Sağlık Hakkında Merak Edilen Başlıklar

Stafine Krem Ne İşe Yarar?

Stafine krem kullanım alanları oldukça fazla olan bir krem türüdür. Fakat her bölgeye ve her benzer rahatsızlığa da uygulanmayabilir. “Stafine krem nedir?, stafine krem ne işe yarar?” gibi tüm soruları sizler için açıkladık. Vücudumuzda gerçekleşen kızarıklık, egzama ve ciltte görülen iltihaplanmalarda aktif olarak kullanılan Stafine kremi gelin hep birlikte, tüm detaylarıyla inceleyelim.

“Stafine krem nedir?, hangi durumlarda kullanılır?” gibi soruların cevaplarına sizler için cevap veriyoruz. Medikal ürün olarak satılan Stafine kremi hangi durumlarda kullanacağınızı ve tedavi süresini sizler için araştırdık. Cilt rahatsızlıkları başta olmak üzere iltihap görülen durumlarda kullanılan Stafine krem kısa sürede sunduğu çözümler ile doktorların güvendiği markalardan. Bu güveni sağlamasının en büyük sebebi ise kullanıldığı tedavi süreçlerinde hızlı çözüm vermesi.

Stafine Krem Ne için Kullanılır?

Vücudumuzda ortaya çıkan hastalıklar ve cildimizde gözle görülen değişiklikler bizleri rahatsız etmektedir. Tedavisi mümkün olsa da cildimizdeki sivilce akne ve egzama gibi problemler bizleri psikolojik olarak da rahatsız etmektedir. Bu tarz rahatsızlardan bazılarında Stafine krem tedavi amaçlı kullanılmaktadır. Stafine krem kullanımını gerektiren etmenler şu şekilde sıralanabilir:

 • Bulaşıcı deri hastalıkları yani eritrazmanın görüldüğü alanlarda kullanılır.
 • Koltuk altı başta olmak üzere ter bezlerimizin aktif çalıştığı ve iltihaplanmanın geç iyileşeceği bölgelerin tedavisinde başvurulur.
 • İrin tutmaya ve iltihaba yatkınlık gösteren aknelerin iyileştirilmesinde etkilidir.
 • İçi dolu ve kabarık gözüken sivilcelerin kurutulmasını sağlar.
 • Ciltte görülen kaşıntı yapan durumlar ve tepkimelerde etkilidir.
 • Tırnak diplerinde oluşan bakteri ve mantar enfeksiyonlarında çözüm sunar.
 • Enfeksiyonlu yaralar ve ufak çaplı yanık bölgelerine uygulanır.
 • Kıl kökü iltihaplanmalarında Stafine kreme başvurulmaktadır.
 • Stafine kremin içeriğinde yoğun olarak bulunan fusidik asit yukarıda belirttiğimiz durumlarda rol oynar. Diğer bileşenleri ile birlikte korucuyu bir antibiyotik olan Stafine krem cilt dostu kremlerdendir.

Sorunlu bölgeye elinize aldığınız Stafine kremi ince bir tabaka halinde kullanılmanız önerilmektedir.  Aşırı ve bol kullanmak emilimi zorlaştırarak günlük hayatınızı zorlaştırabilir. Stafine krem gibi reçete ile kullanımı olan kremlerin kullanım talimatlarına uyum önemlidir. Reçeteye bağlı ve düzenli kullanım tedavinin kısa sürede cevap vermesini sağlar.

Stafine Krem Kullanırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Öncelikle kullandığınız her ilaç ve kremin prospektüsünü ve uygulama talimatlarını okumalısınız. Stafine krem haricen uygulanan bir krem olduğu için yan etkileri bulunmaktadır. Cildinize iyi gelecek krem Stafine olmayabilir, olası aksaklıklar için içeriğini ve kullanım adımlarını öğrenmenizde fayda vardır:

 • Kremin emilimini gözlemlemeli ve miktarını ona göre ayarlamalısınız. Cilt tipinize bağlı olarak bu değişkenlik gösteren bir faktördür.
 • Stafine kremin içinde bulunan bileşenler göz gibi hassas bölgelerden uzak tutulmalıdır.
 • Stafine krem bebekler üzerinde kullanılmamalıdır.
 • Stafine kremin tedavi harici aşırı kullanımlarında cilt atrofisine sebebiyet verdiği tespit edilmiştir. Cilt atrofisisi cilt bariyerinizi incelterek, iyileşme sürecinizi uzatır.
 • Burun içi ve ağız içi bölgelerinden uzak tutmak gibi birkaç basit noktaya özen göstererek Stafine krem ile birlikte cildinizde görülen rahatsızlıklara kısa sürede son verebilirsiniz.

Stafine Krem Dışında Akne Oluşumunu Engelleme Yöntemleri

Stafine kremin, akne ve egzamatik reaksiyonlarda kullanıldığı öğrendik. Peki ya işler bu boyuta gelmeseydi de biz erkenden vücudumuzun sinyallerini yakalasaydık neler olurdu? Vücudumuzun akne ve alerjik reaksiyonları göstermesinin nasıl önüne geçebiliriz. Derlediğimiz ipuçlarımızı sizler ile paylaşalım:

 • Yağlı Yiyeceklerden Uzak Durun: Evet abur cubura bayılıyoruz. Bir paket cipsi açtığımızda nasıl bittiğini anlamıyoruz. Sabah yüzümüzdeki yağ oranı ve yavaş yavaş merhaba diyen sivilceler ise kendini oluşturmakta hiç geç kalmıyor.
 • Cilt Temizliğinizi Rutin Haline Dönüştürün: Günlük duş almak kendinizi rahatlamış hissettirir. Makyajlarınızda sonra ise yüzünüzü mutlaka güzelce arındırmalısınız. Günlük olarak da bir yüz ve cilt temizleyici kullanmak oldukça faydalıdır.
 • Vücudunuzun Sinyallerini Görmezden Gelmeyin: Başta stres olmak üzere birçok etken egzama gibi strese bağlı bağlı deri rahatsızlıklarını tetikler. Vücudunuzda gözlemlediğiniz kaşıntıları takip edin.
 • Kimyasallarla Aranıza Koruyucu Koyun: Deterjanlar, mesleğiniz gereği dokunmak zorunda kaldığınız kimyasallar var ise eldiven başta olmak üzere koruyucu maddeleri kullanın.

Dilerseniz Madecassol ne işe yarar? sorusunu cevaplamış olduğumuz içeriğimize de erişebilirsiniz.

Tüm ipuçlarımızın yanında egzamanın kalıtsal bir rahatsızlık olduğunu belirtmekte fayda var. Diğer iltihaplanmalar ve akneler için ise öz bakım en güzel önleyicidir. Stafine krem ne işe yarar? sorusunu cevapladığımız içeriğimiz bu şekildeydi, güncel birçok başlığa bizleri takip ederek erişebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu