Rastgele Konular Hakkında Bilgiler

Rüyada Deprem Olduğunu Görmek

Halk arasında deprem olarak adlandırılan yer altı sarsıntıları ve yeryüzü sarsıntıları insan yaşamına büyük zararlar verebilir. Bu tür olaylarda genellikle binalar çöker ve insanlar ölür. Rüyada deprem olduğunu görmek birçok farklı şekilde yorumlanmaktadır. Bu tür rüyalar sadece olumsuz şeylere işaret etmezler. Aynı zamanda haberlerin alınması veya rüyayı görenin hayatında yeni bir aşamanın başlangıcını haber verebilirler. Rüya yorumcuları, rüyaları daha doğru bir şekilde yorumlama yardımcı olacaktır.

Rüyayı yorumlamak için oldukça önemli olan şey rüyayı görenin rüyada kendisinin bulunduğu andır. Rüyayı gören felaketin birebir içerisinde olabilir yahut dışarıdan olayı gözlemleyebilir.

Rüyada Evin Yıkıldığını Görmek

Bilinçaltı düzeyde ev, aile ve kişisel refah ile ilişkilendirir. Bir deprem nedeniyle evinin çöktüğünü bir rüyada görmek genellikle sevdiklerinizle ilgili sıkıntılara delalettir. Ancak ev yıkılır ve içeride biri mahsur kalırsa, rüyanın yorumu farklı olacaktır.

 • Yıkılan evin içinde hane halkı üyeleri varsa hane halkından birinin hastalanacağına işaret eder.
 • Yıkımın altında herhangi bir hayvan varsa, yakın birisinin iş hayatında sorunla karşılaşacağına delalet eder.
 • Yıkımın altında bir misafirin kalması akrabalardan birinin kötü niyetleri hususunda uyarıyı temsil eder.

Eğer yıkılan evden rüyayı gören hiçbir zarar görmüyorsa, bu durum zor bir durumdan alnının akıyla çıkılacağına işaret etmektedir.

Rüyada Deprem Sonucu Ev Yıkılması

Rüyayı görenin evi bir depremle yıkılırsa, rüya yorumcuları felaketin büyüklüğüne bağlı olarak rüyayı farklı şekillerde yorumlayabilirler.

Örneğin evin tamamen yıkılması boşanmaya veya zorla taşınmaya işaret eder. Bununla birlikte eşik ya da kapılar sağlam kalacak şekilde bir evin yıkılması istenmeyen bir geline yahut kötü niyetli bir damada işaret etmektedir. Ancak tüm bu olumsuz kişiye rağmen aile bütünlüğünün tekrar sağlanacağı da yorumlanmaktadır.

Rüyada Deprem ve Başka Doğal Afetler Görmek

Eğer rüyada depreme başka doğal afetler eşlik ederse, bu, rüyayı görenin yanı sıra birçok insanı ve hatta tüm insanlığı içerecek olan sorunları gösterebilmektedir.

 • Sel: bozulan bir itibara, skandallara ve dedikodulara,
 • Yangın: bir maceraya ve işlerin başarıyla tamamlanmasına,
 • Tsunami: yolunda giden bir şeyi taşıracak bir olayın ortaya çıkmasına işaret etmektedir.

Rüyada deprem olduğunu görmek yanında depremin büyüklüğü de rüyanın yorumu değiştirecek bir unsurdur.

Rüyada Deprem ve Kıyamet

Kıyametin habercisi olarak dünyanın küresel sarsıntıları, genellikle taşınma, işten çıkarılma, sevilen birinin ciddi bir hastalığı gibi beklenmedik ve büyük değişikliklerin habercisi olabilmektedir.

 • İnsanlığı tamamı ölüyorsa işte karşılaşacak sorunlara,
 • Ülke yok oluyorsa, ikamet yahut iş değişikliğine,
 • Muazzam bir yıkım ile kıyameti koparan bir deprem ise boş kaygılara, sonuçsuz yolculuklara, zorlu denemelere işaret etmektedir.

Bu yorumların yanı sıra rüyada kimi gördüğünüz de oldukça önemli olabilmektedir.

Rüyada Depremden Birini Kurtardığını Görmek

Rüyada depremden birini kurtardığını görmek, güç toplamayı ve odaklanmayı, kendi başına hayatta kalmayı işaret etmektedir. Eğer rüyayı gören başka birini depremden kurtarmayı başarırsa, imkansızı bir şeyi başaracak demektir. Kurtarılan kişi;

 • Yabancı birisi ise iyi sonuçlar, gelir ve şöhret getirecek yeni projelere, girişimlere ve eylemlere,
 • Güvenilir birisi ise bu, zor bir anda birisinden yardım alarak bir sorunun çözüleceğine,
 • Bir aile üyesi ise bu rüyayı gören kişinin söz konusu aile üyesinden gurur duyacağı bir meselenin gerçekleşeceğine işaret eder.

Rüyayı gören kişi şayet bütün bir yerleşimi, bir halkı ve hatta dünyayı kurtarırsa, kibrinin kariyer hayatında yükselmesine engel olacağı şeklinde yorumlanmaktadır.

Rüyada Deprem ile Yıkıma Şahit Olmak

Rüyada doğal afet sonucu yıkılan evler görmek, beklenmedik haberlere işarettir.  Etrafında yıkılan evler görmek ise sevilen birinin kaybına işarettir. Romantik partnerinize daha fazla dikkat ve özen göstermelisiniz. Rüyada bir depremden sonra dünyadaki korkunç çatlaklara bakmak, zor bir mali döneme işaret eder.

Rüyada molozların arasında olmak, rüyayı görenin geçmişte yanlış bir adım attığını gösterir. Şimdi kişisel eylemlerini düşünebilir ve hangisinin yanlış olduğunu anlamaya çalışabilir.

Bir rüyada yıkım gerçekleşmeyen bir deprem görmek sadece iyi olayları ve değişiklikleri tahmin eder. İş alanında terfi, aşk alanında ise evliliğe hazırlık bu olumlu olaylara örnek verilebilir.

Dilerseniz Rüyada ev görmek ne anlama gelir? sorusunu cevapladığımız içeriğimizi de okuyabilirsiniz.

Başka bir yorumda, doğal bir felaketten sonra olumsuz sonuçların olmaması, bir dizi hoş olmayan olayı işaret etmektedir. Ancak endişelenmeyin, çünkü bu tür sıkıntılar rüyayı göreni yahut ailesini hiçbir şekilde etkilemeyecektir.

Bir kadın yıkımın olmadığı bir depremi rüyasında görürse, küçük finansal zorluklarla karşı karşıya kalacak demektir. Böyle bir anda sevdiklerinizden veya yakın arkadaşlarınızdan yardım isteyebilirsiniz. Rüyada deprem olduğunu görmek ne anlama gelir? sorusunu cevapladığımız içeriğimiz bu şekildeydi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu