Sağlık Hakkında Merak Edilen Başlıklar

Fucicort Krem Ne İşe Yarar?

Cildimiz, dış dünyaya karşı bariyerimiz ve dış etkenlerden en çok etkilenen dokumuz. İç ve dış bütün etkenlere cevaplarını sakınmadan gözler önüne seriyor. Nemlendirme başta olmak üzere cilt tipimize göre yaptığımız bakımlar cildimiz için yapacağımız en iyi yatırımlardan. Peki her bakım ya da her bakım ürünü cildimize iyi geliyor mu? Bu noktada akla gelen ve gündemi meşgul eden sorulardan biri de “Fucicort krem ne işe yarar?” oluyor.

Tüm bu soruların yanıtlarına geçmeden önce konumuzun öznesi olan Fucicort hakkında bildiklerimize göz atalım. Son dönemlerde kozmetik dünyasının yetişemediği noktalarda medikal bakım ürünleri revaçta. Cildimize değdirdiğimiz her bakım ürünü beklediğimiz sonucu vermeyebilir. Bazıları alerjik fonksiyonlar gösterebilir ve cilt bariyerimiz zedelenebilir. Bu zedelenmelerin medikal çözümlerinden biri de fucicort kremdir. Barındırdığı formüller sayesinde cildinizde oluşan kızarıklık ve egzamaya benzer görüntüleri ortadan kaldırmaktadır.

Fucicort Krem Kullanımı

Fucicort krem, doktorunuzun reçeteyle yazdığı ya da tedavi dahilinde bulunuyorsa eczaneden temin edebileceğiniz bir krem. Doktor gözetiminde kullanılması elbette ki tercih sebebi. Peki Fucicort krem hangi rahatsızlıklarda kullanılır ya da Fucicort krem kullanımı hangi bölgelerde uygulanmalıdır? Gelin cevaplara göz atalım:

 • Fucicort krem cilt kremidir. Ve cilt bariyerimizde oluşan kızarıklık ve şişkinliklerin giderilmesinde kullanılır.
 • Deri döküntüsü olarak kendini gösteren ve teşhisi ile egzama olduğuna karar verilen deri rahatsızlığında kullanılmaktadır.
 • Cildinizde çıkan yağ bezeleri şişkinliklerinin inmesinde ve geçmesinde de Fucicort tercih edilir.
 • Yaz aylarında maruz kaldığımız yoğun güneş ışınları cilt bariyerimizi zayıflatır ve Fucicort bu zayıflığın giderilmesinde de yardımcıdır.
 • Rutin düzeniniz haricinde vücudunuza girmiş olan yabancı maddelerin reaksiyonlarını azaltmak içinde tercih edilen kremler arasında Fucicort krem bulunmaktadır.

Fucicort genel olarak cilt üzerinde ve deri bariyerinde oluşan kızarıklık, şişkinlik ve gözetilen diğer reaksiyonlar için kullanılır. Eczanelerden ulaşabileceğiniz Fucicort kremin fiyatı ise cep dostudur. Tedaviniz için gereken Fucicort krem ortalama 40 ₺-45 ₺ aralığında bir fiyata sahiptir.

Fucicort’un Kullanırken Dikkat Edilmesi Gereken Durumlar

Öncelikle doktor reçetesi ile alınmış olsa bile her ilacın prospektüsü okunarak kullanılmalıdır. Vücudunuzun ilaca yan etkilerini öngörebilmeniz için prospektüs önemli bir adımdır. Fucicort krem kullanım alanları her ne kadar geniş olsa da yan etkilerini bilmekte fayda var. Fucicort kullanıldığı tedavilerde etkin sonuç ve iyileşme gösteren bir cilt kremidir. Fucicort kremi kullanırken şunları dikkate almalısınız:

 • Hamilelik durumunda mutlaka doktorunuza Fucicort krem kullanımını bildirmelisiniz.
 • Fucicort krem kullanımından önce içeriğine göz atmalısınız. Alerjik tepkiyeme yol açacak bileşenleri önceden fark edebilir ve Fucicort krem tercihinizi değiştirebilirsiniz.
 • Dolaşım bozukluğu rahatsızlıklarınız mevcutsa Fucicort kullanımından önce doktorunuza bildirin.
 • Fucicort krem daha çok yetişkinler için tercih edilir, bebekler için kullanımı tavsiye edilmez.
 • Fucicort kremi diğer krem ve losyon türündeki harici kullanım ürünleri ile karıştırmamalısınız.
 • Krem kullanımından sonra olası beklenmedik reaksiyonlar gözlemlediğinizde mutlaka bir doktora başvurmalısınız.

Dilerseniz Stafine krem ne işe yarar? sorusunu cevapladığımız içeriğimizi okuyabilirsiniz.

Cildinize İyi Bakmanın İpuçları

Fucicort krem ve diğer muadil kremler cildimizi iyileştirmekte usta olabilir. Fakat tüm bu aşamaya gelmeden de cildimize iyi bakmamız mümkün. Medikal müdahalelere ve doktor tedavisine gerek kalmadan da cilt bariyerimizi güçlendirmemiz kendi elimizde. Cildimizi dış etmenlerden koruyacak ip uçlarına göz atalım.

 • Su tüketimi her zaman duyduğumuz bu madde biz farkına varamasak da oldukça etkili. Düzenli su tüketimi cildimizi gençleştirir ve elastik yapısını korumasını arttırır.
 • Mevsim fark etmeksizin güneş kremi kullanmak son yıllarda duyduğumuz en güçlü tüyolardan. Hava durumu ne olursa olsun yüksek koruyuculu güneş kreminizi yanınızda bulundurun.
 • Günlük olarak cildinizi nemlendirmeye özen gösterin. Birkaç dakikanızı alan bu işlem cilt bariyeriniz için güzel bir kalkandır.
 • Cilt temizliğinizi aksatmamanız da önemli bir koruyucudur. Tıkanmış gözenekler ilerde büyüyerek sağlık problemlerine dönüşebilir.
 • İyi bir uyku, vücudunuzun tamamına iyi gelirken cildinizi es geçmez.
 • Cildinizi tanıyın. Karma, yağlı ve kuru cilt tipleri başta olmak üzere cilt tipinizi belirlemeniz bakımınıza yön verir.
 • Takviyelere fırsat verin. Günümüzde besinlerin genetik kodları maalesef ki eski doğallığında değil, sağlığınız için güvendiğiniz ürünler ile takviyeler alabilirsiniz.

Fucicort krem ne işe yarar? sorusunu cevapladığımız içeriğimiz bu şekildeydi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu