Rastgele Konular Hakkında Bilgiler

Çıkma Teklifi Nedir?

“Benimle çıkar mısın?” Bir zamanlar bu soru herkesin duymak ya da sormak istediği bir soruydu. Özellikle de 2000’li yılların başlarında genç olanlar hayatlarının bir döneminde mutlaka bu soru ile karşılaşmış, çıkma teklifi almıştır. Zamanında bu şekilde sorulan çıkma teklifi romantik ilişkileri bir sonraki seviyeye taşımanın yoludur. Eğer sorunun cevabı “Evet” olursa iki kişi birlikte dışarı çıkarlar ve buluşmanın sonunda sevgili olmuş olurlar.

Elbette ki günümüzde artık bu soru pek kullanılmıyor. Hemen hemen her şey gibi çıkma teklifi de evrim geçirdi. Artık insanlar romantik bir ilişkiye başlamadan önce flört ederek birbirlerini tanımaya çalışıyorlar. Flört dönemi yeterince ilerlediğinde ise “Biz şimdi neyiz?” sorusu ortaya çıkmaya başlıyor. Ancak ilişkiyi isimlendirmek için bu tarz tartışmalara girmek istemeyen kişilerin sayısı da oldukça fazla. Bu kişiler ısrarla çıkma teklifinin geri gelmesini istiyor. Eğer siz de bu kişilerden biriyseniz bir çıkma teklifi ederek bu konudaki ilk adımı atabilirsiniz. Kim bilir, belki herkes bu adımı atmayı denerse çıkma teklifi de geri gelir?

Çıkma Teklifi Nasıl Edilir?

Peki son zamanlarda sık sık söz konusu olmaya başlayan bu çıkma teklifi nasıl edilir? Bunun için öncelikle doğru kişiyi seçmeniz gerekir. Çünkü eğer bu teklife olumlu bir yanıt alırsanız o kişi ile sevgili olacaksınız. Bu nedenle çıkma teklifi edeceğiniz kişinin sizin ile uyumlu olduğundan ve birlikte romantik bir ilişkiyi yürütebileceğinizden emin olmanız gerekir. Eğer bu kişiyi bulduysanız artık çıkma teklifi etmeye hazır olabilirsiniz. Elbette ki bu teklifi rastgele bir anda özensiz bir şekilde gerçekleştiremezsiniz. En doğru teklifi ederek “Evet” cevabı alma şansınızı arttırmak istiyorsanız şu adımları takip edebilirsiniz:

 • Teklif edeceğiniz kişinin sizinle ilgilenip ilgilenmediğini öğrenin.
 • Size nasıl baktığını öğrenin. Böylece sizden hoşlandığından emin olabilirsiniz.
 • Onun da sizden hoşlandığından emin olduktan sonra ikinizin de sevebileceği bir mekân bulun.
 • Bu mekân ilişkinize göre değişebilir. Eğer daha çok kapalı mekanlarda vakit geçirmek istiyorsanız en sevdiğiniz kafe buna uygun olabilir. Açık mekanları tercih ediyorsanız da güzel bir park keşfedebilirsiniz. Hatta birbirinizi ilk kez gördüğünüz yer de sizin için romantik bir tercih olabilir.
 • Ardından kendinize özen göstererek bu özel güne hazırlanmanız gerekir. Şık bir kombin ve cilt bakımı bu konuda önemli olacaktır.
 • Karşınızdaki kişiyi etkilemek için küçük bir hediye alabilirsiniz. Minik bir aksesuar, çiçek ya da çikolata bunun için uygun olabilir.
 • Her şeyi tamamladıktan sonra geriye sadece uygun sözcükleri bulmak gerekir. Hem hislerinizi aktarabilecek hem de niyetinizi belirtecek bir soru cümlesi ile çıkma teklifi edebilirsiniz.

Eğer nasıl çıkma teklifi edeceğinizi öğrendiyseniz geriye sadece uygun sözleri bulmak kalıyor. Farklı cümleler görmek ve içlerinden size en uygun olanını seçmek istiyorsanız doğru adrestesiniz.

Dilerseniz Sevgiliye sorulacak soruları listelediğimiz içeriğimize de bağlantı üzerinden erişebilirsiniz.

En Romantik Çıkma Teklifleri

Bir çıkma teklifine “Evet” cevabı almak istiyorsanız pek çok noktaya dikkat etmeniz gerekir. Bu noktalardan yazımızın buraya kadarki kısmında söz ettik. Dolayısıyla bunlardan birinin kullanacağınız sözler olduğunu biliyorsunuz. Eğer bir çıkma teklifi etmeye hazırlanıyorsanız muhtemelen en romantik çıkma teklifleri, en etkileyici çıkma teklifleri, en yaratıcı çıkma teklifleri gibi aramalar yapıyor olabilirsiniz. Sizler için popüler çıkma teklifleri arasından en romantik olanları sizler için derledik. İşte o çıkma teklifleri:

 • Dünya dönmeye devam ettikçe ve ben bu canı taşıdıkça seni sevmek istiyorum. Sen de beni sever misin?
 • Hayat dediğin tek başına geçmiyor. Hayatımı seninle paylaşabilir miyim?
 • Seni gördüğümden beri ben benimle değilim, sen de istersen seninle olabilir miyim?
 • Hayatımın geri kalanındaki tüm boşlukları sen doldurur musun?
 • Sana olan duygularım gelip geçici değil, ben sana aşığım. Benimle birlikte olur musun?
 • Bu hayatın hiçbir dakikasını sensiz geçirmek istemiyorum, hayatım boyunca bana eşlik eder misin?
 • Tanıdığım en kusursuz insan sensin, hep seninle olmak istesem kabul eder misin?
 • Benim en güzel anılarım hep seninle, bu anılardan çok daha fazla olsun istiyorum. Benim sevgilim olur musun?
 • Sen benim en iyi dostum, sırdaşım, dert ortağım her şeyimsin. Bir de sevgilim olur musun?
 • Hayatımın her gününde seni görmek isteyecek kadar çok seviyorum seni. Sen de beni sevmek ister misin?
 • İleride yaşayacağım her anımı ilk seninle paylaşmak istiyorum. Her üzüntümü, sevincimi ve mutluluğumu ilk paylaşacağım kişi olmak ister misin?
 • Her anında yanında olmak isteyecek kadar çok seviyorum seni. Bu hayatı benimle geçirmek ister misin?
 • Bu hayatın bana sunacağı her şeyi seninle deneyimlemek istiyorum, hayatımın geri kalanında bana eşlik eder misin?
 • Ömrümü ömrün ile birleştirmek istiyorum. Sevgilim olur musun?

Bu sözlerden mutlaka bir tanesi sizin hislerinizi yansıtmaya yarayacaktır. İstediğiniz bir tanesini seçin, cesaretinizi toplayın ve sevgilinizin karşısına geçin. Böylece çıkma teklifini de geri getirebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu