Teknoloji'ye Dair Haberler

Snapchat Hesap Silme

Popüler sosyal medya araçlarından biri olan Snapchat, anlık video ve fotoğraf paylaşımı sağlayan bir sosyal ağdır. En önemli özelliği; 1 saniye ile 10 saniye arasında görüntülenme imkânı sağlayan, ‘’Snap’’ adı verilen video ve fotoğraf paylaşımı yapmasıdır. Bazı kullanıcılar bu uygulamayı kullanmak istemediklerinde Snapchat hesap silme işlemlerini araştırmaya başlayabiliyorlar. İşte Snapchat hesap silme hakkında tüm detaylar…

Snapchat Hesap Silme İşleminden Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Snapchat hesap silme işlemini mobil cihazlardan kolaylık yapabilirsiniz. Ancak hesabınızı kalıcı olarak silmek için bazı önemli detaylara dikkat etmeniz gerekiyor.

 • İlk olarak bilinmesi gereken Snapchat hesabınızı sildikten sonra 30 günden sonra kalıcı olarak hesabınız silinmektedir.
 • Eğer hesap kapatma işleminden sonra 30 gün içerisinde hesabınıza kullanıcı adı ve şifrenizle giriş yaparsanız tekrardan Snapchat hesabınız aktif olmuş olur.
 • Eğer verilen 30 günlük sürede hesabınıza hiç giriş yapmazsanız Snapchat hesabınız kalıcı olarak tamamen silinir ve hiçbir şekilde hesaba giriş yapamazsınız.
 • Ayrıca Snapchat hesabınızı kalıcı olarak sildiğinizde kayıtlı video, resim ve hikâyelere tekrar ulaşma şansınız yoktur.
 • Bu yüzden kaybetmesini istemediğiniz tüm medyalarınızı hesap silme işleminden önce yedeklemeniz gereklidir.
 • Snapchat medya yedekleme işlemi için Snapchat hesabınızın hafızasından ‘’Dışa Aktar’’ seçeneği ile kolayca yapabilirsiniz.
 • Snapchat ‘’Dışa Aktar’’ seçeneği sayesinde hesabınızdaki kaybetmek istemediğiniz tüm dosyalarınızı telefon hafızanıza kolayca aktarabilirsiniz.
 • Son olarak Snapchat kalıcı hesap silme işleminden önce mutlaka dosyalarınıza göz atmanızı öneririz.

Kalıcı Olarak Snapchat Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Snapchat kalıcı hesap silme işlemini mobil cihazınızdan kolayca ve hızlıca yapabilirsiniz. Ancak mobil cihazlardaki Snapchat uygulamasından hesabınızı kalıcı olarak silmeniz mümkün değildir.

Snapchat kalıcı hesap silme işlemini kesin olarak çözmek için bilgisayar veya mobil cihazlardan tarayıcı üzerinden hesabınıza giriş yapmanız gereklidir. Bu durumda Snapchat kalıcı hesap silme işlemi ve mobil cihazdan tarayıcı yardımı ile nasıl kapatılır? İşte adım adım kalıcı olarak Snapchat hesap silme işlemleri:

 • İlk olarak telefonunuz veya bilgisayarınızdan kullandığınız tarayıcılar üzerinden Snapchat uygulamasının resmi sayfanıza giriş yapın.
 • Sizlere vereceğimiz link üzerinden kolayca resmi Snapchat sayfasınız giriş yapabilirsiniz.
 • Snapchat hesap silme linki için: https://accounts.snapchat.com/accounts/delete_account
 • Link üzerinden kullanıcı adınız ve şifrenizi girerek giriş yapabilirsiniz.
 • Snapchat hesabınıza giriş yaptıktan sonra tekrar kullanıcı adı ve şifre istenen bir pencere açılmaktadır.
 • Açılan pencere üzerinde bilgilerinizi eksiksiz olarak doldurduğunuz zaman Snapchat kalıcı hesap silme işlemini yapmış olursunuz.

Snapchat Hesap Silme İşleminden Sonra Neler Olur?

İçeriğimizin başlangıcında söylediğimiz gibi kalıcı olarak Snapchat hesabınız 30 sonra işlem yapmadığınız takdirde silinir. Ancak bu 30 günlük sürede hesabınıza giriş yaparsanız hesap silme işlemi iptal edilir. Snapchat hesabınızı kullanmaya devam edebilirsiniz.

Kısacası diğer tüm sosyal medya kapatma işlemlerinde olduğu gibi Snapchat uygulaması da 1-2 gün içerisinde silinmez. Sadece hesabınız askıya alınır ve kalıcı olarak silinmesi mümkün değildir.

Snapchat kalıcı olarak hesabınızı silme işlemlerinden sonra cep telefonunuza onay mesajı alırsınız. Ancak bu noktada Snapchat uygulamasında doğrulanması yapılmış bir mail hesabınız olması gereklidir. Gelen onaylama mesajında hesabınızın aktif olacağı süreyi görmeniz mümkündür.

Dilerseniz İnstagram Hesap Silme işlemlerini sıraladığımız içeriğimize bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Snapchat hesap silme işlemi, 30 gün süre içerisinde giriş yapmamanız halinde geri dönüşü olmayan bir işlem haline dönüşüyor. Verilen 30 günlük sürenin sonunda giriş yapmak isterseniz yeni bir Snapchat hesabı oluşturmanız gereklidir. Sizlere verdiğimiz adımları takip ederek sorunsuz bir şekilde Snapchat hesabınızı kalıcı olarak silebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu