Teknoloji'ye Dair Haberler

Instagram Hesap Kapatma

Instagram hesap kapatma, Instagram günümüzde var olan en popüler mobil uygulamalardan birisidir. İnsanların yaşamlarından kesitleri ve eğlence anlayışlarını paylaştığı bu uygulama, pek çok kişi için eğlence kaynağıdır. Bu böyle olsa da bazen insanlar kendilerini bu dünyaya fazla kaptırabilmekte, sorumluluklarını ihmal edebilmektedirler. Orada çok fazla vakit harcadığınızı düşünüyor, zamanınızı daha farklı şeylere ayırmak istiyor olabilirsiniz. Belki de orada hoşunuza gitmeyen bir olay yaşamış veya bir şey görmüşsünüzdür. Bu durumlarda olan kullanıcılar, çareyi Instagram hesap kapatma seçeneğinde görmeye başlayabilmektedir.

Kullandığı hesabı kapatmak isteyen kullanıcılar için Instagram hesabını kapatmak, kafa karıştırıcı bir iş gibi görünebilir. Instagram ezici ağırlıkla mobil kullanıcılara sahiptir ancak kullanılan hesabı mobil uygulamadan kapatmak mümkün değildir. Bunu Instagram’ın kullanıcılarını kaybetmemek için kasıtlı olarak yaptığı düşünülmektedir. Kullandığı mobil uygulamadan hesabını kapatmanın bir yolunu bulamayan kullanıcının, sonunda kapatmaktan vazgeçmesi olasıdır. Biz de bu olasılığın bilincinde olarak, yardımınıza yetişiyoruz. Hesabınızı kalıcı olarak silmek veya geçici olarak kapatmak istiyorsanız, nasıl yapılacağını sizlerle beraber inceleyelim.

Instagram Hesabını Kalıcı Olarak Silme

Instagram hesap kapatma dediğimizde, aklımıza gelen ilk şey Instagram hesabımızı kalıcı olarak silmektir. Başta yorucu ve karmaşık gibi görünen bu işlemi, aslında olabildiğine basit bir yol izleyerek gerçekleştirebilirsiniz. Instagram hesap kapatma için yapılması gereken hareketleri adım adım sizlerle paylaşıyoruz.

  • Adım 1. Mobil, masaüstü veya dizüstü web tarayıcınızdan Instagram’ın internet sitesine girin.
  • Adım 2. Hesabınıza giriş yaptıktan sonra, hesap silme sayfasına gidin.
  • Adım 3. Ekranın üst kısmında yer alan açılır menüye tıklayın. Oradan hesabınızı silme sebebinizi seçin veya bulamazsanız kendiniz belirtin.
  • Adım 4. Sebebinizi seçtikten veya yazdıktan sonra, şifrenizi yeniden girmeniz istenecektir. Yeniden girdikten sonra sil butonuna basın.
  • Tebrikler, Instagram hesabını kalıcı olarak silme işleminiz başarıyla tamamlanmış olmalı! Herhangi bir hata alıyorsanız hatayı Instagram’a rapor etmeniz veya sayfayı yenileyip tekrar denemeniz gerekmektedir.

Instagram Hesabını Geçici Olarak Kapatma

Hesabınızı geçici olarak kapatmak mı istiyorsunuz? Belki de uygulamaya biraz ara vermeniz gerekiyordur. Sevdiğiniz insanları ve ünlüleri takip etmek için müthiş bir yol olsa da, bazen yorucu gelebilir. Hayatınızdaki her şeyi belgelemeniz gerekiyormuş gibi hissediyor olabilirsiniz, bu da size samimi gelmeyebilir. Instagram hesabını geçici olarak kapatmak veya Instagram hesabını dondurmak isteyen kullanıcılar için adım adım açıkladık.

  • Adım 1. Tarayıcınızdan Instagram hesabınıza giriş yapın. Ardından kullanıcı adınızın yanında yer alan “Profili Düzenle” butonuna tıklayın.
  • Adım 2. Önünüze açılan sayfanın alt kısmından “Hesabımı geçici olarak devre dışı bırak” butonunu seçin.
  • Adım 3. Hesabınızı kapatmak için bir sebep seçin veya yazın. Ardından sizden şifrenizi yeniden girmeniz istenecektir.
  • Adım 4. “Hesabı Geçici Olarak Kapat” butonuna tıklayın.
  • Bu noktada Instagram hesabını geçici olarak kapatma işleminiz sorunsuz bir biçimde tamamlanmış olmalı. Ancak bunun etki etmesi birkaç saati bulabilmektedir. Üzerinden makul bir süre geçmesine rağmen hala etki etmediyse, işlemi tekrar gerçekleştirmeyi deneyin. Hala herhangi bir hata alıyorsanız hatayı Instagram’a rapor etmeniz veya sayfayı yenileyip tekrar denemeniz gerekmektedir.

Dilerseniz Youtube Video İndirme Nasıl Yapılır? sorusunu cevapladığımız içeriğimize de ulaşabilirsiniz.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu