Sağlık Hakkında Merak Edilen Başlıklar

En İyi Gezi Rehberi

Gezmeyi ve seyahat etmeyi seven kişilerin ilk olarak tatile çıkmadan önce bir gezi programı hazırlamaları gerekir. Bunun için popüler gezi blogları ve gezilecek yerlerin yer aldığı listeler kişilere ön bilgi vermesi açısından çok fazla yardımcı olacaktır. Özellikle seyahat konusunda yeterli bilgi ve deneyimi olmayan kişilerin güncel en iyi gezi rehberi araştırması yapıp tatil planlarını buna göre ayarlamaları gerekir.

Böylece seyahat, konaklama, ülkeler, şehirler, vize ve pasaport konusu ile ilgili daha çok bilgi sahibi olurlar. Ayrıca bu araştırmalar yapılacak olan tatil öncesinde kişilere zaman ve para yönetimi konusunda da verim sağlamaktadır. 2022 yılında popüler olan en iyi gezi rehberi içerisinde yer alan gezi blogları şunlardır:

Popüler Gezi Blogu: Biz Evde Yokuz

En iyi gezi rehberi siteleri araştırması yaparken karşımıza çıkacak en popüler blog sitelerinden ilki Biz Evde Yokuz blog sitesidir.  Gezi ve seyahat anlamında ülkemizdeki en kapsamlı blog sayfalarından olan Biz Evde Yokuz blog sayfası oldukça ünlüdür. Gezi blog sayfası Bilgehan ve Duygu isimli evli bir çift tarafından kurulmuştur.

Çiftin blog sayfalarının yanında Instagram ve YouTube’de de sayfaları bulunuyor. Kendi ürünlerini sattıkları bir sayfaları da olan Biz Evde Yokuz gezginleri hem ülkemizde hem de dünyada oldukça trend olan gezi blog sayfalarının başında gelir.

Gezi Vlogeri: Gezmek En Kolay Anıl

En iyi seyahat rehberi araştırması yaparken karşımıza çıkan bir diğer blog sayfalarından birisi de Gezmek En Kolay Anıl sayfasıdır. Daha çok çektiği vlog videolarıyla ünlü olan Anıl isimli genç genellikle dünya genelinde yaptığı geziler ile bilinmektedir. Anıl’ın gezdiği ülkeler arasında:

  • Norveç,
  • Hindistan,
  • Tayland,
  • Malezya,
  • Japonya,
  • Rusya,
  • Gürcistan gibi 45’e yakın ülke bulunmaktadır.

Ayrıca Gezmek En Kolay Anıl sayfasının Youtube ve Instagram gibi sosyal medya mecralarında sayfası da bulunmaktadır.

Göz Kamaştıran Gezi Rehberi: Görkemli Yollar

Tayfun Görkem Yüksek isimli bir gencin gezilerini anlattığı Görkemli Yollar blog sayfasının hem ülkemizden hem de dünyadan pek çok takipçisi bulunmaktadır. Gittiği yerleri detaylı bir şekilde anlatan Tayfun Görkem takipçilerine bu konuda oldukça yardımcı olmaktadır. Özellikle İstanbul ile ilgili vermiş olduğu bilgiler sayesinde yabancı ülkelerden gelen turistler tarafından da çok fazla ilgi görmektedir. Blog sayfasının Instagram sayfası da oldukça popülerdir.

Türkiye Gezgini: Gezicini

Türkiye’deki en iyi gezi yerleri ve bu yerler ile ilgili tüm bilgileri tanıtan blog sayfalarından bir diğeri Gezicini isimli blog sayfasıdır. Sinem isimli bir genç kızın kurduğu blog sitesinde ülkemizdeki unutulmaya yüz tutmuş doğal ve tarihi yerler hakkında bilgiler verilmektedir. Özellikle yaz mevsiminde gidilecek tatil yerleri ile ilgili bilgi veren sayfa takipçilerine oldukça yardımcı olmaktadır. Bunun yanında sayfada zaman zaman yabancı ülke ve şehirler ile ilgili de bilgi ve öneriler verilmektedir.

Bir Hayalin Peşinde

Bir Hayalin peşinde sayfası, hayallerini seyahatleri ile gerçekleştirmeye çalışan Deniz Pehlivan tarafından kurulmuş bir blog sayfasıdır. Sayfada yurtdışı gezileri ile ilgili kapsamlı içerikler üretilmektedir. Pehlivan, yaklaşık 100 ülkeyi gezip bu ülkeler ile ilgili tecrübelerini detaylı bir şekilde yazmıştır.

Sayfada gezilecek yerlerin bilgisi dışında kolay ulaşım rehberi,  ekonomik gezi rehberi ve Erasmus ile ilgili detaylı bilgilere de yer verilmiştir. Youtube video paylaşım sitesinde de oldukça aktif olan Bir hayalin Peşinde blog sayfası seyahat öncesi bilgi arayışında olan kişiler için okunması gereken sayfalar arasında yer almaktadır.

Bir Annenin Blog Sayfası: Gezenti Anne

En iyi gezi rehberi sayfaları arasında yer alan bir diğer sayfa da Gezenti Anne Blog sayfasıdır. Sayfa Özlem Demir tarafından kurulmuştur. Demir gezilerinin çoğunu çocukları ile yapmaktadır. Hem normal hem de çalışma hayatındaki gezi tecrübelerini sayfasına paylaşmaktadır. Sayfada yurt içi ve yurt dışı pek çok yer ile ilgili bilgiler yer almaktadır. Özellikle basında büyük ilgi toplayan blog sayfasının birçok takipçisi bulunmaktadır.

Blog sayfasında geziler ile ilgili bilgilerin yanında gittiği yerlerdeki yemek ve restoranlar ile ilgili bilgilerde yer almaktadır. Bunun yanında gezilen yerlerdeki otel ve konaklamaların avantajlı ve dezavantajlı bilgileri de sayfada verilmektedir. Yapılacak tatil ile ilgili her anlamda bilgi sahibi olunabilecek blog sayfaları arasında yer alan bir sayfadır.

Rotasız Seyyah

En iyi seyahat rehberi sayfaları denilince ilk akla gelen sayfalardan bir diğeri de Rotasız Seyyah blog sayfasıdır. Mehmet Genç tarafından kurulan sayfada gezi ve tatil ile ilgili neredeyse her bilgiye ulaşmak mümkündür. Genç aynı zamanda profesyonel bir fotoğrafçıdır. Gittiği yerlerde çektiği harika fotoğrafları blog sitesinde yayınlamaktadır. Bu alanda Türk gezi bloggerları arasında sayılı isimlerdendir.

Rotasız seyyah blog sayfasında gezi yazılarının yanında, vize ve pasaport işlemleri, güvenlik ve temizlik gibi faydalı bilgilerin yer aldığı yazılarda bulunmaktadır. Ayrıca blog sayfasında dünya genelince unutulmaya yüz tutmuş doğal ve tarihi güzellikler ile ilgili yapılan keşiflerde yer almaktadır. Sayfanın Youtube ve Instagram’da hesapları mevcuttur.

Yolda Olmak Gezi Blogu

Kemal kaya tarafından kurulan Yolda Olmak blog sayfası dünya genelinde isim yapan bir blog sayfasıdır. Yaklaşık 7 yıldır düzenli gezi paylaşımları yapılan sayfada hem ülkemiz hem de dünyadaki gezi noktaları ile ilgili bilgiler mevcuttur. Kaya bugüne kadar 250’den fazla şehri ziyaret etmiştir. Gezileri ile ilgili tüm tecrübelerini sayfasında paylaşan Kaya’nın oldukça büyük bir takipçi kitlesi bulunmaktadır.

Sitede ayrıca gezilecek yerler ile ilgili bilgilerin dışında vize, pasaport, yemek, uçuş ile ilgili bilgilerde yer almaktadır. Yolda Olmak Blog sitesinin Instagram üzerinde de oldukça fazla takipçisi bulunmaktadır.

Yerli Gezgin: Çok Gezen Adam

Çok Gezen Adam blog sitesi, özellikle Türkiye ağırlıklı gezi bilgilerine ağırlık verilen bir blog sayfasıdır. Osman Kurt tarafından kurulmuştur. Türkiye’de yer alan birçok doğal ve tarihi güzellikleri takipçilerine aktaran Kurt, bunun yanında yaşadığı farklı deneyimlerini de sayfasında anlatmaktadır. Kurt bunun yanında ülkemizde bulunan ünlü yemek mekanlarını da takipçileri ile paylaşmaktadır. Osman Kurt gezilerini genelde arabası ile yapmaktadır. Bu anlamda araba kiralama ve konaklama ücretleri ile ilgili bilgileri de takipçilerine vermektedir.

OiTheBlog Gezi Sayfası

OiTheBlog, İdil ve Öykü isimli iki yakın arkadaşın gezi tecrübelerini paylaştığı blog sitesidir. Tanınan blog yazarlarından olan Öykü ve İdil isimli genç kadınlar, gezi paylaşımlarının yanında ekstra tüyo niteliğindeki bilgileri de sayfalarında vermektedir. Nasıl daha ucuz gezi yapılabileceği ile yazdıkları yazılar en popüler olan yazılarıdır. Bu iki arkadaş tüm geçimlerini bu sayfa üzerinden kazanmaktadır.

Eğlenceli İki Gezgin: Yolda Bi Blog

Yolda Bi Blog, sayfası Umut ve Asya isimli seyahate meraklı iki genç tarafından kurulan bir sayfadır. Pek çok ülke ile ilgili bilgilerin verildiği sayfada her türlü bilgiyi bulmak mümkündür. Sitede dünya ülkelerinin yanında Türkiye’deki pek çok şehir ile ilgili de yazılar bulunmaktadır. Yurt dışına araba ile gitmenin yöntemleri, daha ucuza seyahat gibi pek çok konuda tüyoların yer aldığı blog sitesi oldukça ilgi görmektedir. Ayrıca sayfanın Instagram ve YouTube’de çok fazla takipçisi bulunmaktadır.

Gezimanya

Seyahat etmeden önce mutlaka ziyaret edilmesi gereken sayfalardan birisi de Gezimanya’dır. Türkiye’nin en geniş ve kapsamlı seyahat bilgilerini sunan sayfaların başında gelir. Site içerisinde binlerce sayıdaki şehir ve ülkeye dair detaylı bilgiler bulunur. Ayrıca gidilecek yerlerdeki gezi rehberleri, gidilecek mekanlar, ulaşım bilgileri gibi pek çok yazı da Gezimanya sitesinde mevcuttur.

Rehber Niteliğinde Bir Sayfa: Gezilmesi Gereken Yerler

Seyahat ve tatil rotalarını henüz belirlememiş olan kişilerin incelemesi gereken sayfalardan bir diğeri de gezilmesi gereken yerler web sitesidir. Burada hem dünyadaki hem de ülkemizdeki pek çok gezi rotasının, tarihi yerlerin, doğal güzelliklerin, eğlence mekanlarının önerileri bulunmaktadır.  Gezi bilgilerinin yanında gidilecek yerlerin giriş ücretleri, ulaşım imkanları, yemek yerleri gibi ekstra bilgiler de ziyaretçilere sunulmaktadır.

Özlem Keşifte

Gezi blog sayfaları içerisinde önemli bir site olan Özlem Keşifte sitesi yaklaşık 7 yıldır gezi ve seyahat bilgilerini takipçileri ile paylaşmaktadır. Blog sahibi Özlem Hanım gezileri ile ilgili yaşamış olduğu tüm deneyimlerini takipçilerine sayfasında aktarmaktadır. Özlem Hanım bunun yanında son dönemde çok popüler olan Tiny House’ler ile ilgili de araştırmalar yapmaktadır. Yaptığı bu araştırmalarını sitesine yazmaktadır.

Aynı zamanda doğada yapmış olduğu kamp tecrübelerini de sayfasında yazan Özlem Keşifte blog sayfası ziyaretçiler tarafından oldukça ilgi görmektedir. Sitesinde ülkemizdeki en iyi kamp yerleri ile ilgili bir liste de mevcuttur. Özlem Keşifte sayfasının Instagram ve YouTube sayfaları da bulunmaktadır.

Eğlenceli Bir Sayfa: Hohhoyt Gezi Blog

Gezi blogları arasında en eğlenceli blog sayfalarından birisi de Hohhoyt’tur. Blog sayfasının kurucusu Deniz Tarhan ile yaptığı gezi tecrübelerini eğlenceli bir dille takipçilerine aktarmaktadır. Tarhan gezi yazılarının dışında yurt dışında yaşamaya dair tecrübelerini de takipçilerine sayfasında aktarmaktadır. Hohhoyt blog sayfasının Instagram hesabı da bulunmaktadır.

En iyi gezi rehberi araştırması yapılırken faydalanabilecek en ünlü ve popüler gezi blog sayfaları bunlardır. Verdikleri faydalı bilgiler ile tatil yapmayı planlayan kişilere oldukça yardımcı olan bu sayfalara sizde göz atabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu