam Tarzı'na Dair Popüler Başlıklar

Sevgiliye Sorulacak Sorular

Özel ve romantik sevgiliye sorulacaklarhakkında fikrin yoksa bu yazımız tam sana göre! Eğer flört halinde olduğunuz bir sevgiliniz olduğunu varsayarsak, onu daha yakından tanımak için doğru ve ölçülü şekilde sorular sormalısınız. En son soracağınız soruyu ilk başta sorarsanız, sevgiliniz ile sorunlar yaşayabilirsiniz. Bu yüzden sevgiliye sorulacak sorular net ve ölçüyü aşmayan şekilde olmalıdır.

Sevgilinize sorduğunuz sorular, her şeyden önce sizin ciddiyet ve karakterinizi yansıtacaktır. Bu nedenle sevgiliye en iyi şekilde tanıtmanız ve iletişim kurmanız için önemli soruları sormak önemlidir. Sevgilinizle boş vakitlerinizde sohbet ederken konu açmakta zorlanabilirsiniz. Bu yüzden neler hakkında konuşacağınız hakkında sizlere ipucu olan sevgiliye sorulacak sorular yazımız, sizlere fayda sağlayabilir.

1- Evlenirsek Benimle Nerede Yaşamayı İstersin?

Sevgilinizle ciddi anlamda hayatlarınızı birleştirmek istiyorsanız yaşamak istenilen yer oldukça önemlidir. Her iki adayında yaşamayı istediği yerde ev tutulmalıdır. Ancak bu soru evlenmeden önce karşılıklı sorulup cevaplanmadığı zaman sorunlar yaşanabilir. Eğer sevgiliniz bu soruyu yönelttiği zaman “şimdi o nerde yaşamayı isterse evet derim. Sonra fikri değişir.” düşüncesinde olmamak gerekir. Kendi düşünceni de paylaşarak orta yolu bulmak en güzelidir.

2- Evlilik Hakkında Düşüncelerin Neler? Endişelerin Var mı?

Sevgiliye sorulacak sorular arasındaki bu sorular oldukça önemlidir. Çünkü sevgilinizin evlilik hakkındaki düşüncelerini öğrenmeniz ve endişelerini bilmeniz daha iyi iletişim kurmanızı sağlar. Evliliğe adım atabilecek bir kişi olup olmadığını anlamanıza yardımcı olur.

3- Evlendikten Sonra Çocuk Düşünür müsün?

Özel sorulardan biri olan çocuk konusunda dikkatli soru tarzı kullanılması gerekir. Yukarıda dediğimizi gibi özel sorularda ölçülü olunması gerekir. Evlendikten sonra eşler arasında bir soruna dönüşen çocuk düşüncesi sevgililik döneminde birlikte karar alınmalıdır. Sorduğunuz bu sorunun cevabına göre kız mı erkek mi çocuk istersin diye esprili bir soruda yöneltebilirsiniz.

4- Ev İşlerinin Paylaşımı Hakkında Ne Düşünüyorsun?

Bazı kadınlar, evlenince eşlerinin ev işlerinde yardımcı olmasını isterler. Bazı kadınlar da “o işler, benim işim der.” eşini karıştırmaz. Bu yüzden sevgiliye sorulacak sorular arasındaki iş paylaşımı konusu netleştirilebilir.  Eğer yemek konusunda iyiyseniz, eşinize yardımcı olabileceğinizi söyleyebilirsiniz. Herkes kendi becerilerini ortaya dökerek daha mutlu bir evlilik yaşanabilir.

5- Benim Davranışlarımın Değişmesini İster misin?

Bu başlıktaki sorumuz sevgiliye sorulacak ilginç sorulara örnek olabilir. Bazı kişilerden “şimdi ben böyleyim ama evlenince değişirim.” diyen kişilere rastlamışsınızdır. Ancak böyle bir beklenti içerisinde olan kişiler evlenince umduklarını bulamaz ve hayal kırıklığı yaşarlar.

Bu yüzden sevgilinize bu soruyu mutlaka sormalısınız. Sizde değişmesini istediği davranış varsa hem öğrenmiş hem de daha iyi uyum sağlamış olursunuz.

6- Kendime Özel Vakit Ayırabilir miyim?

Özellikle bilinmesi gereken şey şudur: Evlenecek olmanız, her an birlikte vakit geçirmek zorunda olduğunuz anlamına gelmez. Bu yüzden bu sorunun cevabı oldukça önemlidir. Hayatınızda eşiniz haricinde arkadaş, dost ve çevrenizle de vakit geçirebilmeniz gerekiyor. Bu sorunun cevabını net bir şekilde alırsanız, sevgilinizden evlilik sürecinde sorun yaşamazsınız.

7- Sinirlendiğimde Nasıl Davranmam Seni Üzmez?

Sevgilinizi tanımak için önemli sorular arasında yer alan bu sorumuzu ilişkinin devamlılığı noktasında önemlidir. Çünkü sinirli ve stresli anınızda karşınızdakinin sizden nasıl bir davranış beklediğini bilmeniz oldukça faydalı olabilir. Sorunun cevabına göre hareket ettiğiniz zaman evlilik sürecinde daha az sorunla karşılaşırsınız. Aynı zamanda bu sorunun cevabı evlilik döneminde birbirinizi nasıl sakinleştireceğinizin işaretidir.

8- Parasal Konularla Nasıl İlgilenilecek?

Sevgililer arasında sorulması gerekenler arasında parasal konularda yer alır. Her şey çok güzel olabilir. Aşk ve romantik duygular yoğun yaşanabilir ama parasal işlemlere de dikkat edilmesi gerekiyor. Bu nedenle ortak bir bütçe planlaması yapmak ve düzeni oluşturmak son derece önemlidir.

Düşünceyi geliştirme yolları ile sevgilinize daha farklı sorular sorabilirsiniz.

9- Ailemle Birlikte Yaşar mısın?

Sevgilinize soracağınız en mantıklı sorulardan biri de aile ile yaşamayı isteyip istememesi sorusudur.  Herhangi bir hastalık, sorun ve özel durumlarda ailenizde birlikte yaşayıp yaşamayacağını öğrenmeniz çok doğru olur. Çünkü sevgilinizden alacağınız cevaba göre gelecek planlamasına yönelik adımlar atabilirsiniz.

10- Evlenince Ne Gibi Hayallerin Var?

Sevgiliye sorulacak sorular listesinin sonuncusuna geldik. Sevgilinize evlenince ne gibi hayalleri olduğunu sormak evlilik zamanında mutlu bir ortam hazırlamanızı sağlayabilir. Çünkü bazı özel günlerde eşinizin bir hayalini gerçekleştirebilir, mutlu bir ilişkinin temellerini sağlam atabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu