Rastgele Konular Hakkında Bilgiler

Doğum Günü Mesajları

Doğum günü mesajları insanlar için sosyalleşme doğal bir ihtiyaçtır. İlk insandan bu zamana kadar insanlar sürekli bir şeylerle iletişime geçmek, bağ kurmak, konuşmak ve zaman geçirmek gibi ihtiyaçlar hissederler. İnsanlar için sosyalleşmelerin en çok olduğu yerler ise özel günlerdir. Özel günler, uzaktaki yakın arkadaşlar, akrabalar ve sevilen insanlarla konuşmak için tatlı bir bahane oluşturur.

Doğum günleri ise özel günler arasında en önemlilerinden biridir. Bu yüzden doğum günlerinde hatırlanmak herkesin hoşuna gider. Ayrıca başka insanları hatırlayıp iletişim kurmak da insanlar arasındaki bağlantıları güçlendirmektedir. Sevdiklerinizi doğum günlerinde daha özel hissettirmek için herkesten farklı mesajlar atmanızın yanı sıra onlara özel doğum günü mesajları yollamanız gerekir.

Annelere Gönderilecek Doğum Günü Mesajları

Doğuran, büyüten ve hayata geldiğinizde ilk bağ kurduğunuz kişiler annelerdir.  Anneleriniz kalplerinizde her zaman yanınızda olsa da bazen hayat şartlarından dolayı sizden uzakta olabilirler. İş, okul, tatil veya başka sebeplerden annelerinizden uzak kalabilirsiniz. Böyle durumlarda da özel günlerde onlara değerlerini hissettirecek mesajlar atmak gerekir. İşte annelere doğum günlerinde gönderilebilecek özel doğum günü mesajlarından bazıları şunlardır:

 • En mutlu olduğum günde sarıldığım ilk kişi, en hüzünlü günümde dizinde ağladığım annem. Doğum günün kutlu olsun, hep sevinçle sarılayım sana.
 • Küçükken okuduğun her masal çok güzeldi, çünkü senin sesin dünyadaki her sesten çok daha büyüleyiciydi. Her masalımın baş kahramanı annem, iyi ki doğdun, iyi ki benim annem oldun!
 • Sen açken ben toktum, sen yorgunken ben dinçtim, sen varken ben yoktum. En yüce varlığımız, evimizin kraliçesi, doğum günün kutlu olsun!
 • Bize karşılıksız sevgiyi, fedakarlığı, vefayı ve saygıyı öğreten sendin. En büyük sığınak kolların, kucağınsa evim, iyi ki doğdun annecim.
 • Dünyadaki en güzel gözler senin, duyduğum en güzel ses senin. İyi ki doğdun annecim.

Babaya Gönderilecek Doğum Günü Mesajları

Etkileyici doğum günü mesajları genelde bütün çocuklarının ilk süper kahramanı babalarıdır. Annelerle beraber çocuklarının iyi bir geleceğe ulaşması için uğraşan, tecrübeleriyle ve bilgelikleriyle onlara kılavuz olan kişi babalardır. Buna ek olarak, babalar çocuklarına ilham olur ve onlara güç verir. Babalarınızdan uzaktayken onları unutmadığınızı gösterecek özel doğum günü mesajlarından bazıları aşağıdaki gibidir:

 • Adaleti, dirayeti, gücü ve merhameti bize gösteren bilge babacığım, doğum günün kutlu olsun.
 • Her zaman yanımda olduğun, dertlerime derman, sevinçlerime ortak olduğun için teşekkür ederim, iyi ki doğdun, iyi ki varsın babacığım.
 • Yürümeyi, bisiklete binmeyi, sevmeyi ve sevilmeyi seninle öğrendim. Doğum günün kutlu olsun baba!
 • Hayat denilen engin denizdeki gemimizin kaptanı sensin. Gemiyi, ailemizi ve çocuklarını sen ayakta tuttun, direnmeyi sen öğrettin. Doğum günün kutlu olsun.
 • Doğum günün kutlu olsun baba. Bugün beraber olamadık ama uzaktayken bile kalbimin en derin yerindesin. İyi ki varsın.

Sevgiliye Gönderilecek Doğum Günü Mesajları

Hayatın belli bir döneminden sonra bu hayatı paylaşacak, yürüdüğünüz yolda yanınızda olacak bir insana ihtiyaç duyarsınız. Sevgililer, yeri gelir aile olurlar yeri gelir en yakın arkadaş olmaya başlarlar. Sevgililerin doğum günleri şarkılarla veya şiirlerle de kutlanabilir fakat özgün olması ve özel hissettirmesi için diğer insanlardan farklı kutlamalar denemek gerekebilir. Sevgililerinizin doğum günlerini kutlamak için tavsiye ettiğimiz bazı kutlama mesajları şunlardır:

 • Bir masal kahramanı, bir filmin baş karakteri veya çok güzel bir şarkı olabilecekken benim sevgilim oldun. Gördüğüm en güzel insan. İyi ki doğdun, iyi ki benimle oldun. Seni seviyorum.
 • İyi ki doğdun, iyi ki varsın, iyi ki benim yanımda ve benimle yürüyorsun.
 • Küçük dedikodularımız, gittiğimiz şehirler, dinlediğimiz müzikler ve izlediğimiz filmler… Sadece sen varsın diye güzel, doğum günün kutlu olsun aşkım!
 • Beraber yürüyüp, beraber gülelim. Beraber eğlenip, beraber ağlayalım ama sonsuza dek beraber yaşayalım! İyi ki varsın güzel bebeğim, seni seviyorum!
 • Rüyamda seni gördüm ve şimdi de sana uyandım. Hayatımın her anını doldurduğun için teşekkür ederim, doğum günün kutlu olsun!
 • Dilerseniz kişisel gelişim kitapları önerileri sunduğumuz içeriğimize bağlantıdan kolayca erişebilirsiniz.

Kardeşlere Gönderilecek Doğum Günü Mesajları

Ailemizdeki ilk suç ortağımız kardeşlerimizdir. Yaptığımız yaramazlıkları, ilk aşklarımızı, kavgalarımızı ve her şeyimizi kardeşlerimiz bilirler. Hayat, kardeşleri farklı farklı yollara sürükleyebilir ama daima kardeş bağları kardeşlerin birbirlerini hissetmelerine yardımcı olur. Kardeşlerinizi sevindirecek bazı doğum günü mesajları şunlardır:

 • Sen evimizin küçük meleği, ilk dostum, ilk sırdaşım iyi ki doğdun! Oyuncaklarımızı, dertlerimizi ve sevinçlerimizi paylaşmayı özledim. İyi ki varsın, doğum günün kutlu olsun!
 • Sana olan sevgimi hiç unutma küçük kardeş! Şimdi büyüdün ama bana hala yetişemedin! İyi ki doğdun miniğim, seni seviyorum.
 • Doğduğunda ağlıyordun, artık ağlama kardeşim! Beraber gülelim hatta! Doğum günün kutlu olsun sevgili kardeşim, iyi ki varsın!
 • Canım kardeşim bana bunca sene kardeşlik yaptığın için teşekkürler. İyi ki benim kardeşimsin. Geç kutladım diye unuttum sanma, assolistler en son çıkar!
 • Aynı anneden olduğumuza her geçen yıl şükrediyorum, iyi ki varsın doğum günün kutlu olsun, babamız sağ olsun!
 • Doğum günü mesajlarını kategorize şekilde sizlere sunmuş olduğumuz içeriğimiz temel olarak bu şekildeydi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu