Rastgele Konular Hakkında Bilgiler

Çizgi Film Karakterleri (En İyi 14 Karakter)

Çizgi filmler çocukluk dönemlerinde gelişimimiz açısından oldukça önemlidirler. Çocukken gelişimimiz için iyi oldukları için izlemesek de daha sonraları birçok şeyi çizgi filmlerden öğrendiğimizin farkına varabiliriz. Çocukken daha çok bir güldürü eğlence aracı olarak izlediğimiz çizgi filmler büyüdüğümüzde bizi o günlere götürmesi için kullandığımız araçlar haline gelirler. Cevapveriyorum.net olarak bu yazımızda çocukluk dönemlerimizin yıldızları çizgi film karakterlerine yeniden bakalım istedik. İşte çocukluğumuzun kahramanları çizgi film karakterleri…

Bugs Buny

Tüm yaş gurubundan çocukların izleyebileceği bir çizgi film karakteridir. Kendine özgü havuç yemesi ve “Nasıl gidiyor canım” demesi akıllarda kalan özelliklerindendir. Bir döneme damga vuran ve efsane haline gelen çizgi film karakterlerinden biridir. Karakter bir tavşan olarak karşımıza çıkar ve Türkiye’deki seslendiricisi Serkan Altunorak’tır.

Road Runner & Wile E.Coyote

Coyote, tüm bölümlerde avının yakalamak için detayı planlar ve saçma sapan mekanizmalar yapmaktadır. Coyote’nin anlamı, çakaldır. Coyote, tüm çabalarına ve tuzaklarına rağmen bir türlü Road Runner’ı yakalayamaz. Karakterin yaratıcısı ise Chuck Jones’tur.

Mickey Mouse

Bu karakter The Walt Disney Company’nin 1928 senesinde yaratmış olduğu bir çizgi film karakteridir. Karakter kırmızı şortu, kocaman sarı ayakkabıları ve beyaz eldiveniyle hepimizin aklına kazınmıştır. Mickey dünyasında en çok tanınan ve belki de en sevilen çizgi film karakteridir.

Temel Reis

Bu karakter Elzie Crisler Segar tarafından yaratılmış, dünyaca ünlü bir çizgi film karakteridir. Ispanak yemesi ve bu sayede her şeyi yapabilecek kadar güçlenmesiyle bilinir. Başlarda siyah beyaz yayınlanan çizgi film daha sonra renkli olarak dünyada izlenmeye başlamıştır.

Kaptan Tsubasa

Yoichi Takahashi’nin 1981 yılında yarattığı manga karakterlerinden biridir. Çizgi filmde Japon takımının yıldızı olan Tsubasa Oozora’nın başından geçenler anlatmaktadır. Türkiye de ise Küçük Golcü ismiyle yayınlanmış bir çizgi filmin baş karakteridir. Farklı anlatım tekniği ve heyecanlı bölümleri çizgi filme büyük bir hayran kitlesi kazandırmıştır.

Ash (Pokémon)

Pokémon animesinin baş karakteridir ve genelde direkt bu karakter Pokéman ismiyle de bilinir. Konusu, Ash’ın memleketini en iyi Pokémon ustası olarak yanına yalnızca Pikachu’yu alarak terk etmesini anlatır. Bu yolda başına gelen her türlü macerayı konu alan çizgi film çocukların en sevdiği çizgi film karakterlerindendir.

Winnie the Pooh

Bu karakter Alan Alexander Milne tarafından yaratılmış bir karakterdir. Çizgi film ise bu karakterin öyküsünü anlatır. Winnie the Pooh ve eşlik eden karakterler aslında küçük bir çocuğun kafasında yer alan karakterlerdir. İzlemesi inanılmaz keyifli ve rengarenk bir çizgi filmdir.

Süngerbob KareŞort

Bu karakter suyun altında yaşayan bir karakterdir. Süngerbob ve arkadaşlarının suyun altındaki yaşamlarını ve maceralarını anlatan bir çizgi filmin baş kahramanıdır. Her biri farklı karaktere sahip diğer kahramanlar da en az Süngerbob kadar ilgi çekmektedir.

Daffy Duck

1930’ların sonu gibi Mickey Mouse ve Temel Reis’in yerini almak için ortaya çıkmış inanılmaz keyifli bir çizgi film karakteridir. Tatlı ve kaçık gibi kelimelerle tanımlanan karakterin en iyi arkadaşı ve kimi zamanda rakibi olan Bugs Bunny’dir.

Domuz Porky

Bu karakterimiz normal bir yaşamı olması için uğraşmaktadır ama Daffy Duck başta olmak üzere arkadaşları yüzünden hiçbir işten istediği gibi çalışamaz.

Scooby Doo ve Shaggy

Shaggy, korkak ve gevşek bir karakterdir. En yakın arkadaşı ise Scooby Doo isminde bir köpektir. Karakter kendine özgün konuşma tarzı ve verdiği tepkiler ile bilinmektedir.

Pembe Panter

Hiçbir şeyi beceremeyen bir polis müfettişi tarafından yakalanmaya çalışan bir çizgi film karakteridir. Ancak bu karakter o kadar sinsidir ki her seferinde müfettişi atlatmayı başarmaktadır. Pembe panter çok konuşmasa da hepimizi oldukça etkilemiş ve günümüz çocuklarını da etkilemeye devam eden bir çizgi film karakteridir.

Tweety & Slyvester

Tweety karakteri bir kanarya olarak karşımıza çıkar. Bu karakter sürekli olarak kendisini yakalamaya çalışan Slyvester karakteri ile karşımıza çıkmaktadır. Slyvester, akıllı bir kedidir ancak Tweety her zaman elinden kaçmayı başarır. Filmin unutulmaz repliği, “Bir kedi gördüm sanki”.

Ayı Yogi

Ayı Yogi beyzbol oynamayı seven ve en iyi arkadaşı Ayı Boo Boo olan inanılmaz tatlı bir çizgi film karakteridir.

Canlıların ortak özelliklerinin çok fazla olduğunu biliyor muydunuz?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu