Yaşam Tarzı'na Dair Popüler Başlıklar

Enes Yılmazer Kimdir?

Enes Yılmazer, Türk YouTuber ve emlak uzmanı olarak tanımlıyor kendisini. YouTube kanalında ürettiği içerikler ile milyonlarca izleyiciye ulaşan Enes Yılmazer son günlerin popüler isimlerinden. Adı oldukça sık anılan YouTuber’ı merak edenlerin sayısı arttı. “Enes Yılmazer kimdir?” sorusu arama motorlarında sıkça aratılan içeriklerin başında geliyor.

YouTube’da paylaştığı lüks malikane incelemelerini içeren videolar ile ünlenen Enes Yılmazer’in kariyer geçmişi ise bir hayli şaşırtıcı. Enes Yılmazer kimdir? Enes Yılmazer’in asıl mesleği nedir gibi tüm sorularınızın yanıtlarını sizler için bir araya getirdik.

Dünya Şampiyonu Enes Yılmazer

Enes Yılmazer günümüzde pek bilinmese de 2009 yılında sörf dalında dünya şampiyonluğu kazanmış lisanslı bir sporcudur. 2003 yılında spor kariyerine başlayan Yılmazer rüzgâr sörfünde üç kez üst üste Dünya şampiyonu olmayı başarmıştır. Arkas Spor Kulübü’nün yıldız ismi küçük yaşında Alaçatı’da başlayan sörf macerasını profesyonel kariyeri haline getirerek bu dalda dünya şampiyonu olan ilk Türk olarak tarihe ismini yazdı.

  • Alaçatı’ya tayini çıkan ailesi sayesinde sörf ile tanışan sporcu 2008 yılında İtalya’da katıldığı ilk yarışları birincilik ile tamamladı.
  • Sonraki senede düzenlenen yarışlarda da birinci olarak ismini unutulmaz kılan Enes Yılmazer kariyerine sörf alanında devam etmedi.
  • Sörf tahtası gibi kariyerini de rüzgâra göre şekillendirmeyi başaran Yılmazer eğitim almak için gittiği Teksas’ta krizi fırsatı çevirmeye başararak kariyerine yeni bir yön belirledi.
  • 2008 yılında Dünyaca duyulan Mortgate krizi ile kendisini bambaşka bir alanda bulan Enes Yılmazer’in kariyer yolcuğunu inceleyelim.

Emlak Rüzgârı Enes Yılmazer’i Sörf Tahtasından İndirdi

Enes Yılmazer, ülkemizi taçlandırdığı başarılı sörf hayatını daha ileriye götürmek için gittiği Teksas’ta aldığı ilk evini yenileyerek satışa çıkarması ile emlak piyasasına giriş yaptı. Satın aldığı evlerin tadilatlarını tamamladıktan sonra satışa çıkaran Yılmazer bir süre sonra bunları bir internet içeriğine dönüştürmeye kara vererek YouTube kanalını açtı.

Emlak piyasasına dahil oldukça gördüğü lüks evleri paylaşma isteği artan Yılmazer’in kameraman arkadaşını araması gecikmedi. YouTube kanalında yayınlamaya başladığı lüks malikane gezi turları bir süre sonra yüz binlerce izlenmeye ulaşan Yılmazer’in içerik kalitesi ve özgünlüğü ise takdire şayan.

  • 1,93 milyon abonesi olan YouTube kanalına her hafta yeni bir video koyan Yılmazer’in takipçileri videolarını sabırsızlıkla bekliyor.
  • Türkçe bir YouTube kanalına da sahip olan Enes Yılmazer’in bu kanaldaki abone sayısı ise 22 bin.
  • 5 ay önce yayınladığı ilk videosu ile Türkiye’deki takipçilerine kavuşan Yılmazer 17 video ile bu takipçi sayısına ulaşmayı başardı.

Verdiği röportajlarda Türkiye içinde tasarladığı içerikler olduğunu dile getiren Yılmazer’in abone sayısının günden güne artacağından şüphemiz yok.

Enes Yılmazer YouTube Kanalı

Kendi ismiyle açtığı YouTube kanalında Dünya’nın dört bir yanındaki lüks ve ilgi çekici evleri kameralar karşısında tanıtan Enes Yılmazer’e ekibi eşlik ediyor. Evleri kendisinin bulduğunu ve içerikleri kendisinin yazdığını belirten Yılmazer kanalının güncelliğini ve hızını ise ekibinin özenli çalışmasına bağlı olduğunu dile getiriyor.

Her hafta pahalı bir evin kapısını dünyaya aralayan Yılmazer’in hedefi ise daha fazla izleyici kitlesine ulaşmak. Bunun için sıkı çalışması gerektiğinin farkında olsa da gelen her reklam ve sponsorluk teklifini kabul etmiyor. Kanalında sadece kendi içine sinen evlere ve içeriklere yer veren Enes Yılmazer, İstanbul içinde projeler geliştirdiğini takipçileri ile paylaştı. Geçtiğimiz haftalarda Türk YouTuber Orkun Işıtmak ve eşi Merve Yorgancılar ile bir video çeken Yılmazer, Amerika’daki lüks bir malikaneyi izleyicilerine tanıttı. İçinde sinema odasından, araba asansörüne ve evcil hayvan için özel bir bahçeye kadar birçok yaşam alanını barındıran ev videosu kısa sürede binlerce izlenmeye ulaştı.

Enes Yılmazer İstanbul Projesi

Türkiye’de yayınlanan Orkun Işıtmak ortaklı videodan sonra ülkemizde bilinirliği artan eski sörf milli sporcusu Enes Yılmazer İstanbul’a dair çekmek istediği video fikrini de paylaştı. Uzun bir süredir bu içeriği kafasında çektiğini söyleyen Enes Yılmazer aradığı tarzdaki evi bulmanın kolay olmadığını dile getirdi.

Enes Yılmazer yaz aylarında pandeminin hafiflemesi ile projeyi hızlandırmak istiyor. Türkiye tarihini ve 21. yüzyıl Avrupa esintisini yansıtmak istediği videosunu bir yalıda çekmeyi planlıyor. Türkiye ile bağlantılarını sıkı tutan Yılmazer, gelen diğer içerik üretim ağlarını reddederek YouTube kanalını büyütmeyi hedefliyor.

Dilerseniz Sadri Alışık Kimdir? sorusunu cevapladığımız içeriğimize ulaşabilirsiniz.

Her gün binlerce içeriğin yüklendiği YouTube’da Türkiye’nin başarısı azımsanmayacak derecede. İngilizce olarak içerik üretse de Türkçe kanalını da geliştirmeyi hedefleyen Enes Yılmazer, hayallerine kısa sürede kavuşacak gibi duruyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu