Teknoloji'ye Dair Haberler

Binance Para Yatırma Rehberi

Son dönemin en çok konuşulan konularından birisi kripto paralar. Konu ile ilgilenen pek çok kişinin kazançlarını duyduğumuzda Binance para yatırma rehberi hakkında daha çok araştırma yapma gereksinimi hissediyoruz. Tabi ki kripto piyasasında herkesin para kazanması mümkün olmuyor. Birçok kişinin yüksek kazançlar elde etmesine ek olarak, bu piyasadan zararla çıkan da oldukça fazla kişi bulunuyor. Ancak, eğer daha önce hiç kripto piyasasına dahil olmadıysanız ve Binance’ye para yatırmak istiyorsanız, bu rehber tam size göre.

Binance’ye para yatırmadan önce kripto piyasası hakkında bazı bilgilere sahip olmanız gerekiyor. Çünkü, kripto para piyasaları o kadar hareketli ki günün her saati işlemler devam etmekte. Bu nedenle, pek çok kişi hızlı bir şekilde kar elde edebilirken, bu edilen karlar yine hızlı bir şekilde kayıp olarak geri dönebiliyor. Rehberimize başlamadan önce konunun daha iyi anlaşılabilmesi açısından bazı kavramların da bilinmesi gerekiyor. Bu kavramlar arasında ise Binance, BinanceTR ve USDT kavramları yer alıyor.

Binance Nedir?

Binance, kripto para piyasasındaki para alım ve satım işlemlerinin gerçekleştiği platformdur. Tüm dünyada işlem gören ve onlar ülkede kullanılan Binance, dünyanın en fazla işlem hacmine sahip kripto para borsası olarak da karşımıza çıkıyor. Sadece son 24 saatte Binance’te yapılan işlemlerin finansal değeri ise 65 milyar dolar. Milyonlarca kullanıcının hemen hemen her an Binance’te alım satım işlemi yaptığını düşünürsek, bu rakamın da nasıl ortaya çıktığını daha iyi anlayabiliriz. Ayrıca, Binance’de birçok işlem çifti de yer alıyor. Bunlara örnek vermek gerekirse;

 • BTC
 • ETH
 • XRP
 • LTC
 • AVAX
 • CAKE sayılabilir.

Yukarıda yer alan işlem çiftleri örneklerden sadece birkaçı. Çünkü, Binance’de yüzlerce kripto para birimi yer alıyor.

BinanceTR Nedir?

Binance ile ilgili fikir sahibi olmak isteyenlerin bilmeleri gereken bir diğer kavram ise BinanceTR. Global bir kripto para borsası olan Binance’nin Türkiye ayağı olan BinanceTR, Türkiye’de kuruldu ve Türk kullanıcıların TL olarak para çekip yatırmasına olanak sağlıyor. Ancak, BinanceTR’nin Binance’ye göre bir dezavantajı mevcut. Bu dezavantaj ise BinanceTR’de daha az kripto para biriminin bulunması. Kullanıcıların ise Binance’ye para yüklemesi için öncelikle BinanceTR’ye para yüklemesi gerekiyor. Daha sonra ise Binance hesabınıza TRY yükleyebiliyorsunuz.

USDT Nedir?

Binance para yatırmak isteyenlerin bilmesi gereken bir başka kavram ise USDT. Kolay bir şekilde anlaşılacağı gibi USD yani Amerikan Doları’ndan gelen USDT, Amerikan Doları’nın kripto para birimi halidir. 1 USD = 1 USDT olduğunu da söylemek gerekir. Binance hesabınıza TL yüklediğinizi varsaydığımızda, bu TRY’yi USDT’ye çevirip daha sonra Binance hesabınıza yollamanız gerekir. Doğrudan fiyat para birimlerini kullanarak kripto para alım ve satım işlemleri Binance’de gerçekleşmemektedir. TL olarak işlem yapabilmenize rağmen, tüm piyasanın USD üzerinden işlem yaptığını düşündüğümüzde, TL yerine USDT kullanmanız çok daha mantıklı olacaktır.

Binance Para Yatırma

Binance platformuna para yatırmak için öncelikle BinanceTR’yi telefonunuza indirin. Daha sonra kayıt olun ve BinanceTR hesabınıza TL yükleyin ve yüklediğiniz TL’yi USDT’ye çevirin. Son olarak ise bakiyenizi Binance hesabınıza atın. Eğer daha önceden bir Binance hesabı oluşturduysanız, yaklaşık 2 dk içerisinde BinanceTR hesabı açabilirsiniz. Sonrasında;

 • BinanceTR’yi indirdikten sonra hesabınıza giriş yapın.
 • Sonrasında sayfanın sağ alt tarafındaki cüzdanınıza tıklayın.
 • Cüzdanınızda TRY’yi seçtikten sonra karşınıza birçok kripto para birimi çıkacaktır. Bu kripto para birimleri arasından TRY’yi seçmeniz gerekmekte.
 • Daha sonra karşınıza gelen para yatırma ekranından yatırma seçeneğini seçin.
 • Yatırma seçeneği ile Binance hesabınıza para yatırabilirsiniz.

Para yatırma işlemi için iki seçeneğiniz bulunmaktadır. Bunlar ise havale ya da EFT’dir. BinanceTR’nin anlaşmalı olduğu iki banka vardır. Ziraat Bankası ve Vakıf Bankası olan bu bankalar ile dilediğiniz gün her saat para yatırma ve çekme işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. Eğer diğer bankalar ile para yatırma ve çekme işlemi yapmak istiyorsanız hafta içi ve mesai saatlerinde bu işlemi yapmanız gerekir.

Dilerseniz Metaverse coinlerini incelediğimiz içeriğimizi de okuyabilirsiniz.

Para yatırma butonuna tıkladıktan sonra para yatırmak istediğiniz bankayı seçmeniz gerekiyor. Bu noktada dikkat etmeniz gereken tek nokta para yatırmak istediğiniz bankanın sizin adınıza olması olacaktır. Para yatıran kişi ile hesap sahibi isminin aynı olması gerekir. Son işlemde ise IBAN bilgilerinizi yazdıktan sonra Binance para yatırma işlemini tamamlayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu