Rastgele Konular Hakkında Bilgiler

Seda Sayan’ın Eşleri

Seda Sayan, Türkiye’nin en çok konuşulan isimlerinden biri. Gerek iş hayatı gerek ise özel hayatı ile sık sık gündeme gelen Seda Sayan, pek çok ikonik anı ile biliniyor. Çok bilinen replikleri, kısa videoları ve yeni olayları ile Seda Sayan’ın hayatı oldukça merak ediliyor. Bu popülerlikten, Seda Sayan’ın özel hayatında yer alan kişiler de nasibini alıyor. Ünlü ismin her evliliği olay olurken, önceki evlilikleri de tekrar tekrar gündem oluyor. Seda Sayan’ın eşleri, geçmişi ve birliktelikleri oldukça tartışılırken özet bir bilgiye ulaşmak zor olabiliyor. Eğer siz de sabahların sultanı Seda Sayan’a dair her şeyi öğrenmek istiyorsanız, detaylı yazımızı inceleyebilirsiniz.

Seda Sayan Kaç Eşi Var?

1962 doğumlu Seda Sayan; şarkıcı, sunucu ve çok daha fazlası. Yabancı Damat, Akasya Durağı ve Jet Sosyete gibi oldukça ünlü dizilerde karşımıza çıkabilen Seda Sayan’ın oyuncu yönü de mevcut. Öte yandan pek çoğumuzun aklına sabah programları ile kazınmış durumda. Ünlü ismin TV şovları arasında:

  • Sabah Sabah Seda Sayan
  • Yetiş Bacım
  • Kaynana Gelin Seda’ya Gelin
  • Seda Sayan Show
  • Gelinim Mutfakta
  • Evleneceksen Gel gibi çok popüler şovlar yer almakta.

Seda Sayan’ın içten hali, doğal tavırları ve belirsiz çıkışları çok sayıda kişinin sempatisini toplamış durumda. Hal böyle olunca, sevilen ismin özel hayatı geniş çapta merak topluyor. Seda Sayan’ın yanı sıra, özel hayatında yer alan kişilerin hayatları ve geçmişleri de ilgi çekiyor. Bu kişiler arasında; Mahsun Kırmızıgül, Nihat Doğan ve Gökhan Şükür gibi tanınan isimler yer almakta. Bunun yanı sıra, daha önce adını bile duymamış olabileceğiniz isimlerle beklenmedik karşılaşmalar söz konusu.

1- Seda Sayan Rıdvan Kılıç

Seda Sayan’ın ilk evliliği, 1987 yılının mayıs ayında başladı. İlk eşi Rıdvan Kılıç, eski bir futbolcuydu. 1970li yıllarda Galatasaray forması giymiş olan eski defans oyuncusunun bu evlilikte şansı pek de yaver gitmemiş görünüyor. İkili, evlendikleri mayıs ayını izleyen aralık ayında boşandılar. Böylece Seda Sayan’ın ilk evliliği 6 ayın sonunda sona erdi.

2- Seda Sayan Sinan Engin

Seda Sayan’ın ikinci eşi de eski bir futbolcu olarak tanınmakta. Sinan Engin, futbolcu kimliğinin yanı sıra teknik direktör pozisyonunda da bulunmuş bir isim. Ayrıca menajerlik ve futbol yorumculuğu yapan Sinan Engin ile Seda Sayan 1990 yılında evlenir. Tanışmalarının, ünlü Maksim Gazinosunda gerçekleştiği bilinmektedir. İkilinin evliliğinden sonra hepimizin futbol kariyeri ile aşina olduğu Oğulcan Engin dünyaya gelir. Bu evlilik, 1995 yılında sona erer.

3- Seda Sayan Mahsun Kırmızıgül

Mahsun Kırmızıgül ve Seda Sayan, yaklaşık 3 yıl süren bir birliktelik yaşadı. Birliktelikleri sırasında imam nikahı ile nikahlanan ikilinin, 1995 yılında yakınlaştığı söylenmekte. Maksim Gazinosunda birlikte bir program yapan Kırmızıgül ve Sayan, medyatik bir ayrılık yaşadılar. İlişkilerinin bitişi sırasında Prestij Müzik’in batış süreci, bu sırada yaşanan gerilim ve olayların etkili olduğu söylentiler arasında yer alıyor.

4- Seda Sayan Soner Yapacık

Soner Yapacık, Seda Sayan’ın resmi nikahlı üçüncü eşi de sayılabilir. Bu evlilik, Seda Sayan’ın neredeyse en çok merak uyandıran evliliğidir. Pek çok kişinin ilgisini çeken tanışma hikayesi ile Seda Sayan Soner Yapacık evliliği uzun bir süre manşetlere yerleşmiştir.

Arkadaşları ile dışarı çıktığı bir gün Seda Sayan kırmızı ışık nedeni ile durur. Bu sırada motor kurye olarak görev yapan, yan tarafında bekleyen Soner Yapacık ile göz göze gelir. Soner Yapacık’tan motoru sağa çekmesini isteyen Sayan, bu tanışma sırasında evlenme teklif etmiştir. Teklif sırasında konuşulanlar bilinmiyor olsa da olumlu sonuç vermiş olacak ki; ikili, 1998 yılında evlenirler. Ne yazık ki bu romantik tanışma ile başlayan evlilik kısa sürer.

5- Seda Sayan Tuncay Kıratlı

Seda Sayan’ın sürpriz evliliklerinden biri de Tuncay Kıratlı evliliğidir. İş adamı Tuncay Kıratlı ile olan evliliğinin sürpriz yanı ise Alp Başaran’dır. Tuncay Kıratlı’nın kuzeni olan Alp Başaran, Seda Sayan’ın eski nişanlısı olarak bilinirken bu evlilik pek çok kişiyi şaşırtmıştır. Bu evlilik, 2000- 2001 yılları arasında sürdü. Ve böylece Seda Sayan’ın 4. Resmi evliliği de sona erdi.

6- Seda Sayan Gökhan Şükür

Gökhan Şükür her ne kadar ünlü futbolcu Hakan Şükür’ün kardeşi olarak tanınsa da kendisi de bir futbolcu. 1976 doğumlu Gökhan Şükür ile Seda Sayan’ın evliliği 2004 yılında gerçekleşti. Sedat Peker aracılığı ile tanıştıkları söylenen çift, evliliklerini gizlice gerçekleştirdiler. Bu gizliliğin nedenlerinden birinin, Gökhan Şükür’ün ailesi olduğu biliniyor. Seda Sayan ile evliliği ailesi tarafından onaylanmayan Gökhan Şükür’ün, ailesini karşısına alarak yaptığı evlilik 13 ay sürdü. Çiftin evlilikleri gibi boşanmaları da büyük bir gizlilik içinde tamamlandı. Böylece Seda Sayan’ın 3. Futbolcu eşi ile evliliği sona erdi.

7- Seda Sayan Nihat Doğan

Seda Sayan Nihat Doğan ikilisi, sık sık sabah programları ile seyirci karşısına çıkmaktaydı. Nihat Doğan şarkıcı olarak bilinse de Survivor performansı, televizyon şovlarında sık sık yer alması ve öngörülemeyen basın açıklamaları ile tanınmakta.

Çiftin nişanını reyting amaçlı yapıldı şeklinde yorumlayan çok sayıda kişi oldu. Seda Sayan da Nihat Doğan da aksi yönde açıklamalar yapmış olsa da bu nişanlılık ayrılık ile sonlandı.

Dilerseniz birçok eğlenceli başlığa Rastgele adını verdiğimiz kategoriden ulaşabilirsiniz.

8- Seda Sayan Onur Şan

Seda Sayan’ın son evliliği Onur Şan ile gerçekleşti. Onur Şan, halk tarafından Türk halk müziği sanatçısı olarak tanınan bir isimdi. Seda Sayan’ın bu son evliliği 2008- 2010 yılları arasında sürdü. Dönemin İstanbul Büyükşehir Belediye başkanı Kadir Topbaş tarafından kıyılan nikah, medyanın ve Seda Sayan hayranlarının ilgisini topladı. Seda Sayan’ın eşlerine değindiğimiz eğlenceli içeriğimiz bu şekildeydi, gündelik birçok konu hakkında bilgi sahibi olmak için bizleri takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu