Rastgele Konular Hakkında Bilgiler

Sevgiliyle Konuşulacak Konular

Aşk dolu ve romantik bir ilişki özlemiyle geçen, kendi kendinize “Benim de bir sevgilim olacak mı?” diye sorduğunuz günlerinizden sonra nihayet aradığınız kişiyi bulmuş olabilirsiniz. Hoşlandığınız kişi de sizden hoşlandı ve “bamm!” artık bir sevgiliniz var. Heyecanlı ve keyif dolu bir birlikteliğin ilk günleri başladı fakat bir konuda problem yaşıyorsunuz ve işin içinden çıkamıyorsunuz. Sevgiliyle konuşulacak konular konusunda biraz sıkıntı yaşıyorsunuz. Sevgilinizle birbirinizi daha iyi tanımak, anlamak ve ilişkinize derinlik katmak için sağlıklı bir paylaşım ortamı gerçekten de gerekli. Güzel sohbet konuları bularak bağınızı güçlendirmek ihtiyacı gayet doğal ve gerekli. Mutluluk dolu, sağlıklı ve yarınlara uzanan bir birliktelik için konuştuğunuz konular oldukça önemli.

Güzel Konuşmak için Neler Yapılabilir?

Kadın ya da erkek fark etmeksizin sözlü iletişim tüm ilişkilerimizin temel yapı taşıdır. Kendimizi ifade etmemiz, duygularımızı net bir biçimde ortaya koymamız ve karşımızdaki insana verdiğimiz değer konuşma biçimimizle karşı tarafa net mesajlar gitmesini sağlar. Düzgün bir ilişki için gereken en önemli unsurlardan biri sohbet etmektir. İnsanlar hangi yaş, cins, ırk, inanıştan olursa olsun konuşmaya, güzel sohbetlere, sizden gelecek güzel sohbet konularına değer verirler.

Sevdiğiniz kişiye verdiğiniz kıymeti kendisine doğru bir biçimde yansıtmak için onunla bol bol muhabbet edin. Her zaman romantik bir mekân ya da sessiz bir ortam olması şart değil. Telefonda, beraber yaptığınız kısa otobüs yolculuklarında, beraber spor yaparken, bulduğunuz her fırsatta sevgilinizle konuşmak için fırsatlar yaratabilirsiniz. Eğer siz de sevgilimle neler konuşabilirim, onunla daha güzel bir iletişim ve duygusal bağ için hangi konulardan bahsedebiliriz diye düşünüyorsanız işte size tüyolar:

1- Eğlenceli anılarınızı paylaşın

Özellikle yeni tanıştığınız ve beraber olmaya başladığınız partnerinizle sıkıcı konular konuşmak pek iyi bir fikir olmayabilir. Günümüz dünyasında hemen herkesin stres seviyesi o kadar yüksek ki pozitif sohbetlere, umuda ve gülümsemeye hepimiz kadar sevgilinizin de ihtiyacı var. Siz de yaşadığınız ya da duyduğunuz komik durumları, anıları, şaşırtıcı konuları ölçülü bir biçimde sevdiğinizle paylaşmaktan çekinmeyin. Hem gülmek ikinize de çok yakışacaktır.

2- Okul hayatınızdan söz edin

Berbat da olsa, harika da olsa okul anıları, derslerde geçen komik, bazen de yersiz detayları paylaşıp, konuyu yorumlamanız birbirinizin olaylara bakışınızı anlamanızda size yardımcı olacaktır. Matematik, fizik, edebiyat dersi anlatmayın tabi, sıkıcı dersleri bir de böyle anmanın çok da gereği yok. Okul arkadaşlarınızın muziplikleri en güzel sohbet konularının başında yer alabilir.

3- İş hayatınızdan konuşun

Bugün, yarın ya da geçmişte, muhakkak bir işle meşgul olmuş ya da olacaksınız. İş statünüz, hayalinizdeki meslekler, yapmak istediğiniz projeler üzerinde sohbet etmek sizi birbirinize yakınlaştıracaktır.

4- Klasik filmler üzerine sohbet edin

Sevgiliyle konuşabileceğiniz konular, herkes sinemaya gidip en beğenilen filmleri takip etmese ya da en iyi yabancı film listelerini izleme hedefi olmasa da en azından televizyon izler ve pek çok film izlemiştir. Beğendiğiniz filmler, filmlerin konuları, izlediklerinizi üzerine yaptığınız yorumlar karşı taraf için oldukça etkilidir. Hem de izlemediğiniz filmleri tespit edip beraber film izlemek için planlama yapabilirsiniz.

5- Müzikle ilgili zevklerinizi paylaşın

Dinlediğiniz müzik türleri, en sevdiğiniz sanatçılar, gittiğiniz en güzel konser anıları sevgilinize ortak noktalar bulmak için ideal konulardır.

6- Ailelerinizi çekiştirin:)

Ailenizi çekiştirin derken işi gıybete çekmeyin tabi. Fakat aile yapınızdan, ev kültürü ve yaşam biçiminizden söz etmek birbirinizi daha iyi anlamanızı sağlar.

7- Hobilerinizi paylaşın

Belki en güzel çiçekleri yetiştiriyorsunuz ya da şahane resim yapma tekniklerine hakimsiniz, sevgiliniz bundan haberdar mı? Yaparken keyif aldığınız hobilerden konuşarak hem kendinizin hem de sevgilinizin enteresan yönlerini keşfedebilirsiniz. Gitar çalan sevgiliniz sizin en güzel aşk şiirlerinizi besteleyebilir, yaptığınız en güzel seramik objeler sevgilinizin odasının baş köşesini süsleyebilir. Kim bilir belki de güzel bir sonbahar gününü sevgilinizin tuttuğu takımın maçında geçirebilir ya da katıldığı amatör tenis turnuvasında onun tek seyircisi olabilirsiniz.

Dilerseniz Sevgiliye sorulabilecek soruları sıraladığımız içeriğimize de ulaşabilirsiniz.

8- Geleceğe dair hayallerinizden bahsedin

Hayal kurmak ve umut etmek bizleri diri tutar ve yaşam gücümüzü artırır. Hiç kimse her gün umutsuzca ve depresif bir halde mızmızlanan biriyle beraber olmak istemez. Siz de geleceğe dair hayallerinizi, planlarınızı, hayatınızda olmasını istediğiniz konuları sevgilinizle paylaşın. Geleceği beraber inşa etme fikrine sıcak bakan, hayallerinizi destekleyen bir sevgili ile yola çıkabilir, o yolda emin adımlarla yürüyebilirsiniz. Sevgiliyle konuşulabilecek konuları listelediğimiz içeriğimiz bu şekildeydi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu