Sinema Dünyasının Vazgeçilmezleri

Dizi Önerileri 2021

2021’de sizi birbirinden güzel diziler bekliyor. Yabancı ve yerli dizi önerileri 2021 için komediden bilim kurguya dek geniş bir yelpaze içinde sunulan dizileri kaçırmayın. Bunları izlenecek diziler listenize de mutlaka eklemelisiniz. 2021 yılının dizileri arasında her beğeniye uygun olan diziler de dikkat çekmektedir. Dijital platformlarda ekrana kilitleyen yerli ve yabancı diziler, hayran kitlelerini de hızla arttırıyor. Farklı online platformlar üzerinden yabancı ve Türk fark etmeksizin yüzlerce macera, bilim-kurgu, komedi, aksiyon, dram, korku ve gerilim dalında pek çok dizi film beğeniye sunuluyor. Netflix, Prime Video, Bein Connect ve Blu TV’den de izleyebileceğiniz; HBO Max, Disney+ ve Hulu yapımı dizileri, Dizi Önerileri 2021 başlığı altında sizin için derledik.

Your Honor

Your Honor 2021 yılı dizi önerileri listemizde ilk sırada yer almaktadır. Dizinin konusu şöyle ilerler: Bir hâkimin oğlu, bir mafya liderinin oğluna araba ile çarpıp kaçar. Mafya liderinin oğlu bu kazadan sonra ölür ve sonra ortalık karışır, her şey birbirine girer. Yıllar boyunca adaleti sağlamak için çalışmış olan adam, oğlunun bir suça karışmasının ardından oğlunu koruyabilmek adına kendisini çok zor bir duruma sokar. Bundan sonrası ise dizi; müthiş bir psikolojik gerilim içeriyor, izleyiciyi ekrana merak ve gerilimle bağlıyor.

Kvodo ismini taşımakta olan İsrail dizisinden uyarlanan Your Honor, New Orleans’ta gerçekleşen bir hukuk davasını ele alan bir dizi film. Your Honor dizisinin başrolünde Breaking Bad’in yıldızı Bryan Cranston yer alıyor ve dizide oğlu suç işlemiş olan bir hâkime hayat veriyor. 10 bölümden oluşan Your Honoy dizisinin showrunner koltuğunda ise senarist Peter Moffat yer almaktadır.

Bridgerton

Bridgerton, Chris Van Dusen’in ele aldığı ve Shonda Rhimes’ın prodüksiyonu yaptığı drama dizi filmidir. Dizi Julia Quinn’in romanlarında bulunan rekabetçi sosyete dünyasına dayanmakta ve tamamıyla bundan esinlenmektedir. Romanda yer alan sosyete dünyası filmle beraber farklı bir anlam kazanmış ve tanınmıştır. Aynı zamanda dikkatleri sosyete dünyasında yer alan rekabete de çekmiştir.

Online platformlarda her şey bir dizinin en az iki dakika izlenmesi üstüne kurulmaktadır ve bundan sonra dizi filmin izlenme sonuçları açıklanmaktadır. Bu doğrultuda oluşmuş olan son rakamlar Bridgerton’ın ilk sezonunun dünya genelinde 82 milyon hane tarafından izlenmiş olduğudur.

Tell Me Your Secrets

Dram, gizem, suç tarzında içeriğe sahip olan dizi Tell Me Your Secrets, bir seri katille beraber uzun süre yaşamış olan baş karakter Emma’ya odaklanır. Seri katilden ayrılmayı başardıktan sonra Emma’ya başka bir kimlik verilir ve sonrasında bir kasabaya yerleştirilir. Emma’nın ayrılmasından sonra seri katil intihar eder ve hikâye karmaşık bir hâl alır. Geçmişin karanlık dünyası genç kızı yerleştiği kasabada da bırakmaz. Seri katilin kaçırmış olduğu kurbanlardan biri olan ama cesedi asla bulunamayan Theresa’nın annesi ise kimliğini değiştirmiş olan Emma’nın peşine seri tecavüzcü olan birini takar.

Dizide her biri sıkıntılı ve gizemli bir geçmişe sahip olan üç karakter ele alınmaktadır:

  • Bir zamanlar tehlikeli bir katile âşık olan ve onun gözlerinin içine bakan genç bir kadın.
  • Kurtuluşu bulmak için çaresiz kalan eski bir seri avcı.
  • Kayıp kızı Theresa’yı bulmak için takıntılı davranışlar sergileyen kederli bir anne.

Her biri sınıra itildikçe, geçmişleri ile gerçekler daha da karışmaktadır. Kurban ile fail arasında bulunan çizgi görünmez bir hale gelmektedir.  Oldukça ilginç bir tema ve kurguya sahip olan bu dizinin yönetmen koltuğunda Harriet Warner oturuyor. Oyuncular ise Lily Rabe, Amy Brenneman ve Hamish Linklater’dir.

Resident Alien

Eğlenceli bir dizi arayanlar için Resident Alien, harika bir seçenektir. Gizem, bilim kurgu ve komedi türlerinin hepsini barındıran, keyifle izleyeceğiniz bir dizi arıyorsanız, bu diziye mutlaka bir şans verin. Üstelik IMDb puanı da 8.3. Dizi genel olarak izleyenlerde güzel bir intiba bırakmaktadır.

Resident Alien, kayıtlı göçmenlere ait olan bir deyimden türetilmiştir. Bunu yerleşik uzaylı olarak çevirebiliriz. Dizi, dünyada bulunan bütün insanları yok etmek için gelmiş olan bir uzaylının uzay aracına yıldırım çarpması sonucu dünyada mahsur kalmasıyla başlar. Olaylar Colarado’nun kırsal Patience kasabası yakınlarında geçmektedir. Uzay gemisinin pilotu olan Hah Rei, insan şekline girer ve bir doktor olan Harry Vanderspeigle’nin kimliğine bürünür. Sonrasında da kasabanın doktoru olarak çalışmaya devam eder. Ama aklına takılan en önemli soru şudur: İnsanlar kurtarılmayı hak ediyor mu?

Dilerseniz animasyon filmleri tavsiyeleri sunduğumuz içeriğimizi de okuyabilirsiniz.

Dizide ilginç karakterler bulunmaktadır:

  • Doktor için çalışmakta olan bir Kızılderili hemşire olan Asta Twelvetrees (Sara Tomko),
  • Barmen ve eski olimpik kayak meraklısı D’Arcy (Alice Wetrees),
  • Belediye başkanı (Levi Fiehler) ve karısı (Meredith Garretsn),
  • Kasabada akıl almaz şeyler olduğundan şüphelenen belediye başkanının oğlu.

Dizi ile ilgili açıklamamızı yine diziden bir alıntı ile bitirebiliriz: “Kasaba doktoru öldürüldü. Şimdi yaşıyorum çünkü kasaba doktoruyum.” Bu replik, dizide uzaylı olan ama yerel doktorun kimliğine bürünen uzaylıya aittir. Dizi önerileri 2021 başlığı altında sizlere hazırladığımız içerik bu şekildeydi, güncel birçok başlık için bizleri takip edin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu